Stara SIM kartica

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by NaLe!, Aug 2, 2017.

  1. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Pozdrav,
    Kolega mi ima jedan neobican problem s SIM karticom. Radi se o prahistorijskoj ultra kartici (zasigurno 10tak godina stara) koja je u medjuvremenu prebacena na pretplatu i sasjecena za mini format. Po njegovoj tvrdnji broj nije mijenjan nikada.

    Problem je sto telefon prepoznaje broj kartice (ultra broj) koji nema veze s njegovim brojem. Posto ima neki stariji Duo Samsung (ne znam koja je verzija Androida), ima onaj dio u imeniku koji se odnosi na njega, uvijek telefon prepozna prvo taj cudni broj, pa kroz 10tak min njegov broj.

    Ubacivao sam karticu i u druge telefone, ista stvar, telefon prepoznaje uvijek taj nepoznati broj. Usput, taj cudni broj je aktivan i registrovan je u Matuzicima, kod Doboja.

    Ima li ko ideju zasto se to desava?

    Posto je stariji broj, ko i svi, izgubio je karticu s pin i pukom, a posto je sasjecena i kartica ne mogu da ocitam koji je broj upisan preko onog serijskog.

    Sent from my LG-H420 using Tapatalk
     
  2. GV

    GV Komšija

    Pa ako je sada na pretplati što ne uzme novu karticu i riješi problem?

    Sent from my ALCATEL ONE TOUCH P320X using Tapatalk
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    5KM je zamjena :D
     
  4. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Problem je što nije problem zamjena, nego što je to povuklo hrpu drugih stvari, ukratko, došlo je nemal' do razvoda. Zato ga i interesira mogući razlog, a iskreno i mene. :)
     
  5. lolak

    lolak Aktivista

    Usudit ću se da pitam: je li nazvao podršku sa ovim pitanjem? :)
     
  6. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Jest, fantasticna recenica: "resetujte vas mobitel na fabricke postavke"...

    Sent from my LG-H420 using Tapatalk