Slusalice

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Shibby, Dec 12, 2008.

  1. Esprit

    Esprit Aktivista

    Meni je isto crkla jedne slušalica od Apple earpods i tražim kvalitetnu zamjenu do 50 km, i tako tražeći šta mogu naći u tom budžetu naletim ma Xiaomi Piston 2, cijena im je 25$ i jako su hvaljene, ovih dana ću naručiti, pa eto ko traži slušalice neka i njih razmotri.
     
  2. FreAk.

    FreAk. Novi član

    Pozdrav raja..

    Gdje mogu kupiti neke Asus ili Creative zvucne kartice do nekih 100 KM.. U imtecu ima Asus xonar DG ali bih nesto bolje ?

    I da li neko zna kako doci do FiiO proizvoda u Bosni i Hercegovini ( pojacala za slusalice itd) ?
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kupio ja FiiO E11 prije par mjeseci. Al naravno preko ebay. Izasao me 70km. Nije me ni carina ulovila.

    A za dobru zvucnu. Bila je u Plus.ba xonarDX malo preko 100km.
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Moze li neka preporuka za headset, 50-100KM cisto da ne ometam komsije navecer :smt003
    Novo, polovno, ebay..
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znaci mikrofon obavezan?
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Da, ne slusam muziku. Treba mi za gaming, ali nisam pretjerano zahtjevan. Prioritet je udobnost, duzina kabla, i da se fino moze razaznati teamspeak od efekata iz igre. Mislim da to mogu dobiti za ove pare?
    edit: je li ok 100KM za G35 'skoro nove prica' :lol:
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja ti mogu reći moja iskustva, pošto sam probavao 3-4 Sony modela do 100km i prošle godine sam uzeo Behringer cca 60km ( popucale šarke), sad sam uzeo na akciji u plusu Zalman HPS200 i što se tiče svega su beton.
    Za vikend ću probati Genius G500V pa et mogu ti javiti kakvi su dojmovi.
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Po meni je uvijek bolje kupiti kvalitetne slusalice nego svaka 3-4 mjeseca mijenjati jeftinije.

    G35 sam koristio dugo pa se apgrejdao na iste wireless model i mogu reci da su fantasticne. To su moja licna iskustva, prvenstveno za gejming, ako neces gejmati onda ti ne trebaju. Odlicne su kod FPS-ova i bas daju lijep osjecaj gdje se sta nalazi i sl.

    "Kao nove" je najbolje da isprobas, vidis kakve su i sl. :D
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nesto mi jeftin taj zalman.
    http://pcmarket.ba/slusalice/5961-zalman-zm-hps200.html
    Je li ko narucivao kod ovih?
    Mada, ako kazes da su iole kvalitetne, ne treba meni sada neke sminka, ali sto tako, ne bih kao sto ovaj rece mijenjao za 3-4 mjeseca.

    I kao sto rekoh, bitno mi je da cujem sagovornika iako jenu igri eksplozija, komentator, zvuk motora i sl.
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Znaš kako je imao sam Sony neke birvaktilne slušalice tačno 10 godina.
    Behringer je popucao. Zalman za sad radi. Koliko su izdržljive mogu ti reći za nekih 12mj, koristim ih oko mjesec dana i za sada su ok.
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Gamecom platronics 380 s ebaya UK uzeo 50km cca. U onoj radnji iz Srbije kojoj sam ime zaboravio bile 80 I kusur maraka. Ja sam zadovoljan za Te pare nema bolje.
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ma opleti sa G35 i nema zime ni problema ni dilema..
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ovaj se predomislio, trazi sada 140 za g35 :smt003
    Tako da se ponovo vracam ovim jevtinijim opcijama. Ove plantronics 380 trenutno nema povoljno osim iz kine.
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

    mozel preporuka bez mikrofona
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Legacy Hardware

    Nakani se i uzivaj,nisam nikad bolje potrosio 70km,8gb clip+ bio $35 i malo postarine i izaslo me 70km,carina me nija ufatila.Nevjerovatno koliko snage ima i kako je dobar zvuk,tjera moje UltraSone HFI-580 bez problema,a sa RockBox-om i milion funkcija.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Legacy Hardware

    To je jedna od onih stvari na koje zaboravim kada se imaju pare. Ali cu svakako morati. Neku noć idem i slušam sa telefona, ako nije dobar volume ili odgovarajuca pjesma, mogu slusalice samo izvaditi iz ušiju. Jednostavno mi se ne da vaditi telefon da se zezam sa tim glupostima.

    A da ne trazim stare postove, koje si ono shure slušakice preporucivao do 100KM ? Mislim da su bile nesto oko 80KM. One crne, jednostavne sa plavkastim detaljima (ako se dobro sjecam).
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Legacy Hardware

    Te od 80 ustvari 69 nisu bile Shure nego PreSonus HD7 i evo upravo sam ih preporucio Qleru a Shure su bile u klasi od 150km SRH-440.

    Edit

    Evo link
    http://artist.ba/mex/artikal.php?art=5840
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Legacy Hardware

    Hvala ti. To je to, malo sam ih pomješao. I to ujedno moram uzeti da se riješim ovog g230 djubreta.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Legacy Hardware

    Samo da pitam: nosite li te gabarite od zatvorenih slušalica napolju ili samo u kući? :D