Sony PlayStation3 official thread...

Discussion in 'Igre i konzole' started by ming, May 17, 2005.

  1. ming

    ming Veteran foruma

  2. kenci

    kenci Aktivista

    gledao sam oba videa.. xbox 360 press i ps3 press na e3.. real time gaming ubija...
    xbox360 ne moze pratiti ps3 sto se tice grafike i jacine konzole..
    jest da je ps3 usro prezentaciju, jer nije nista imao u planovima.. press je tek trebao biti slijedece god..

    sve u svemu.. cell razvaljuje + nvidia rsx...
    ps3 je pokazao neki rendering iz filma spiderman 2.. ono je stvarno nevjerovatno..
    ne razumijem kako im se isplati prodavati onako jake konzole za nekih 400 dolara.. hmm

    xbox360 je ono ok, ali isto djecija igracka.. ima neki cpu, a ati nije bas napravio dobar gpu... dosadne su one home ent.. od microsofta.. kao media player itd.. gadi mis e media player.. sve u svemu..
    mikrosoft je imao dobru prezentaciju sa raznim svijetlima, i dobrim govorom.. ali konzola im nije nesh..
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    joooooooooooooj

    a ja mislio da je xbox super

    xbox360 je imo svojih dva dana slave (mislim) dok nije predstavljen ps3

    jestel vidili kontroler?????!"=(ovo je reakcija)

    i jos moze igrat igre od psone, pstwo. psthree i podzrava blueray :)#/$)(!/$)(#
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Hehe
    Sony ima reklamu vec napravljenu sa PSone i PS2 tako da je malo rano za reklamiranje PS3 pred izlazak ce biti sigurno rokanje po svim ''jacim'' TV kanalima , siteovima itd.


    Preporuka: Pogledate Final Fantasy VII Tech Demo fur PS3
    Real time renderiranje uvodne scene FFVII samo sto izgleda 100 detaljnije.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    nemam sad vremena za analizu, pa cu samo dodati da je dobra stvar sto ce stare igre biti kompatabilne za ps3, a i xbox 360.
     
  6. Sleeper

    Sleeper Komšija

    The XB360 uses Dual layer DVD-R media, about 8 Gigabytes of storage.

    The PS3 use's blue-ray - Blu-ray DVD-R's can store at least 40, if not 50 Gigabytes. Imagine playing GTA, and being able to sort out all of the cigarette butts on the curbside by brand. THAT is about how detailed Blu-ray games could be.

    Another example:
    Gran Turismo, with over 2k cars, and 50k car-specific upgrades by real brands with real models of car parts. And you'de be able to count the threads on the exhaust kit's rear bolt. How's that for Breaking it?

    [​IMG][​IMG][​IMG]
    XBox360 je pokopan(prije nastanka).

    Edit.I to je bez potezanja za kamarom eksluzivnih naslova za PS!
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    imal sta od mod cipa

    hocel cijena bit preko 600km
     
  8. DC One

    DC One Aktivista

  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kazu da je jedna od najskupljih konzola ikad, ali niko ne moze zamijeniti NeoGeo AES koji je kostao $699, a igre od $99-$299 (cak se i za PS3 svojevremeno predvidjalo da ce kostati oko $799). Dobro, salu na stranu, eo ovdje ima jos brdo informacija o PS3, a sve na jednoj strani: http://www.gamespot.com/news/2005/05/16 ... 24681.html -mnogo, mnogo jace od dvije 6800 Ultre, preko 2 Tflops-a ukupne snage, XDR RAM na 3.2Ghz, 32:9 moguci aspekt slike na dva displaya (Cinemascope anyone?), 1920x1080 progressive rezolucija, 6.1 zvuk - pa zar moze biti lose? Lose je jedino sto ne izlazi za jos godinu dana :|
     
  10. kenci

    kenci Aktivista

    kakvog chipa ba..?
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Ahaha mod chip i josh ako nadjesh Blue ray przilicu i medije bit ce OK :wink: :!:
     
  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    pa podrazumijeva se :oops:

    ja mislim da ce se polako blueray mediji i przilice pojavljivat i da ce do pojave ps3 bit solidno zastupljeni

    ako ne kod home korisnika barem na asterixu ili tnt-u :)
     
  13. vnm_

    vnm_ Komšija

    mh vidio sam maloprije na rtl2 vijestima perverziju od grafike :shock:
    pokazali su i nesto malo na xboxu novom ali nije me toliko napalilo kao ovo od plejke...
    onaj dio gdje se oni terenci trkaju a grafika frca na sve strane ooo mislio sam da se shale...koja bolest
     
  14. kenci

    kenci Aktivista

    ma nije frka ripovat BR i podjelit npr na 3 dvd'a ;).. bice to ba na netu odma nakon mjesec dana..
    eno PSP je izasao.. vec se imaju igre skinuti, divx filmovi i jos neki shit
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Eh da vidim prvo pitanje oko emulatora za PS3 :mrgreen:

    ''Imal ko emulator za PS3 treba da igram GTA4''
     
  16. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    bas sam to poso pitat

    da ti nemas slucajno
     
  17. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    evo jedna novost za blueray:

    Dok predstavnici Blu-ray i HD DVD konzorcija pokušavaju dogovoriti jedinstveni standard za sljedeću generaciju DVD-ova temeljenih na plavom laseru, TDK je predstavio prototip 100-gigabajtnog Blu-ray medija na koji se može snimati (recordable). Osim što nudi dvostruko veći kapacitet, novi TDK-ov medij omogućuje i zapisivanje podataka dvostruko većom brzinom, odnosno 72 mbit/s, u odnosu na postojeće medije.

    Kako bi povećao kapacitet diskova TDK je na jedan medij uspio staviti 4 sloja materijala za upisivanje, od kojih svaki ima kapacitet od 25 GB. Za sada je definiran Blu-ray standard samo za jedno- i dvoslojne medije, tako da je TDK predložio specifikacije svojeg medija na ratifikaciju Blu-ray konzorciju.

    znaci molo bit stat pedesetak hiljada mp3ova(56kbit) ili par milijardi karaoka
     
  18. Sleeper

    Sleeper Komšija

    :shock: samo kad che to biti dostupno? :|
     
  19. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    ovo je tek prototip

    a mislim da na trzistu nisu jos ni "mali" blueray od 25/50gb :)
     
  20. kenci

    kenci Aktivista

    tamo negdje iza nove godine.. koje? eh to neznam