Sony PlayStation 4 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 21, 2013.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Čovjek samo dokaza moj post :)
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ovdje covjek nesmije imati ni svoje misljenje da neko ne uleti i ne brani te sto si komentarisao, kao da si njima licno uputio taj komentar. Hahaha

    Bra'o momci. :D
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sa izuzetkom OG Xbox-a, konzole nisu nikad bile sličnije PC-u. Na PS4 Pro u pojedinim igrama imaš na izbor rezoluciju, framerate, detalje, downsampling.
    Kako god, Digital Foundry se već godinama bavi tehničkim "makeup-om" igara, za to i postoje.
    A GT Sport ne izgleda ništa posebno, pogotovo okolina i vegetacija van staze.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa fulao si brate mili. Ljudi su specijalizovani za tehnicki pregled igre i kao sto vidis imaju skoro pola miliona pretplatnika, a vecinom su konzolaske igre. Znaci postoji publika i medju konzolasima za te stvari.
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja opet kazem los review = moje misljenje. Hahaha. Valjda se smije reci nesto sto covjek misli, a da se neko ne uvrijedi, pa da se osjecaju prozvanim, da moraju onaj nako reply baciti, iako nikako nije komentar prema njima upucen. :D

    Svaka njima cast na 500K followera, ali mene to u opste ne interesuje. Ja vidim igru, svidi mi se gameplay (jedino vazno u svemu tome), ja kupim igru, bez da se opteecavam o svemu ovome sto su oni nabrajali. Ovakvo misljenje pretpostavljam da ima velika vecina konzolasa, jer kad pricam sa rajom o igricama koje dolaze, ni na kraj pameti nam nije da diskutujemo o tome hoce li prasina biti cool. O ovakvim stvarima na konzolama se opet opterecavaju oni sto imaju i PC, pa uzeli i konzolu. Umjesto da samo uzivaju u igricama.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ovo nije review, Eurogamer je zadužen za recenzije. A i konzolašima su bitne tehnikalije itekako inače se PS4 Pro ne bi prodavao nikako (a uskoro i Scorpio).
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa naravno da je review, kad pricaju o igrici. Okay, vecinom o tehnickom dijelu igrice, ako ce vam lakse biti. Ti sad da napises svoje misljenje o igrici ovdje, to je za mene review, isto vazan, ako ne i vazniji od onog sto pisu Eurogamer, Kotaku, IGN, Polygon, ili koji vec sajt sto prodaje misljenje za kokice.

    Konzolasi su puno jednostavniji od toga kako ih ti predstavljas, kao da ganjaju te stvari. Pro se prodaje zato sto je nesto novo. Kao sto kad izbace neku seriju PS4 sa cool slikicom na sebi, pa se rasproda ko vruce kifle, ti isti ljudi u vecini uzimaju i pro. Jednostavno kupuju svaku verziju PS. Imam u friend list takvih fanatika (stranci) koji imaju po 2-3 PS4. Plus tu su i PC konzolas gejmeri, kojima je tih malo frejmova vise zivota vazno. :D
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Svidjelo se to nekome ili ne, tehnički aspekti AAA igara su danas jako važni, kako u recenzijama tako i u javnosti. Meni je konkretno svejedno jer me PS4 kao konzola nimalo ne privlači, ostao sam na PS3.
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    @Neo Baš puno propuštaš. PS4 je nevjerovatna konzola po svemu. Mehanika, igre, fluidnost..
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa nema se to meni sta svidjeti ili ne. Svakom njegovo. Meni licno je taj aspekat igara nevazan. Kome se opterecava oko toga, vala bujrum slobodno necu ga ja sprijeciti u tome. Ja kupujem nove konzole kada izadju ne zbog tehnickih poboljsanja, nego zbog igrica koje ce imati, i zbog raje.

