Sastanci Hardware Base zajednice

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Mar 29, 2010.

  1. Esh

    Esh HWB

    U threadu vezanom za novu verziju naseg e-magazina spomenula se i mogucnost odrzavanja nekih sastanaka nase zajednice. Uz podrsku kolega sa Elektrotehnickog fakulteta Sarajevo, odnosno Udruzenja studenata "Steleks", dobili smo priliku da za potrebe odrzavanja tih sastanaka iskoristimo fakultetske prostorije.

    Spomenute sastanke mi vidimo kao priliku za prezentiranje razlicitih tehnologija, proizvoda i rjesenja, ali i upoznavanje sa clanovima zajednice koji ce takodjer dobiti priliku da ukoliko pokazu interes naprave neku prezentaciju iz oblasti kojom se intenzivno bave. Ideja je s vremena na vrijeme dovesti i nekog predstavnika hardverskih i softverskih vendora koji bi takodjer odrzali prezentaciju, organizovati neki overclocking i sl.

    Ono sto nas za pocetak interesuje jeste koliko je ljudi zainteresovani za takav vid druzenja, odnosno prisustva prezentacijama na kojima bi mogli saznati nesto vise o odredjenim tehnologijama ili dobiti priliku da postave direktno pitanje, te koji je to termin koji bi odgovarao vecini zainteresovanih? Uz dovoljan broj ljudi i odgovarajuci termin, nesto bi mogli organizovati vec naredne sedmice.

    Moje misljenje je da bi neki optimalan termin bila srijeda, od 18 do 20h. Kakva su vasa razmisljanja i koje su to teme o kojima bi voljeli saznati nesto vise?
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Odlicna ideja. Samo sto bi meni vise odgovarao utorak kao termin, ali nek se izjasne i ostali.
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    a da iza steleksa overclockiramo kakav rostilj?
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    super ideja! ja sam "za", radnim danom iza 18:30, vikednom kad god. Ono sto bi ja licno volio cuti je kakva prica o tim 'pRo' masinama, tj. Quadro / FireGL karte u akciji i sl. I kao sto kolega Stihi rece, obavezno kakva mezica uz pricu :smt003
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Takve vrste susreta ostavljamo za druge prilike i prostore, ovdje stavljamo fokus na edukaciju i prezentaciju.
     
  6. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Sto bas na ETF, ne ulazi mi se u te prostorije vise nikako :D
    Termin je super sto se mene tice. Koja bi bila tema razgovora na tom prvom sastanku? :)
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    prvi sastanak nek bude veseli cas :D , nema teme, vec upoznavanje ljudi i razmjena misljenja sta bi mogle biti teme u buducnosti:)
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Mozel se ponjet vesela kapljica? :)
     
  9. BoLa

    BoLa Aktivista

    Dobar termin taman. Ja cu da budem predstavnik softverasa medju hardverashima. Peta kolona ovo ono.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    U opciji su onda utorak ili srijeda, mozemo pomjeriti na 18.30 do 20h, i to se cini optimalnim, ali opet nema smisla nesto organizovati ako nemamo barem 15-tak prijavljenih sa foruma.

    Sto se tice tema, razmisljao sam da pozovem kolegu iz Microsofta da odrzi neku prezentaciju o IE8 ako bude slobodan, eventualno nesto o HTPC, SSD ili nekih prezentacija koje imam spremnih, mozda uleti nesto novo od hardvera. Planirali smo i par sitnih nagrada pa eto kontam da bi se isplatilo doci.
     
  11. extibo

    extibo Komšija

    Definitivno sam za. Nazalost, sljedece sedmice ne bih mogao doci zbog obaveza.
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    tuspas mene
     
  13. nivla

    nivla Komšija

    posto neko iz steleksa mora prisustvovati ovom skupu i ostati do kraja, vjerovatno bih ja preuzeo tu obavezu i termin srijedom mi je povoljniji
     
  14. Looney

    Looney Komšija

    Kako stvari trenutno stoje srijeda mi odgovara i ja sam za :)
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    meni takodjer pase srijeda, pa me racunajte.
     
  16. dzan

    dzan Novi član

    Srijeda bi i meni trebala odgovarati pa sam ZA.
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Iskustvo pri organizaciji slicnih stvari mi govori da u pocetku barem pola prijavljenih iz raznih razloga otpadne, tako da nam treba jos 7-8 prijava pa da cijelu stvar mozemo potvrditi za slijedecu sedmicu. Svakako mozete povesti kolegu s posla ili prijatelje.
     
  18. apdejt

    apdejt Overclocker

    Kada bi mogao svoje sa posla kako smuntati da dodjm na sluzbenoj bazi to bi mi bilo extra, ali nista od toga sljedeca sedmica mi je vec prebukirana a fakat bi se potrudio da dodjem neki drugi put.
     
  19. Juka

    Juka Komšija

    Meni bi kao npr od sutra svaka druga srijeda odgovarala :roll:
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Kako stvari stoje, plan je i dalje srijeda, 7. april, 18.30, ETF citaonica (kampus UNSA, preko puta autubuske ili preko puta PU Pofalici s druge strane, ko ne zna gdje je, nek pita za dodatna pojasnjenja), sutra bi trebala biti i definitivna potvrda.

    Imao sam ideju da napravim Fermi prezentaciju, da pokrenemo par demoa, pokazemo karticu i slicno, no istu jos nismo dobili :/

    Sto se tice programa/prezentacija:

    - Uvod, presjek par zanimljivih vijesti i desavanja
    - Microsoft prezentacija na temu WebsiteSpark programa, IE8 ili Office 2010
    - Dogovor o temama za neki naredni put i izvlacenje par nagrada za posjetioce i aktiviste:)

    Glavna tema

    Izvolite i izaberite sta vas od navedenih tema najvise zanima za prvi put:

    - Fermi: par rijeci o arhitekturi, analiza specifikacija i performansi+demo (ako bi nekim cudom kartica dosla)
    - HTPC: princip + fokus na Windows 7 Media Center + eventualno demo Patriot BoxOffice playera kojeg imamo na testu
    - SSD: ukratko o arhitekturi, ponesto o popularnim kontrolerima
    - Clarkdale: malo o arhitekturi + demo

    Sto se mene tice, ja bih isao na Clarkdale ili HTPC, a ako zainteresovanost ne bude bas nagnuta prema odredjenoj temi, onda cu svakako ja izabrat na kraju :)