Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    U potrazi sam za bibijem. Fokusirao sam se na par marki opel corsa-citroen c3-4, skoda fabia dieselke bi sve uzeo.

    E sada, neko kaze da je najisplativije uzet fabiju, al fabija sta nudi (sem ne drasticnog pada cjene auta) je NISTA. servis joj je kao i kod citroena c4, koji je ruku na srce dosta mocan. Opel corsa je opet klasa za sebe, mala potrosnja i nesto.

    Pa bih volio da malo vidim, subjetkivna misljenja ljudi koji su vozali auta (ove tri marke iznad) a i njihova preporuka za ova nevakat sta uzeti.

    Hvala.

    godista 2004->
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: Kupovina auta

    Corsu. Nema dalje. Citroën je napucan do bola ali malo malo nesto. Ima firma jednog. Uzas. Godinu star, ventilator skripi, pola lampica ne radi. Sranje. Corsa je provjereno auto.

    There is no spoon, only Desire.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Kupovina auta

    Predzadnja astra 2 vrata. :)

    Svidjal ti se Fiat punto grande ili Stilo? Tu ti mogu dati vise informacija, posebno JTD motor.
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: Kupovina auta

    Stilo mi ne izgleda lose, al mi je najvishe bitno servis imal ga, i kolko kostaju neke minorne stvari, tipa sijalice, i to da ne skidaju pola auta kao kod renaulta i oderu te :D
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Kupovina auta

    Sto se tice servisa, da ti odmah preporucim Inter Auto kod Mercatora. Ljudi su krajnje profesionalni i realni sto se cijena tice.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Kupovina auta

    Jok fabiu. Jesi li razmišljai o Ford Fiesti ili Reno Clio?
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: Kupovina auta

    Ford fiesta mi izgledaju fino, ne znam koje su realne cjene, vidim da svi lupaju ko da pare rastu na drvetu .)

    Fabia 2007 godiste 13400km, nova 16k :)
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Kupovina auta

    Dosta sam se vozio u njoj. Auto je neudobno na limitu, sicevi su dno dna, još ako je 1.2 benz onda je taj motor preslab.
     
  9. nFare

    nFare Komšija

    Re: Kupovina auta

    Stilo je jedan od najpovoljnijih polovnjaka, dosta dobijes za novac jer je klasu iznad od Corse fabije i dr. Ford Focus recimo nije los izbor. Ne znam do koje cifre mislis ici, samo znaj sta god uzeo trazi da vodis auto na dijagnostiku prije kupovine da provjeris tacnu kilometrazu i greske eventualno.
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: Kupovina auta

    Ma bez toga nebih ni uzimao auto, a ono 9, 9.5k max
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Kupovina auta

    Teško da se tu Focus uklapa, ali da ja uzimam to bio on.
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: Kupovina auta

    Pa evo gledam, samo mi nije jasno zasto je fiat grande punto novi ovako jeftin, recimo ima ga na ap.ba?
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Re: Kupovina auta

    Moj savjet ti je Fabia 1,9 TDI, i to onaj stariji model, ovaj novi nije se pokazao cemu. Moze se naci jako ocuvanih do 10k. Ako hoces jeftiniji servis onda trazi SDI, benzince ni slucajno, bolje se protegnuti jos malo i uzeti dizela. Sto se tice gubitka vrijednosti, auta iz VAG koncerna tu najmanje gube cijenu, dok francuska i italijanska auta gube puno vise. Razlog je u kvaliteti izrade i materijala koji je koristen. Recimo Peugeot 207, 2008 godiste 1.4 benzin nov placen 22000 KM, sada vrijedi 14000 max, isto ti vazi i za fiata grande punta. Osim toga jesi li sjeo u fiata? Sve sama siva plastika, koja vremenom pocne da skripi i odpada.

    EDIT: I obavezno povedi ako imas nekog autolimara da te posavjetuje jer 90% auta koja se prodaju su udarena. Ja sam imao srece da mi je rodjak autolimar i pomogao mi pri kupovini Golfa IV, ja sam mogao uzeti slupano auto, koje je toliko sredjeno da nebih nikada rekao. :)
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Kupovina auta

    Ja vozam Fiat Stilo, 1.9JTD, 2005. godiste.

    Ja samo mogu raci da je to auto spejsshatl za sve Fabie. Fabija je sinoninom za neudobnost.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Re: Kupovina auta

    @Alibegovic Stilo nije klasa koje covjek trazi, niti se moze porediti. Ako ces porediti onda sa kompaktnom klasom (Golfom IV, Audijem A3 i Seatom Leonom). U Stilu je dobar motor, ostalo se ne moze porediti sa njemackim autima.
    @bhd Imas na Stupinama ispred B7 Stilo koji se prodaje dvije godine najmanje, otidji pa pogledaj auto, uvezeno je treba ga samo registrovati, sve full oprema nema sta. Istog sam gledao kada sam ja kupovao auto, nije mi se svidjelo.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Re: Kupovina auta

    Da nebismo poceli sa supljom pricom, predlazem da pogledas stranicu na kojoj imas jako kvalitetan review svakog auta:
    Stilo
    Fabia
    Fiesta
    Corsa
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Kupovina auta

    Kako ba nije, jel Citroen C4 klasa koju traži? :lol:
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Re: Kupovina auta

    Nadji mi Citroena C4 dizela za 10K ja ti kupim jos jednog Stila :) A kako sam ja njega razumio on trazi malo auto.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Kupovina auta

    Samo da tema ne krene u preseravanje kako su vw auta najbolja na svijetu, najkvalitetija posebno za bosance.
     
  20. apdejt

    apdejt Overclocker

    Re: Kupovina auta



    Nisu najbolja ali sta god da uzmes sa over reklame nece pogrjesiti.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017