Slusalice

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Shibby, Dec 12, 2008.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Smece, cak i G930 od 300 i kusur KM su znale kakiti s vremena na vrijeme, ja planiram sljedece godine kad love bude Astro A50, e to su sluse.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Vec duze vremena ne mogu naci rješenje za kabl. Svaki put zakacim rukom i "lupi" me u glavu kao da me neko šutne.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    I meni fali mobilnost koju sam imao sa G930, ali sta je tu je, trpit se mora. :D
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Od prvih para gledam da uzmem SRH-440 sto je Dino preporucio. Svi ih hvale. Ali opet gledam, dok nisu došle na red, ima li sta wireless do te cijene. Nisam nikada bio komotan sa slušalicama i njihovim kablom. Jedino da mi sa plafona vise. Hmm.. moglo bi se realizirati.. hehe.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma samo malo prouci head-fi.org i nema greske,prvo vidis sta se ima kupiti blizu tebe pa onda posjetis head-fi da vidis valjal sta i sve tako dok se kockice ne sloze i onda kupovina i to je to.
    Tako sam ja krenuo u ispitivanje i prvi izbor u budzetu do 150km su mi bile Shure SRH-440 da bi naposlijetku digao budzet za 100km i kupim UltraSone HFI-580/DJ1.Wireless i kvalitet zvuka i nisu bas neki par.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Blizu mene mozes uzeti acme, bolji genius je vec teze naci. U ovoj rupi nema nista i to mi je najveci problem sa audio opremom. Ne znas sta kupujes. Ne mozes probati. Ima vec nekoliko godina da nisam otisao u neku IT radnju da pitam "imaju li". Znam da nema. Na izlogu im sedamnaest vrsta controllera od 10KM. Pišljivu wireless tastaturu sam neki dan morao iz banje luke narucivati.

    Skeptican sam i ja ali me kablovsko rješenje godinama izludjuje.

    Sena Bas sam pogledoa jednu recenziju prije postanja i manjak je samo bas. Ali se to moze malo nariktati. Citam upravo recenziju sa guru3d i takodjer pohvale. Imaju jedne na piku za 180KM. Malo baca preko budjeta i ako nije strasno. Samo mi prodavac nije neko bas provjeren pa cu vidjeti moze li ih neko drugi nabaviti ako se odlucim za njih.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije ni u mom gradu sjajan izbor al 18km dalje u Doboju ima artist.ba i tamo sam ja otisao i mozes probati sta te volja i isprobavati dok ne ubodes sta ti odgovara.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    E vidiš to je vec nesto. Od prijatelja je zena rodom iz tog kraja pa je svaki mjesec tamo kod Doboja. Morat cu prvo njih posjetiti prije neke konacne odluke. Nije ono frka i da ide do 200KM samo da je to to sto mi odgovara. Hajd baš javim kada ih posjetim.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam uzeo DJ1 za 200 okruglo, super sam zadovoljan.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja konto imam đubre slušalice (Pioneer M390), dok nisam kupio novu Sound Blaster zvučnu. Udara guzove koliko je dobro. :D
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Puno zavisi na sta se spoje slushe,ja imam SansaClip+ u paru sa FiiO E11 pojacalom i imam u kompu Xonar DS i sve to zvuci extra al kad sam skoro ukljucio slushe u Denon AV receiver i pustio neke FLAC-ove sa 3Mbit bitrateom dozivio sam jaw drop.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja sam prešao sa Xonar DX na Sound Blaster Z. Astronomska razlika, ponajviše u kvaliteti i jednostavnosti drivera.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, to vuce jedno za drugim. Ne mogu ja tu kartu upariti sa svojim g230 headsetom. Ili dati 200KM za slusalice i spojiti ih na integrisanu. A dugo na to sve nisam htio dati puno para radi kompresovanih mp3 fajlova koji nece zvucati bolje sta god koristio. Sada je dosta lakse naci FLAC muziku i DTS film tako da se isplati ulagati. Zadnje sam koristio usb 8.1 asonik zvučnu i bila je dovoljna za ovu sitnu periferiju ali da, bez postene zvucne djaba 1K KM sluške.
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Bilo kakva npr. Creative zvučna od bar 20KM bit će osjetan upgrejd.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Teško kad svi stariji modeli idu u PCI slot.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jest to zafrkancija, ja i za iducu plocu moram trazit da ima PCI upravo zbog zvucne. Za cvaju uzeo X-Fi Fatality, deal stoljeca. :D
     
  18. black

    black Komšija

    Ubacuju na ATX ploce PCI slotove cak i na X99. Kod mene HTPC ima H61 koji nema nativno PCI ali preko ITE PCI bridgea sve radi regularno.
    Ali opet zvucne kartice mogu biti birljive.
     
  19. becke

    becke Aktivista

    Treba mi preporuka za headset do nekih 100 KM, eventualno 150 ako ima neka bas dobra ponuda. Zvucna je Xonar DGX, ako nesto znaci. Vecinom ce se koristiti za igranje/teamspeak, tu i tamo za slusanje muzike. Jedino sto mi je veoma bitno je udobnost za osobu koja nosi naocale.
     
  20. Neso

    Neso Komšija