Star Wars: Battlefront + Battlefront II

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Jun 10, 2013.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kampanja u battlefield 1 je dobra.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa jeste nesto bolja od predhodnika.

    [​IMG]
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Povucene MT iz BF2. Ne mozes vise kupovati kristale za pare od kojih si onda uzimao kufere. Barem za sada, ne zna se hoce li se vracati MT u igru, i u kakvom stanju. Navodno je neki budja iz Disney-a danas direktno nazvao predsjednika EA i tako naredio.

    Bas sam neki dan spominjao Disney i rekao kako ne vole da im se igra sa ugledom. Nebi me cudilo nakon BF2, da im Disney povuce licencu.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Mikrotransakcije su sam odložene.

    [​IMG]

    The ability to purchase crystals in-game will become available at a later date.
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Napisao sam 'barem za sad'. Nigdje nisam napisao za stalno.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Vi bi da nema season passa i DLCeva i da nema i mikrotransakcija. Nije ovo 2005. godina. Nek vrate kofere ali nek naprave nešto smisleno ne pay to win i to je to. Kome i to smeta nek igra battlefront 2 onaj stari.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Nemoj u moje ime govoriti. Nisam nikad' bio protiv DLC-ova sve dok je u njima sadrzaj koji se ne prenosi u ostatak igre ili nema ucinak na combat poput mapa, kozmetike, auta ili staza u racing igrama. I neka zacijene igru 120€. Nemam nista ni protiv toga. Skok sa DLC-ova i season passa od 60$ sa kojim imas cijelu igru na 2000$ nije bas mali.

    Ovo sto su svi poceli praktikovati sa loot boxevima i karticama je direktno prepisivanje sa freemium mobilnih igara koje donose neogranicen profit u loopu. F2P igre na računaru imaju bolju ekonomiju od ovga sto radi EA i Acti. Ovo nije prihvatljivo za free igre.

    U F2P igrama, ako mozes kupiti bolje oružje za $, onda te MM svrstava sa igracima tvog ranga dok je u vecini F2P igara poput Warthunder grind poprilicnoi prihvatljiv. Ovdje niti igras sa igracima svoga ranga niti je grind na fer osnovi. A placas punu cijenu igre.
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Skins. To je jedini model MT u 60$ igri koji cu ja ikad svarit. Sve drugo ce dobit moj zaobilaz.

    Ove Americke gaming kompanije imaju ogromne porezne povlastice. Uloze kao u igru 100mil, ali sigurno na tih 100mil ulozenih dobiju fin povrat novca od vlade. Tako da nemojte da ih sazaljevamo sto nam uzimaju samo 60$ po igri.

    http://www.nytimes.com/2011/09/11/technology/rich-tax-breaks-bolster-video-game-makers.html

    A vidim da i u Europi postoje slicne povlastice. Vjerovatno ne toliko isplative kao kod Amera: https://www.theguardian.com/technology/2014/mar/27/ed-approves-tax-breaks-video-games-industry
     
    Last edited: Nov 17, 2017
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Povrat od vlade i poreske ovlastice nije ni slično.

    A većina koji su igrali prvi BF ili makar htjeli su se žalili na season pass, kojeg za ovu igru neće biti.
     
  10. vutra

    vutra Komšija

    Radi guza ko meduza :D
    Sve je ovo PR stunt na koji će, nažalost, mnogi pasti.
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Meni samo nije jasno kako ne mogu kopirati neke uspješne MT modele? Kao što je recimo dota bila godinama ranije, GTA V, Halo 5, Titanfall 2 itd.
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ovako je to u EU: 'The video game industry has won a seven-year battle to claim government tax breaks. The European commission has agreed to extend the credits, which are already available to film and theatre productions, allowing games makers to claim back 25% of their qualifying production costs.'

    Ne sumnjam da Americke kompanije ne dobiju i puno vise od toga nazad. Jos uzmi u obzir da u Americi mozes imati ovakve povrate na ulozeno i od Federalne vlade, a onda i od drzava posebno.

    Bad company 1 je imao sve free DLC. BC2 je imao 2 ako se dobro sjecam, pa su nam naplatili Vietnam expanziju. Odatle je i krenulo u BF. A rekose 'da nikad nece naplacivati za dodatni content u igri'. Ha ha ha.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam kupio, jebe mi se za mikro, ionako me sp zanima i dobar zvuk i grafika.
    Pogotovo od kada sam nasao trick na televizoru za 30ms input u movie modu.
     
    Last edited: Nov 17, 2017
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Trebaju biti cosmetic only MT kao i u svakoj normalnoj igri. A pricamo o SW unicerzumu, ako tu ne mozes prodati skinove onda ne znam.
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ako se dobro sjecam, iz dajsa su rekli da nece naplacivati samo nove mape.
     
  16. Esh

    Esh HWB

  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Meni ovo sve u 5 deka, mislim nije da se ne primjeti razlika, pogotovo kada ovako zumira na detalje ali mislim da ja ovo u igri ne bih primjetio.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa primijetio bi da imas 4k ekran...
     
    zoi likes this.
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Hamo sazrio si za promjenu televizora :D
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ma gledao sam na mobitelu :D

    1080p/60

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
    Last edited: Nov 18, 2017