Slusalice

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Shibby, Dec 12, 2008.

  1. Shibby

    Shibby Aktivista

    Zanimaju me neke dobre sluse do jedno 100 maraka.Ovako, najvise bi ih koristio za kantera pa bih zamolio neki "TOP 5" slusa do tog ranga cijene.
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Možda nešto kao Sennheiser HD-212...
     
  3. Shibby

    Shibby Aktivista

    Posto su gdje ima da se kupe...??? Trazim kvalitetne sluse (znaci piranhe medusa itd ne dolazi u obzir)
     
  4. artemis

    artemis Komšija

    Sennheisera je bilo,valjda i sada ima u elektro centru.Ali cijene su paprene.Najbolje ti je naruciti preko neta...
     
  5. Shibby

    Shibby Aktivista

    Gdje je tacno taj elektro centar???Trebaju mi 5.1 sluse.
     
  6. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Pa gdje ce to nabaviti? EDIT: nvm^^

    Izbor je slab, ali evo sta imas u Sarajevu:

    Genius HS-04U - 47KM
    Logitech Digital Precision - 72KM
    Ideazon Banshee - 75KM
    Speed-Link Medusa 5.1 ProGamer - 117KM
    Altec Lansing AHP 625 - 129KM
    Razer Piranha - 151KM

    To je to sto ima od slusalica, ima dobrih i losih. Raja dosta kupuje Medusa i Piranha, ali ih brate i prodaju cim ih kupe. Moja preporuka je Ideazon, a ni Genius ne bi trebao biti los.
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Sve je to lose u odnosu na Sennheiseroji jos moze nabaviti preko RS Electronica (Rasim) pa probaj.
     
  8. Shibby

    Shibby Aktivista

    Imasli broj ili adresu toga???
     
  9. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ne vidim razloga kupovati 5.1 slušalice kad ima ovako dobrih stereo slušalice.

    5.1 slušalice ti ne mogu dati puno bolji efekat surroundinga od stereo slušalica.
    Pogotovo jer još nema nekih dobrih 5.1 slušalica a da imaju pristoju cijenu.

    Mislim, najbolje je da to negdje isprobaš pa da se uvjeriš kakva je razlika između 5.1 slušalice i kvalitetnih stereo slušalica.
     
  10. Shibby

    Shibby Aktivista

    ma nezz trebaju mi dobr za cs-a hocu da ga cujem kad mi se priblizava itd... to mi treba,al da su kvalitetne :D
     
  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Pa trebaju ti dobre stereo slušalice i neka malo bolja zvučna kartica..naprimjer neka creative sa x-fi chipom.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ali samo ne Xtreme Audio, jer to nije X-Fi kartica. ;)
     
  13. nFare

    nFare Komšija

    Kad vec spomenuste zvucne karte, zna li iko gdje ima audigy SE, ne mozes naci da si pita.
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nigdje. Uzmi audigy se ili eventualno ganjaj nesto po oglasima. Prije neki dan sam kod jarana cuo onu terratec aureon 5.1, i mogu reci da sam se prijatno iznenadio s obzirom da kartica kosta 40ak maraka. Svakako savjet i da na nju bacis oko.
     
  15. nFare

    nFare Komšija

    Da vidio sam u ingelu da ta ima, pa cu vidjet, ok tnx.
     
  16. Riddick

    Riddick Aktivista

    Ima razlike pogotovo kad igras multiplayer, a ako imas X-Fi karticu ona samo donekle ublazi razliku, izmedju pravih 5.1 (da nisu USB) i stereo slusalica, sa "virtuelnim 3D zvukom".

    Shibby@ Tesko da ces naci prave 5.1 slusalice po normalnoj cijeni, zato je bolja alternativa "X-Fi zvucna + stereo slusalice". Jedina prava mana kombinacije "X-Fi zvucna + stereo slusalice" je sto u nekim situacijama znaju zbuniti sa svojim "virtuelnim 3D zvukom"..., dok kod pravih 5.1 slusalica nema mozganja odakle dolazi zvuk :wink: Za stereo slusalice preporucujem Creative Fatal1ty Gaming Headset, a cijena je oko 30€ (naravno vani) ali vrijede...!! BTW Evo sta za njih kazu njemacki kupci LINK.
     
  17. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    multiplayer ili singleplayer opet je isti engine, isti zvuk :D
    Pusti se toga, kakav zbunujuci virtualni 3D zvuk ?
    Ako imaš uši i normalan mozak, skontat ćeš odakle zvuk dolazi, i moci ces zaobici sve mane i loše kalibracije slušalica sa više izvora zvuka.

    Bolje 2 zvučnika dobra i kvalitetna koja će moci proizvesti skoro pa svaki zvuk, nego 6 zvučnika koji su slabo kalibrisani, te su razlicitog promjera, a samim time dobijas drugaciji zvuk.

    Zato kažem ti, kupovat te neke 5.1 slušalice danas nema smisla, a i nemamo svi viška para.

    Kvalitetne stereo slušalice i malo bolja zvučna kartica će uraditi odličan posao sa igrama, a i za muziku i sve ostalo će bolje poslužiti.

    A da ne kažem kako bi mi bilo mrsko 3 bananice prikljucivati svaki put u kompjuter kad mi zatreba... :roll:
     
  18. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Philips slusalice, 30 KM, vec druge po redu koristim...
    po meni, nisu im ravne niti jedne 5.1, 2.1, x.1 slusalice :)

    inace ih kopcam na SB Live! 5.1

    savrseno cist zvuk, odlican bass, kako u igrama tako i u filmovima i muzici
     
  19. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Upravo tako, neces biti pro ako imas pro slusalice :smt002
    Imam speedlink slusalice koje su inace odron, ali evo dobro me sluze vec pola godine.
     
  20. Riddick

    Riddick Aktivista

    U multiplayeru dosta ovisis o zvuku, a isto tako imas pametne neprijatelje koji znaju iskoristit zvuk koji ti pravis... ;)

    Sa pravim 5.1 slusalicama odmah si na cisto odakle dolazi zvuk, npr. da li je neko isped tebe ili iza tebe. Znaci 5.1 slusalice ti zbog vise zvucnika i njihovog rasporeda direktno daju informaciju gdje je neko! Za razliku od njih X-Fi zvucna daje ti tu informaciju preko efekata, znaci indirektno! Zvuk iza tebe je dosta priguseniji, jos kad tome dodas vise izvora zvuka... Moras probati oboje da vidis razliku!! BTW Najbolja kombinacija je 5.1 ili 7.1 slusalice i X-Fi.

    P.S. Imam zvucnike Logitech X-230, al ih skoro i ne koristim (ne racunajuci odlaganje limenki piva :smt003 ), jer slusalice Creative Fatal1ty Gaming Headset imaju daleko bolji zvuk + kad se igram ili slusam muziku uopste ne cujem racunar!