Star Wars [filmovi i serije]

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Zeleni, Oct 6, 2008.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Vidim dosta vas koristi slike sa sw motivom. Jel to ono samo povrsno, ili je neki vechi fanatizam :) Inache ovako posjedujem negdje oko 150ak sw novela, stripove nisam kupovao ali ih imam u cbr formatu, mozda nekih 20gb. Onda igre, mada poslje Tie Fightera, x-wing vs tie, Alliance i Jedi Academy, rijetko da sta pravo kvalitetno izadje.

    Upravo sada chitam Order 66, 4ta knjiga iz serijala koja se nastavlja iza SW: Republic Commando igre. Pravo dobra stvar, za one zainteresovane :) Zadnjih 6mj sam prosao kroz cijeli Legacy of the force serijal, cekam zadnju da izadje kao mehki uvez, paperback ili kako se vec zove, pa da je ugrabim.
     
  2. GW

    GW Moderator

    Ja isključivo koristim SW za zezanciju. Nikad nisam bio neki veliki fan serijala, mada mislim da su filmovi dobri. Ja sam Star Trek kinda tip. :D
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ma dobro nije mi ni Star Trek toliko stran, mada nisam pratio sve "spin offs". Za razliku od nekih, npr Enterprise serijal mi je bio pravo kul. TNG sam upratio cijeli, vecinu Voyagera, dok DS9 nisam.

    Opet SW mi je drazi, shiri da kazem. Ima neke rommantike, mogu putovati brze od svijetlosti, a opet tehnologija je zasnovana na principu ratova koji su se desili do samog snimanja cetvrte epizode. Bitke star destroyera su prsa u prsa, poput morskih bitki 17tog vijeka, brzi interceptori su non stop u dog fightu, poput bitki izmedju nosaca aviona iz drugog svijetkog rata. Nema raketa koje pucas sa 200km i zaboravis :)
     
  4. GW

    GW Moderator

    Sad da ti ja odgovorim na to, tema bi se pretvorila u SW vs. ST, a toj priči nema kraja. :D
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pa de :) Nisam otvorio temu da se pohvalim da sam SW fan :) Nego radi neke diskusije, mozda da rasirim horizonte, i probam nesh novo :) Ili nesto sto jos nisam vidio, mada cisto sumnjam da nisam al eto ;)
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma glupo je porediti SW i ST. jedino zajednicko im je Star :D

    a pregledao sam sve i od ST-a i od SW-a :D al' bas sve :D
     
  7. Loki

    Loki Komšija

    Meni je sve super što ima i što nema star. Znači Star Trek, Star Wars, Stargate :eek: , Galactica... sve moRe. :D

    Tako da kod mene nema previše diskusije. DS9 je dobar, ako nisi gled'o gledaj iako u nekim stvarima dosta odudara od ostatka Star Trek svijeta. :)
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    imam havera koji ima sve epizode svih serijala ST-a i sve filmove, pa dok smo bili cimeri u mostaru na FIT-u, kad nam je bilo mrsko na predavanja gledali serije na kompu, nismo imali TV :D


    eto toliko sam bio redovan na predavanjima da sam pregledao sve :D
     
  9. pac

    pac Komšija

    Ma ti si zavrsio FIT iz smijera ST. A sto bih vilo da vidjeti jeste da se pojave Borg-ovci u SW mislim da bi bila zanimljiva epizoda/film.
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Borg ima povezanu svijest (hive mind). To ne frcera bas najbolje kad imas jedija koji te moze navuci da kontas sta on hoce :)
     
  11. pac

    pac Komšija

    U hollywood-u je sve moguce! 8)

    PS: Borg se mogu prilagoditi.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    i clone wars? :)

    star wars filmove pogledao,kul,mada nisam bas toliko zagrizen.isto tako imam jarana koji ima sve i od ST i SW :)
     
  13. GW

    GW Moderator

    Zašto je ST bolji?
    Primarno zato što ga ima daleko više.
    Star Wars (što se tiče videa) ima 6 filmova i par specijalnih izdanja i 2 crtana filma ako se ne varam.
    Star Trek ima 10 filmova, 5 serija sa preko 500 epizoda, animiranu seriju.
     
  14. Juka

    Juka Komšija

    Jake su im maske/likovi, a pogotovo ovaj moj DARTH MAUL, gledao sam sve seriale i močno je, al eto samo iz razloga što gotivim maske, jebg nešt mi od malena maske drage.... :twisted: :D Ne zezaj, dje su oni crtići prije rata EVOXI, sjećam se i R2D2 i CP3O al ne znam kako se crtić zvao, a imaju podatci baš SW protiv ST, koliko je ko novca zaradio, pa u koliko se zemalja gledalo...., i mislim da je SW prekuco ST... ne znam link al malo googlaj paš naći...
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    evo mi iznad kompa kolekcija DVD-eva SW-a. dobio povoljno, pa reko da se ima, nije na odmet. pregledao ih jednom i ostavio :) za mladje generacije :D
     
  16. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Jah, ST je pun pogodak sto se ljencina tiche :)

    Star Wars je daleko vechi od filmova, ali vecinom u papirnatim izdanjima, sto crtanim stripovima, sto u knjigama. Ali daleko od toga, meni je djetinjstvo vezano uz zvjezdane ratove. NPR. prije episode 2, clone wars su bili mit, spominjali se tu i tamo, niko nije znao nista o tome, i to me pravo zivciralo :)
     
  17. GW

    GW Moderator

    Meni je opet djetinjstvo vezano za ST. Kad se samo sjetim Voyagera i Nove generacije...
    Svaki dan...
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mnogo vise volim SW (prokleti Lucas nece jos zadugo to izbaciti na Blu-Rayu). ST isto jako volim, ali je sve previse sterilno i usporeno za moj ukus...
     
  19. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  20. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Pregledao sam samo SVE od ST i SW serijala i bas ne mogu reci volim vise jedno od drugog jer oba su odlicna na svoj nacin i ne mogu se porediti nikako.
    Takodje STROGO preporucujem Stargate SG-1 te Babylon 5