Sportski ribolov

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Apr 16, 2013.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Poz samo da vidim ima li forumasa zainteresovanih na zajednicke odlaske na pecanje u ks:) ja bi recimo na pastrmku isao dok je sezona i na barkley kuglice mozda crv al et. Ova nedelja ako ima zainteresovanih za malo sportskog dana:)

    Znam da je ovo cudna vrsta sporta, ali jeste :)

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  2. xman

    xman Komšija

    I am in! :D Doduse tek na godisnjem,pa ti se javim na pm i odemo gdje odmarati kraj vode. Taman ljepsi dani dolaze.
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma ajde, dogovorimo se, ova ili neka od narednih vikenda.. vecinom IMAM prevoz samo da se zna, ali i nemam. Tako da bi to bilo snalazenje,bicikla, eventualno skupi se ekipa pa do neretve. Mislim da cak ima i voz za mostar, sa uspustnim stajanjima :)
     
  4. xman

    xman Komšija

    Gdje si imao na umu blize da se ode? Do Mostara imas 6 sati voznje(moje voznje :mrgreen: )
    Cujem da gore iza Srebrenika ima neko privatno jezero,5KM je dnevna dozvola. Ima sarana i bijele ribe...
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    LoL

    Mogu ja bajkom doc do Mostara za toliko :)
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Cuj 6 sati, pa biciklom se moze prije doci.

    Idem u mostar 7-8 godisnje i busom je oko 2 i po sata, malkice manje, autom moze i za 2 sata i 10 minuta, iako sam stizao i za dva sata sa brzim vozacima.

    Vozom treba između tri i tri i po sata.

    btw ja sam za, ali ja ako budem isao, mogu biti samo moralna podrska. :mrgreen: :mrgreen:
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Niko ne pita odakle je ovaj xman, odmah se svi orijentisu po Sarajevu :D Naravno da nije mislio iz Sarajeva 6h. Pa znate li vi gdje je uopste Srebrenik pa mu je to blize? :D
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja sam u Sarajevu :)

    mislio sam da se malo odfura do neretve :D
     
  9. xman

    xman Komšija

    U Sarajevu a lijepo stoji "Tuzlak" ispod avatara :smt003
    A inace sam jako spor vozac,tj oprezan vozac. Ne vozim bas uvijek po ogranicenjima ali rijetko prelazim 70 na sat.
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Gdje na Neretvi ima flyfishing revira?
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    imas u konjicu al je dnevna dozvola da te zakolje. Ja idem plovkarit, ne idem na revire.
     
  12. apdejt

    apdejt Overclocker

    Devetak pored Lukavca 05.05.2013
    Dva feeder stapa i pomalo bolonjez sa waggler plovkom. Isao sam sam sa kolegom i njegovim sinom i iznenadio se koliko je ljepo.
    Privatno jezerce + bogat saranom = savrsen nedeljni odmor. Jedino je bezeze sto nema nocnog ribolova vec samo dok je sunca ali vjerujem da gazda ima svoje razloge sto ne da navecer da se peca, tj. nema ono poslje posla sjedi u auto i idi na pecanje vec valja cekati vikend i slobodan dan da se maksuzija ode. Ribu inace nikada nisam nosio kuci tako da su postedjeni ostali i upecani primjerci sarana do cca 2 KG, mada ko zeli moze odnjeti upecanu ribu po cijeni od 6,5 KM cini mi se.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Dobro izgleda.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  14. Tensai

    Tensai Komšija

    Da bumpam temu. Interesuje me šta treba da bi se ušlo u ovaj hobi, da li je ekonomski isplativo tj. može li se uhvatit dovoljno ribe da se zaradi koja kinta, kako se dobija dozvola itd?
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ribareva riba je najskuplja. Moj punac svake sedmice ide u ribu, dok gorivo, oprema, vrijeme... Ovdje možeš 10kg ribe kupiti... I ne upecas uvijek...

    Moja je sreća da ne jedem ništa iz vode :)

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I sto upecas podijelit ces familiji :D Kakva crna zarada od ribarenja... Mozes i par hiljada u minusu ostati ako pocnes bolju opremu uzimat.
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    cejf je cejf :)
    sjednem, piva, ufati se ne ufati :D ako varalicarim tada ganjam, i tu poadne neka stuka.
    da li se isplati..neee... da prodajes, nema sanse.
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sportski ribolovci nisu mesari. Nisi čuo za c&r?

    Po meni jedini gušt je flyfishing, ostalo je zajebancija.
     
  19. xman

    xman Komšija

    Gust je gust,ali za saranski ribolov sve ostalo je zejebancija.
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da, natakari mamac i planduj, uz pivu i rostilj. Nije ni cudo da takve i etiketiraju mesarima.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk