SP 2014 - Brazil

Discussion in 'Generalna diskusija' started by donjapa, Dec 3, 2013.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Šta se žalite na Messija kad je frajer utrpao bog zna koliko golova u knock out fazi :lol:

    Švabe opet ko protiv Alžira pred kraj ubili trkom protivnika i zasluženo uzimaju ovo prvenstvo jer su najviše pokazali. Argentina me pozitivno iznenadila jer nisu igrali bunkeraški već dosta otvoreno i imali dosta šansi.
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Cuj ovih padobranaca Klose, kakav Klose nije bio top 10 u svojoj ekipi, i Di Maria 5 puta bolje igrao ROFL, lik osim par poteza beskoristan citavo SP.
    James ili Miler da su dobili bilo bi OK, izbaci bilo kojeg pojedinacnog igraca iz neke ekipe i otisli bi jednako daleko, izbaci Messi-a i Argentina ne bi vidjela osmine a kamoli finale.

    Higauin i Palacio prokockase pehar.
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    Klose dao dva gola na ovom i usao u istoriju sa 16 golova na SP ukupno i nalazi se na vrhu liste svih strelaca ispred Ronalda (BRA).
    http://www.sportskeeda.com/football/mir ... world-cup/

    Pored toga je igrac reprezentacije koja je usla u finale i postala prvak Svijeta, zar nije dovoljno !?
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    :lol: Nagrada je za najboljeg igraca turnira...
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    ne
     
  6. veki81

    veki81 Aktivista

    Nije!!!
    Treba snimiti reklamu sa Kobijem.
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ili chipsy xD
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ma onaj iz Napolija broj 9 Gonzalo je kostao titulu Argentine..
    Onaj poklon od Kroosa je morao zabiti...

    Argentina je igrala zatvoreno cijelo prvenstvo tako da drago mi je sto nije osvojila...

    Messi lafo najbolji al ....
    Ne osvoji on nikad SP.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako je Mesi najbolji pojedinac prvenstva onda je Roben Chuck Norris.. pa vise su Ochoa i Howard za titule. Kakav cirkus, da ne povjeruješ.

    Legit koliko i Obama za nobela.

    EDIT: Statistički ucinak:

    Lionel MESSI, 4 gola i jedna asistencija. Thomas MUELLER, 5 golova i 3 asistencije + osvoji titulu. Ako se uzme u obzir kako je argentina zatvoreno igrala i koliko mesi nije imao posla, pogotovo protiv holandije i koliko je njemačka nepadala svaki put i koliko je Muler imao posla, sramotna odluka dodjele kao najboljem igracu u najmanju ruku.
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kao sto sam rekao da je dobio James ili Miler bilo bi zasluzeno, ali nijedan pojedinac nije vise nosio ekipu kao Messi.
    Argentina je igrala prakticno bez CM-a citavo prvenstvo (i nema ga zapravo) i 90% napada i prilika je bilo iz njegovih solo prodora iz njemu totalno neprirodne pozicije vrlo daleko od gola.
    Ima daleko najvise kreiranih sansi za suigrace, i uspjesnih driblinga, od svih igraca na SP-u.
    Da su imalo ove panjine tipa Higuain i Palacio bile na nivou imao bi sad 5+ golova i 5+ asistencija, i dosli bi nocas u finale mnogo odmoreniji.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Messi je bio dio svakog osim jedno gola Argentine, a napravio je najvise sansi na prvenstvu. Od njega se ocekuje i vise, pa ostavlja dojam da i nije puno uradio. Ja bi dao Robbenu u svakom slucaju.
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa morao je midzet dobit naravno. hahahahaha. Kad vec nije uzeo titulu, pa da ne ode praznih ruku. Navikli smo vec na to pa i ne cudi toliko.
     
  13. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Prava šteta za one prilike Argentine, pogotovo u prvom poluvremenu. Da su kojim slucajem to uspjeli realizovati, bila bi bolja utakmica. Higuain nije imao svoj dan, al wtf s onim Palaciom? Da li je taj ijedan gol postigao na prvenstvu? Mnogo mu selektor Argentine vjeruje, a ovaj nista pokazao nije.

    Argentinci su po meni bili bolji u prvih 90 minuta, ali cim je otislo u produzetke, znalo se kako ce to otprilike zavrsiti.

    Mislim da je ovo prvi put da Evropska repka uzme SP na Americkom kontinentu.

    Prvi put u historiji timovi sa jednog kontinenta osvajaju tri uzastopna SP.

    Evropa 11 - 9 Juzna Amerika u trofejima. Ovo prvi put da neko vodi 2 razlike hehe :p
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Messi je nosio fakat nosio ekipu ali rekao bih da Mascherano nije ništa manje, čovjek je odigrao fantastično i Barcelona ga mora koristiti na njegovoj prirodnoj poziciji jer je tu zvijer.

    [​IMG]
     
  15. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Messi nidje veze nagrada, još bi više nidje veze bilo da je James dobio .. Ne mogu da skontam neke ljude koji misle da je titulu najboljeg igrača zaslužio onaj kojem ekipa nije došla do četvrtine finala !? Ovu nagradu je trebao uzeti ili Muller ili Neuer.

    Ima i ova smisla :

    [​IMG]
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Gleda se ljudi i igra na terenu, ne samo ko je kome vise zabio i neka statistika najvise dodavanja prema sjevero-istoku, najvise asistencija uz vjetar i slicno. Messi jest odlucivao utakmice protiv lijevih ekipa, ali po pokazanom na terenu mozes naci barem 5-6 zasluznijih. Sto se tice slike, Forlan je vodio prosjecnu repku do polufinala i pokazao na terenu da je masina i vise nego zasluzeno dobio tu nagradu.
     
  17. senad_986

    senad_986 Komšija

    Mislim da je fazon sto smo svi navikli na vanzemaljskog Messija i sad kad igra kao ljudsko bice, ali opet bolje od drugih, onda kazemo da je Messi u kesi i tako to. :) Osim Jamesa niko nije nesto posebno iskako od ovih 5-6 sto su najvise pokazali, ali ne mozes dati Zlatnu loptu igracu ciji je tim ispao u 1/4 finalu. Muller, Robben i Messi su tu negdje bili, ali je istina da je Messi najvise vadio svoju ekipu od ostalih. S druge strane Muller je svjetski prvak. Robben je previse glumatao i simulirao da bi je dobio. Ne znam, ja bih Neueru dao, ali je izgleda praksa da golmani ne mogu osvojiti Loptu, vec samo Rukavicu. Eno Maradona kaze da Messi nije zasluzio.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Kahn je osvojio oboje 2002.
     
  19. xman

    xman Komšija

  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Eto poceli ste sa statistikama ko Amerikanci.