Servisiranje/garancija/zakonska prava?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by emirr, Oct 30, 2015.

  1. emirr

    emirr Aktivista

    Ne znam gdje da napisem post pa nekako mislim da je ovdje najprikladnije. Naime uzeo preko telekoma telefon i ono standardno 2 god. garancije dvije godine placaj telecomu (zajebah se ali hajde). Doslo vrijeme da se nosi telefon u servis ugasio se. Odnesem telefon prvi put zovu nakon 10ak dana telefon popravljen kao zaslon zamjenjen. Hajde preuzmem telefon i isti dan mi se ponovo ugasi, ne moze se upaliti. Sutra dan odnesem opet u servis kazu uradicemo telefon u rako dan dva posto si ga odma vratio sa servisa. Hajde kontam ok, moze. Ne urade ga odma nego nakon mog zivkanja dva tri dana rece evo danas je serviser preuzeo telefon upalio ga testira sutra dođi po njega. Moze. Juce preuzeo telefon danas se opet ugasi i nazovem kazem opet isti problem, kaze momak donesi vidjet cemo sta je(inace nisam tanak sa zivcima ali vec pocinje da me nervira cijela situacija) Odnesem telefon maloprije i kaze bice gotov u ponedeljak. Sad me zanima koja su moja zakonska prava u ovom slucaju, da li vec sad mogu traziti zamjenski uređaj jer ovo je vec treci put u 20 dana da uređaj ide na servis?!?!?!?
     
  2. GV

    GV Komšija

  3. emirr

    emirr Aktivista

    Mail im ne mogu poslati gmail se protivi bih.net.ba domeni :S a i vjerovatno vikendom ne rade. Ovdje sam se obratio misleci da je neko od forumasa bio u slicnoj situaciji ili je upoznat sa zakonom koji se tice ove situacije
     
  4. wragg

    wragg Aktivista

    O kojem telefonu se radi?
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Zar njihove telefone ne bi trebali servisirati ovlašteni servisi a ne neki interni telekomovi ?
     
  6. emirr

    emirr Aktivista

    Ovlasteni servis je Mobis a alcatel hero je u pitanju
     
  7. anel007

    anel007 Komšija

    mozes dobiti zamjenu nakon sto 5 puta ne uspiju popraviti telefon, rodjak je imao isti problem i tek nakon sto su mu 5 puta vracali ne popravljen telefon dobio je zamjenu, jos si ti dobar njemu nikad nisu "popravili" prije nego je telefon bio kod njih 15-20 dana bukvalno prvih pola godine placanja telefon bio kod njega mjesec sveukupno :smt003
     
  8. emirr

    emirr Aktivista

    Jos jedno pitanje, prilikom zamjene displaya mijenja li se i touch u kompletu ili samo zaslon? Prvi put na servisu rekose da su zamjenili zaslon a na telefonu ostala moja folija
     
  9. kvaju

    kvaju Komšija

    koliko zakonski mogu u npr eronetu zadržat telefon na servisu? dali još stoji ona stara 45 dana?
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    30 radnih dana je zakonski limit koliko ja znam
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa to s vikendima i ispadne skoro 45 dana :)
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma samo pocnes trazit knjigu zalbi, sefa zvat, vako nako, pocnu i radit nesto..
    ukocen je narod, smatraju ovcama.
    vjeruj od 50 ljudi 2 se zali i odmah dobije ostalo sute i trpe i cekaju dok ne dobiju..

    tako je kod nas bilo sta.. ne samo to
     
  13. Tyger

    Tyger Aktivista

    Zakonski nije definisano koliki je krajnji rok.
    U zakonu o zaštiti potrošača stoji da se servis i reklamacija moraju riješiti u "razumnom" roku.
    Sve zavisi do dobre volje servisa/šaltera/štele kada će ti se završiti.
     
  14. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Da i ja napisem jedno neugodno iskustvo koje ce me vjerovatno odvratiti od daljnje saradnje sa BH Mobile.

    Naime, produzio sam ugovor za jos dvije godine i uzeo telefon ACER Liquid Z6 Plus. Uzimam dual sim telefone jer imam privatni broj kod BH Telekom i sluzbeni od firme Mtel. Do sada je bila praksa kod BH Telekoma da je prvi SIM slot zakljucan i moras imati aktivnu BH Telekom karticu u telefonu da bi uopste mogao koristiti telefon, a drugi SIM slot je bio slobodan, tj mogao si staviti koju hoces karticu sto je i normalno za dual sim telefone, barem bi trebalo biti normalno.

    E sada su odlucili da zakljucaju oba slota mada mi niko nije spomenuo za tu promjenu koja je meni jako bitna jer ispade da mi je telefon beskoristan. Jos me napravise budalom da posaljem telefon na servis, nazvali me ljudi iz servisa i kazu mi da oni otkljucavaju kada su u pitanju TESLA uredjaji, a za ACER imaju kodove u Telekomu i oni iste otkljucavaju.

    Osjecam se prevarenim i sada bih najradije raskinuo i ugovor i vratio im telefon, ali pretpostavljam da od toga nema nista jer su zasticeni "ko' polarni medjedi" :D

    Helem, ako ne rijesim nista napustam BH telekom nakon dugo godina i to samo zbog ovog odnosa, sa uslugom sam bio zadovoljan.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Pravo da ti kazem ja ne vidim razlog zasto se ti zalis :D Kupujes od operatera, treba da i ocekujes da bude telefon zakljucan. Sad je li jedan ili oba slota zakljucana, ne znam da postoji zakon ili nesto sto im to zabranjuje. Provjeri kod ostalih operatera sta oni rade...
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Negdje je cak zakonom zabranjeno da operateri uopste zakljucavaju telefon :D
     
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Zalim se zato sto to do sada nije bila praksa, potpisao sam novi ugovor misleci da su uslovi isti kao prije, tj da je drugi slot slobodan. Medjutim niko mi nije rekao ni rijeci da sada zakljucavaju oba slota a meni kao korisniku je to bila bitna stavka. Doduse rekli su mi kada sam potpisao ugovor da su sada zakljucana oba slota :mrgreen:
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    pa sto ne otkljucas, sta to moze biti, 20KM?
     
  19. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pokusao sam da idem legalnim putem :mrgreen:

    Ako imate nekoga ko otkljucava javite.
     
  20. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ja mislim da je meni cak na ugovoru pri kupovini mobitela pisalo da mogu podnijeti zahtjev za otkljucavanje.

    Sent from my 6055K using Tapatalk