    Ja (iz licnog iskustva, a i komunikacije sa drugim konzolasima jos od PS2 dana kad sam prvi put natakario konzolu na net) mislim da kada vecina konzolasa kupuje igrice, da su im ti tehnicki aspekti daleko na zadnjem mjestu kod izabira igrica. Tako ja mislim, da je i dalje situacija. Sad kad pricam sa rajom sa kojom pikam redovno online, i pricamo o SW2, Destiny2, CoD:ww2, ne pricamo hoce li imati igre dobru grafiku, i frejmove, nego pricamo o gameplayu kakav ce ponuditi i hoce li biti samo iz tog aspekta vrijedno kupiti te igrice. Tehnicki aspekti nikad ne dodju na dnevni red. Cisto zato sto nikog ne interesuju. Mozda sam ja i moja raja samo takvi, sve je moguce. Vi mozda mislite drugacije, i to je super, vase misljenje i ja ga cijenim. Ali ne znaci da se moram slagati sa njim. Kao sto ne ocekujem ni da se vi morate slagati sa mojim misljenjem.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imao, batalio, prodao. Kad mi dozvole promjenu regije, PSN ID-a, korištenje PS1 i PS2 igara koje sam legalno kupio, možda i razmislim da se vratim. Ovako su me ispalili i za Vitu koju su napustili u rekordnom roku. Princip je u pitanju.
    Uostalom od top 50 igara, samo 3-4 poštene ekskluzive, ostalo sve cross-gen/multiplatform portovi i remake-ovi: http://www.metacritic.com/browse/games/ ... ?sort=desc
    Interesuje me samo Uncharted 4, a za to mi je dovoljan jedan vikend i da posudim konzolu od prijatelja.
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nadam se da nikad nece odobriti promjenu IDa. Kad svi pocnu mjenjat, haj se stalno handri ko je ko. Hahaha :D
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima rješenje i za to - jedna promjena besplatna, svaka naredna $10. Mada ne mogu to ni ispraviti kad imaju online infrastrukturu koja je napravljena prije nego što je PS3 izašao.
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    I jednom je previse.

    PSN na PS4 prilicno dobro radi. Ne mogu se pozaliti.
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Persona 5 je odlicna, barem ovih prvh 30ak sati, mada nju imas i na PS3. I to kazem kao neko kome je Persona 3 bila ogroman smor :D Nier odlican, ali to ima i na PC. Bloodborne vrh naravno, ko voli taj tip igara. Uzeo sam i The Last Guardian i Nioh ali nisam jos imao priliku igrati. Uncharted 4 je fenomenalan, ali i dalje mislim da je dvica bolja i generalno jedna od najboljih igara ikad. Kako sam poceo igrati Witcher na PC-u uz par modova, ne mogu ga smisliti na PS4. Zao mi save-a, al et :D Ratchet je vjerovatno dobar, ali iskreno, kad odigras jedan dio, kao da si ih sve odigrao. Sto se Horizon tice, uzet cu kad dobro padne cijena, jer meni lici kao na samo jos jednu open world igru. Znaci apsolutno nista originalno osim settinga ne vidim u njoj. Mogao je komotno Ubisoft izbaciti pod Far Cry :D
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Uncharted 4, Nioh i Horizon su jedine igre koje me (donekle) zanimaju, sve ostalo ima za PS3/PC/Xbone. TLG ću preskočiti iz principa, a zbog fijaska sa FF Versus XIII, FFXV ću završiti na Xbox-u. :smt003

    Kad malo razmislim igra koja mi se najviše dopada u ovoj generaciji je Sunset Overdrive. :)
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    E to im ne mogu halaliti nikako. Dvije decenije imas fanbase na jednoj platformi i onda napravis ekskluzivu za drugu. Moram da posudjujem kutiju da odigram... A za FFXV sam totalno zaboravio, niti me previse privlaci.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da su ga razvijali za PS4, Sunset Overdrive IP bi vjerovatno prešao u Sony-jevo vlasništvo, što u Insomniac-u nisu željeli. Iako su platili razvoj i izdali igru, u Microsoft-u nisu zahtjevali kontrolu nad IP-em.
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Skoro svaki mjesec izadje neka dobra igra za PS. Stvarno odlicna godina. A jos slijedi finih poslastica.

    Pelikan, neko ko je igrao obje, priznajem da Horizon ima slicnosti sa Primal (skill tree, tejmanje 'zivotinja'). Ali meni licno Horizon je daleko bolji. Ostalo mi jos 2 glavne misije, sve mi zao zavrsit. Haha
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja se i dalje nadam da će napraviti nastavak na kutiji jer je igra izuzetno podcijenjena. Šteta što nije bolje prošla komercijalno.