Server za small business

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Vedo, Jan 31, 2015.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Citao user reviews za te Asrock x99 i nije raja Bog zna nesto odusevljena.
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Asus je meni licno br1 maticna ali ni Asrock nije smece, prave oni odlicne ploce a i sami su u vlasnistvu Asus-a.

    Onaj Corsair CX je smece i moze te glava zaboliti zbog te kupovine. Na napojnoj se ne stedi to je pravilo br1., meni kad je opalio Seasonic G550 samo se racunar iskljucio, nista nije crklo a mogla me je neka jeftinija napojna ojaditi bar za milju maraka stete.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Znam zo, zato ne kupujem MS Industrial, LC power i ostala smeca. Kontam , bez OCa i bez monstruma od grafe koja vuce XXX wati, svaki CoolerMaster/Corsair i sl bi trebao bez problema godinama gurati
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

  5. Vedo

    Vedo Moderator

    THx, onda cu to napajanje uzeti.

    Pitanje za coolere za ove 5820K - kontam Noctuau U12P sa ovog 2600K prebaciti na jedan od ovih 5820K, jel pashe? A za ovaj drugi 5820K i za 2600K - sta uzeti, oko 50 KM/komad da valja?
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ima onaj Raijintek Ereboss ja mislim za tu negdje cijenu u winwin.ba
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Skup je on, 90+ KM.
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    81 KM u winwin.ba ali opet leti od te cijene..
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo finalne konfe sto sam slozio:

    ASUS X99-A 540 KM
    Intel Core i7 5820K 780 KM
    Corsair Vengeance Pro Series 8GB 2x4GB 2133 MHz (x2) 195KMx2
    Seasonic SS-520GB 160 KM
    Thermaltake Versa II Black Edition 85 KM
    HDD Seagate 500GB SATA III 7200 105 KM
    Noctua NH-U12S 150 KM
    -------------------------------------------------------------
    2210 KM


    Isao sam na 4x4 GB rama, radi Quad Chanela, to je OK?

    Ova Noctua U12S je izgleda nasljednik U12P SE, trebala bi biti i ona ok.
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nisi valjda toliko lud da das 150 za cooler (i to bez oc-a). Snadji se, moze to dosta jeftinije. Nije da se hvalim :smt003 :smt003 ali eno prodajem megahalems za 60 a tu je negdje sa u12s, mozda malo bolji u zavisnosti od ventilatora.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Bit ce ovi CPUovi zakucani na 100% skoro pa 24/7, necu da razmisljam o temperaturama, zato ovako jak cooler :) Vidis, nije ni taj tvoj bezveze, moze li se montirati na ovaj socket?
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa gore si napisao da ti je Ereboss skup, nije nesto losiji od U12S. Za ovaj bi trebalo uzeti 2011 kit sto su 4 malo kraca sarafa nego ovi sto imaju (ja sam misljenja da mogu i ovi da se iskoriste, samo pare uzimaju, ali nisam probao tako da ne bih tvrdio nista) ili rastaviti socket pa montirati backplate sto ne bi radio zbog garancije.
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Haman 2 erebossa mozes uzeti za cijenu jednog u12s , nije sekunde losiji ereboss od noctue..
     
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    'Losiji' je zbog ventilatora, ali definitivno prije uzeti dva Erebossa nego jednu Noctuu.
    Ja bih mozda isao i na Themis, obzirom da ce to biti stock, sumnjam da ce vent morati raditi na 100%, a ako buka nije problem onda definitivno za te pare...
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Ok,haj skontat cu za te coolere.

    Ram mogu zbaviti G Skill ripjaws 2133 ili Kingstone HyperX Predator 2800. Zanima me pouzdanost (desavalo mi se par puta sa prijasnjim PCevima da nakon nekog vremena ode plocica rama, tj. baca BSODove itd), sta bi trebalo biti "kvalitetnije"od ova 2?
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kvalitetniji je naravno brzi RAM jer je higher binned ic u odnosu na sporiji ali to ne znaci nista znacajno u praksi.
    Moja preporuka jeuzmi sporiji/ jeftiniji RAM jer na X 99 i Quad chànnel brzina RaM-a nema neki efekat na dizanje performansi CPU-a.

    Moj CL9 2133MHz DDR3 GSkill lagano radi na 2400MHz CL10 na stock voltazi ali nema neki uticaj na performanse u real life .
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    To ti je bacanje para. Uopste ne mora znaciti da je neki kvalitetniji niti znas kada ce crknuti. Imas garanciju na oba, pa ako crkne zavrsi.
    Meni se nikada nije desilo da ram iz cista mira rikne.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Idi na g skill, peglancija je postaviti ram brzinu iznad 2666 MHz na X99, pogotovo tebi jer ne volis da cackas po naponima.
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imam ja predator ram,morao vent na cpu cooleru staviti iza da izvlaci topal zrak iz coolera,znaci pull bez push moda.