Sta kupiti / LG ili DELL

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by bhd, Feb 25, 2017.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    LG 27MP38VQ-B vs Dell S-series SE2717H

    Budget je 500 km, velicina 27.

    imam ova dva razlika u cijeni je 10 km / lg jeftiniji...

    hitno mi treba, da vidim imal koga da se razumije.
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ne znam, meni nije nesto privlacan 1080p 27" monitor, za 27" prema mom misljenju treba veca rezolucija.
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Nece se ici na mega sega male ikonice :D i naravno cijena igra ulogu.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ni pod razno full HD na tu dijagonalu. Gledao u trgovini neki monitor tih specifikacija to je katastrofa bukvalno vidiš piksele bode oči. Radije full HD na 24 Inca il skupi keš bar za 2k ili 4K
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja sam koristio 27 1080p i meni je bio sasvim okej.
     
  6. efo

    efo Komšija

    Već par mjeseci isto tako koristim monitor iz potpisa, nema nikakvih problema sa veličinom piksela.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    27" 1080p doslovno ne daje nikakav benifit u odnosu na 24" jer je ista radna povrsina. Jedino za filmove kada se udaljis ako vec filmove gledas na monitoru. "Pikselizacija" je poseban problem koju sam spomenuo vise puta i zna biti shitfest u zavisnosti od panela.. mozes se naviknuti ali ne vidim razlo zasto ici na 27" jer ne dobijas nista u odnosu na 24".

    Bolje ti je da potražiš 24" 16:10 1920x1200.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Slazem se sa Nailsom, veca dijagonala nema bas smisla ako nije popracena vecom rezolucijom, radna povrsina ostane ista. 24" je kapak za 1080p.
     
  9. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Da se nadovezem temu, uzeo sam novi PC, tako da moram i novi monitor :D... s tim da idem sa jednom 27" sada, a opet iduci mjesec jos jednu, takodjer mi je budzet nekih 500 KM, rado bih saslusao preporuke.... uzeo bih preko PIKa vjerovatno od nekih standardnih dilera.
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pokajati ces se ako ne uzmes i drugi monitor isti kao i prvi. Koliko sam skuzio imas vec 27", jos jednu takvu ako si zadovoljan i to je to.
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ne znam, ja nisam ljubitelj dual monitora, ako ti treba za productiviti onda 2k ultrawide ganjat.

    I da ako baš želiš 2 monitora, obavezno gledaj da su isti.
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sto se nekih poslova tice, bez dva monitora je patnja. I lakse je sa dva baratati prozorima nego na jednom sirokom.
     
  13. heroic

    heroic Komšija

    Ako je gaming slazem se s tobom, ako je neka vrsta posla/rada onda su dva monitora uglavnom bolje rjesenje i ne moraju biti isti, ja cesto koristim 15" laptop + 24" monitor, sto cu prosirit sa 27" monitorom. Kuci radim setup dva razlicita monitora + TV (1 za rad, drugi browser, na TV-u real time monitoring).

    Obicno na primarnom displayu radis, dok na drugom monitoru koristis browser, email...tako da uopce ne moraju biti isti, niti ima prednosti.

    Jedina iznimka je u slucaju 2 jako mala/stara monitora, tipa 1024x768 naspram 1 novijeg sa full HD, tu definitivno bolje ovaj drugi cisto zbog formata i neke minimalne rezolucije pojedinacnog monitora.

    EDIT: Zacitao se na forumu pa zaboravio pogledati datum... :(
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Nadoveza se ko da je jucer diskusija stala :D

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  15. parachuted9

    parachuted9 Novi član

    Ja sam koristio dva različita monitora istovremeno, i nije bilo tako lose. Slažem se da je bolje da su oba ista, ali i ako nisu, opet je lakše nego sa jednim monitorom...