1. NAILS

    NAILS Moderator

    Jedino ima smisla ako bude posebna optimizacija za njihove konzole kao za sony/MS. U suprotnom je ovo PC.
     
  2. _anex_

    _anex_ Novi član

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Pa normalno da je PC nece biti sporet . Ide se na ekipu koja hoce samo plug and play i na one kojima je jos pc UFO
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislio sam da je mašina za sudje. Hvala za info.
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne vidim razloga da ovo neko kupi. Mislim da ce se na brand prodati dobro na pocetku i da ce biti zaboravljeno poslije par mjeseci kao Ouya :D
     
  6. heroic

    heroic Komšija

    Ja koliko sam shvatio ovo ce biti nesto kao konzola, jer kao obicni OS nema sanse da prodju, ali opet ne vidim zasto bi neko kupio "PC sa SteamOS" (tj ovu konzolu) umjesto obicne konzole ili imao Windows na svom PC-u.

    Konkretno mene zanima sta SteamOS nudi a da nema u Windows PC, Xbox, Nintendo, PS4? :D Licno ne igram igrice, ali pitam iz perspektive nekog gamera/ciljne grupe koja ce ovo kupiti
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ta masina u principu vise ima demonstrativnu ulogu, da kupci prepoznaju kako njihov mainstream PC moze lako postati ta 'konzola'.
     
  8. heroic

    heroic Komšija

    A zasto bi neko instalirao taj SteamOS umjesto da koristi idalje Windows na tom PC-u? Koje su prednosti ovoga?
     
  9. anel007

    anel007 Komšija

    ma ovo nema sanse da prodje kao zamjena za konzolu a ni kao zamjena za gaming racunar, jedina svrha u koju ovo moze proci je sastavljanje nekog low end racunara (dovoljno jakog samo da moze vrtiti full hd sliku na tv-u u dnevnoj) i skontati kakav stream igre sa racunara na taj koji vrti steam os (nesto sto nvidia shield ima mogucnost raditi haman), ali i to je za one koji imaju viska para i isplati im se bacati na takve budalastine :mrgreen:
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Komocija kao kod konzole, to je u prvom planu... Sto se performansi tice, to cemo tek vidjeti.
     
  11. heroic

    heroic Komšija

    Pa sto ne bi jednostavno imao konzolu? Ili Windows na tom PC-u?

    Ne znam je li zato sto ne igram igre, ali ja ne vidim nijednu prednost ovoga u odnosu na PC ili neku konzolu :D
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Njima su konzole konkurencija, eto zasto. :D
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    At its Steam Dev Days event, Valve announced that the Steam Controller no longer has a touchscreen. Now it has a D-Pad and ABXY buttons.

    [​IMG]
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Sad sam probao ovaj Steam Streaming. Extra stvar, ide Asetto Corsa u 1080p @ 60 fpsa, Batman takodjer, bez i najmanjeg trzanja, i to sve preko mreze. Pravo dobra stvar ako zelis gaming PC ostavit u sobi za hastalom za fps i rts igre, a putem mreze ga bacas na TV za igre koje igras na gamepadu.