Slusalice

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Shibby, Dec 12, 2008.

  1. Mujka

    Mujka Komšija

    Re: Legacy Hardware

    ja uzeo shure 240a covjece :D moram napravit pauzu svako po sata sat teske su al zato mozes na max stavit sto je stvarno glasno a da okolo ljudi nista ne cuju
    sto se tice zvuka to je fakat dobro :D
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Legacy Hardware

    Hehe.. dobar. Znao sam steelseries h3 i g230 nositi u autobusu kada su mi otišle EP630 jer sam u to vrijeme putovao dva puta sedmicno po 2 sata. Narodnjaci u autobusima masakriraju. Vani sigurno ne.

    Samo u kući ..vec mi palo na um da je Dino govorio o slusalicama u drugoj temi a i to mi je u planu da zamjenim.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Legacy Hardware

    Nosam ih u kuci,pred kucom kad kosim travu,na moru na plazi al kad ljencarim u hladovini i po aerodromu i u avionu,definitivno ne hodam okolo sa sluskama na glavi,na kraju krajeva slabo hodam i bez sluski,il sam u autu il na skuteru,u planu mi je neki bajk za ljetnu rekreaciju pa ce uz bajk vjerovatno i Shure E215.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Diskusija o slusalicama prebacena ovdje, da ne zatrpavamo Legacy Hardware temu s ovim.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Yo narode, treba mi preporuka za dobre sluse i dobru zvucnu, budzet do 420KM.

    Moze i kod lokalnih radnja a moze i computer universe, pik ne bih.

    Posto ja nisam neki gamer, najvise mi je bitno da muzika dobro zvuci, slusam svasta od rocka, pop, rap i itd.
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    @Sena, uzmi nesto po mom ukusu pa da kupim za par mjeseci po extra cijeni :D

    No hard feelings, ali kupio sam par slusalica, skupih, i odmah da ti kazem da ne treba pretjeravati ako nisi audiophile, znaci drzi se osnova nekakvih, mozes za 200 KM uzeti da valja i da te dugo sluzi, ako ti uistinu treba.

    Ja koristim Sennheiser HD 558 kraj kompa, filmovi i muzika, odlicne su, lagane na glavi, pravo mi se svidjaju.

    Kad idem vani koristim Sennheiser Momentum Full Size, i nisam nesto extra zadovoljan s njima, zvuk je odlican ali nekako taj njihov "full-size" nije dovoljno velik da mi pokrije usi, jedva se nekako uglave usi unutra.

    Da li ces sluske koristiti za kraj kompa samo ili da ih nosas i za mobitel vani etc?
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hehhe, toliko love imam na kartici pa konto sve spaliti :mrgreen:

    Sad, upravo sada kontam, mogao bih i vani nosati sa mobom posto sam ovisnik o muzici ali bukvalno.

    De neku zvucnu preporuci, ili da ostanem na integralci, slabo se snalazim u ovome polju, tek ulazim u ovo podrucje.

    Ove G930 su mi isisale krv na slamku, od random distrozije do nemogucnosti paljenja i itd.


    Da napomenem da mi ploca nema PCI slot, nego samo PCI-E.
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ja bi onda uzeo neke malo fensi outdoor slusalice, koje bi mogao koristiti i da razgovaram na telefonu (znaci da imaju mic na sebi). Za zvucnu, to neka ti neko drugi, iskusniji, preporuci, ja koristim Asus Xonar DX cini mi se, na preporuku nekog s foruma, dine cini mi se.
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    De sad sam se pogubio, sta li bi ti bile ove "obicne" sluse u odnosu na Hi-Fi, znam da su noobovska pitanja ali jbg, sve ima svoj prvi put.

    Za zvucnu sam se odlucio, Xonar DX, sutra zovem ove radnje da vidim moze li mi je ko zbaviti.
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

  12. Sena

    Sena Veteran foruma

  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    HFI 580,680 i 780 su vrlo slicne sluse samo sto 580 imaju najjaci bas,680 imaju najkvalitetnije srednje tonove a 780 imaju najkvalitetnije visoke,780 i 580 se lagano tjeraju i mobitelom ili obicnom zvucnom kartom dok za 680 vec treba pojacalo,integrisano u zvucnoj ili eksterno. Jeftinija verzija Xonar zvucne DGX ima integrisano pojacalo i bila bi odlican izbor u paru sa 680 slusama a 580 ce ti odlicno raditi na bilo cemu.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    UltraSone DJ1 i UltraSone HFI580 potpuno iste slusalice samo razlika u kablu,DJ1 ima coiled cable a 580 ravni.Grado su ok sluse al ruzne ko lopov,shure 840 isto dobre al potanko s basom stoje(odlicne za zenske vokale i akusticnu gitaru) ali im je i cijena pojaka i DJ1/HFI-580 sa odlicnim basom pa ti vidi sta ces izabrat zavisno od muzike koju slusas.


    EDIT

    Sta je ovo Sena,ja dok odgovori tvoj post negdje utece?
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nesto se dvoumio, anyway, narucio sam dj1 i dgx kartu pa cemo vidjeti, sve oko 300KM.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Eto jos si sad naruci i SanDisk Sansa Clip+ ili Sansa Zip pa da mozes kvalitetno slusat mjuzu i kad nisi kod kuce,mobitel moze dat ruke al to je miljama daleko od Clip Zip zvuka.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Koliko je love to i gdje ima kupiti?
     
  18. black

    black Komšija

    Na ebayu uzmes , samo sad malo dolar skocio pa se i ne isplati

    Velika razlika u odnosu na telefon jer kod vecine je slab izlaz ali i to zavisi od telefona do telefona.Kod mene je ekstra izlaz na Xperia T3.

    evo link http://m.ebay.com/itm/361207182562?nav=SEARCH
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sena imam ti ja Xonar DX za stoju ako ti odgovara, skroz malo korištena. :D
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li se slucajno moze naci nesto da valja u wireless segmentu do 150KM ? Slušalice, ne headset. Ili je to sve smeće sa puno statickog el.