Sony PlayStation 4 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 21, 2013.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kako moze biti wallhack? wallhack je valjda kad vidi kroz zidove odnosno kad puca direktno kroz njih?





    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Masis poentu.

    Ko koristi chiterski xim 4 na konzolama ima oogromnu prednost nad ostatkom igraca u shooter igrama. U tom smislu. Daje mu ne-fer prednost nad ostalim igracima sto igraju sa joystikom. Supacki samo tako. Bas kao sto wall hack ili aimbot daje ne-fer prednost onim sto ga koriste.
     
    Last edited: Nov 13, 2017
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa cek, ili ima ili nema čitera na konzolama ? Ne mozes bjezati od PC-a zbog aimbotera a onda zvati miš čitom.

    Ne bih nikada koristio miš protiv gljivaša ali ako je mis legit input, onda nije čit. Miš je varanje koliko i volan.
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ok.
     
    Last edited: Nov 13, 2017
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Lolaj se ti koliko hoces ali moraš biti klinjo da miš zoveš čitom. Kupi onda PC ili se nemoj igrat.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ok.

    Sent from my SM-T350 using Tapatalk
     
  7. igor.g

    igor.g Komšija

  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma nije ni xim4 PC iskustvo. Imas input lag konzole zbog vsynca i imas input lag televozora. Dodatno tome, što ne stoji u videu, radi se o konverziji gamepad komandi a ne o raw inputu miša i osim laga, aim bas nije precizan.



    A na PC-u sa vsync je nemoguce biti competitive. Zbog toga i postoji g/free sync.

    Kakav crni hak.. pa ne igrate nogama preko gamepada.
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Uzmi gamepad na PC i odigraj par rundi pa pricaj.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, ali miš na konzoli nije kao na PC-u. Eto gore ti objasnih. Nisu ni prediction ni input isti.
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa nije iskustvo kao PC, ali kako pokazuje ovaj video razlika izmedju inputa sa gamepadom direktno i sa XIM4 na konzoli je u 7 milisekundi, u prevodu ne mozes osjetiti razliku. E sad kako to u praksi izgleda rado bih probao ali poskupa igracka :D
    Ako radi dobro svakako je prednost, ali ima hardware-a i na PC koji daje neke nelojalne prednosti u odnosu na korisnike sa "obicnom" periferijom, npr mis na kojeg mozes snimiti macro. Ne mozemo to okarakterisati kao cheat u svakom slucaju.
     
  12. aeRo

    aeRo Komšija

    Ma ne moze se ovo ni porediti sa cheat-anjem... prednost imas ali buraz ako nemas skilla dzaba ti sve.
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Tjesite se.
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    U mene rodjak ovo imao i koristio na BF4. On je levat na BF4 sa ispod 1 k/d. Sa xim 4 u periodu od mjesec koliko je koristio imao prosjek 2 k/d plus. Jos je on iskljucivo konzolaski igrac bez iskustva sa misem u igricama a kamo li FPS.

    Ja nisam htjeo igrat sa njim jer koristi taj cheat. Radije igram sa nekim ko ima posten 1 k/d nego chiterski 2+.

    Nego spominje input lag... nikakvih apsolutno problema nije imao.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Input lag ti postoji na svakoj konzoli na svakog gamepadu zbog vsynca. Druga je stvar sto neko primjeti a neko ne. Meni input lag manji od vsynca smeta, lag koji postoji u BF4 i BF1 a gdje je vsync + tv na konzoli.
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Znam tacno sta je input lag. Kad sam uzimao tv to mi je bila stavka no1 kod izabira. Imam preko 10k sati samo na shooterima na konzolama. Input lag nikad meni licno nije bio problem. Da je to toliko lose koliko ti mislis nebi se moglo igrati online. Druga stvar je ako je neko preosjetljiv na sve i svasta pa mu mora biti perfect.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne mislim nego znam. Igrati se sa misem na TV-u sa XIM4 je meni bilo neigrivo. Bio sam sigurna da je kineska kojpija dok nisam procitao recenzije. Druga je stvar sto ljudi imaju niske standarde. Mislim, pricamo o tome da ljudi i dan dans igraju PVP shootere na 30FPS cap + input lag over all + fps smooth filter. Daj ba.

    I nije isto igrati misem i igrati gamepadom. Nemas direktnu korelaciju povlacenja po ekranu da bi osjetio vec povecavas "vrijednost" na potenciometrima. Sa palicom je i meni igriivo. Sa misem je puding efekt.

    Pitao bih te ja da li bi ti bili igrivo da godinama igras na PC-u sa dobrim misem na 60FPC cap. Ti uopste nemas reference.
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  19. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Razmisljam se o PS4 kupovini, isplati li se odmah dati duplo vise i ici na PS4 PRO ili nije razlika vrijedna te doplate, zasad je 1080p tv, ne 4k.

    Jel ps4 pro ide na 60fps ili?

    Zna li tko hoce li gdje biti kakvih dobrih popusta za black friday, ne kod nas nego vani, njemacka i okolica.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Po meni ne isplati. Uzmi obični i uživaj. Ako već hoćeš high end onda je One X dosta bolja kupovina ako voliš igrati 3rd party naslove.