1. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ima u profilu lokacija
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mislim tacna ruta, imalo bi se šta pokupit u jednom presretanju :D
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Hamo se sad malo vratit na temu, a zlatan će nam morat otvorit kakav blog :)
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ureko si se :D
     
  5. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Inace kako sam nabavio ovaj Tablet poceo sam ponovo svirat klavir..skino 2 programcica i dozivljaj je pravi.. ne znam kako je na 7" al na 10" klavir gotov ko pravi :mrgreen:



    Nije te sasjeklo sad tek dolazi ono pravo pozitivno razmisljanje dakle unazad :mrgreen: ...jer lako je misliti pozitivno unaprijed, a onda odustati ili se ko pickica zaliti kako ti ne ide...

    kad si poceo da hodas, tj pokusao sasjeklo te je dobar broj puta prije nego si proteturao, sreća da je tvoja mati imala nekog iskustva sa pozitivnim misljenjem i poslije par puta nije rekla nosite mi ovo djete s ociju ili ajde da nabavimo invalidska kolica nikada on nece prohodati...

    Kaze jedna izreka:' imaces dobrih i losih dana u zivotu, a na kraju svakog od njih neces znati koji je koji...' :idea:

    ja sam npr prije jedno mjesec-dva sjeo na svoj kindle 6"(po ko zna koji put)onespobivsi ga... i kazem sebi ajde jebi ga sta ce mi koristiti sad da se sekiram i kritikujem sam sebe kako sam glup i nesrecan, ajde mora da ovo ima neke svrhe(znao sam to iz iskustva iako u tom momentu nisam mogao vidjeti u cemu je poenta)...

    i ja se onako herojski i stoicki bez da sam suzu pustio pomirim sa gubitkom kindlea cak nisam htio ni da trazim zamjenski od amazona, mrsko mi se bilo zajebavat sa vracanjem, a poslali bi novi znam iz iskustva - ja im sve lijepo priznam sta je bilo a oni posto sam stara musterija uvaze garanciju... :smt007 volim te amazone.com!


    i eto nije proslo malo vremena i ja sam nabavio ovaj tablet (bez kojeg ne mogu zamisliti svoj zivot, tj. mogu ali ne zelim :)i sad kad pogledam onaj kindle smjesan jbt nizasta ovaj neuporedivo jaci i bolji uredjaj od njega( za moje potrebe, jer kindle je stvarno umjetnicko djelo za svoje namjene), ali nikad se nebi natjero iskihat lovu za njega (mozda i zaraditi :idea: ) da nisam unistio kindle...

    E sad to sto si pao na ispitu nije nikakav gubitak, ali povodom tom gubitka si naucio ovdje neke stvari koje ce ti donjeti velika bogatstva u zivotu, ako otvoris svoj um prema ovome i USTRAJES u vjezbanju svoga mocnog uma....jer faks moze svako zavrsti ali uvjezbati svoj um i postati majstor pozitivnog tumacenja rijedak je dar i divna vjestina koju ja ne bi mijenjo za 100 fakulteta...
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pep talk deluxe :)

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
     
  7. X-Factor

    X-Factor Komšija


    Namucio sam se da pripremim fleshanje za svih 300 tableta, Jely Bean update, malo "pocistio" ROM i ubacio sve sto vam treba od aplikacija... Inace bi vam tablet dosao sa dosta losijom 4.0.4 verzijom i par bugova...

    Igrao sam se poprilicno dugo sa ovim C97, tablet opravdava cijenu, stvarno je dobar, od dizajna, izrade pa nadalje. Moja preporuka svakako, jer mislim da se sa ovim hardwerom ne moze naci nista slicno za te pare. Dobijete po defaultu rootan ROM, Jely bean, sto vam daje slobodu u startu da se "igrate" :)

    Tu cijenu je tesko dobiti, ipak se radilo o velikoj narudjbi uz popust, u maloprodaji je to malo vise, ali svakako vrijedi...
     
  8. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Pa koliko love je to?

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ti si Brankin guru znaci :)

    Inace, meni ne radi root kako treba, probao sam par aplikacija, Root Checker javi da nema proper root, nece ni ES explorer da prikazuje sve fajlove, a probao sam i sa SuperOneClickom i nekad javi kao da je already rooted, a nekad preleti onaj prvi korak pa dodje dole do zergrusha i zablokira na 7, wait for device. Da nije mozda do ADB drivera, izbacuje mi dva nepoznata u devicemanageru i jedan poznat, probao sam sa ovim http://www.zenithink.com/Eproducts_adb.php a i sa onim od SuperOneClicka, kao neki force install, pa nista na kraju.

    Inace, root mi sad treba za Ad Away :), a i da izmijenim nesto u build.prop
     
  10. X-Factor

    X-Factor Komšija

  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Vidio sam ovo na slatedroidu, i to za mijenjanje super usera, al sam traziokakvo rjesenje bez kompletnog flashanja, nisam bio sa vremenom OK pa mi se nije dalo puno zezati sa tim, a i ode mi haman savegame od Townsmena :)

    Probacu ipak ovo evo sad, valjda je CM brzi od stocka :)
     
  12. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Ja sam od pocetka na cm-u 10, i dosta je bolji od ovog njihovog roma.
    Ispravio je sve greske koje su se pojavljivale na ovom zenithink 4.1 (browser crash, wifi gubljenje signala bez razloga, crash tastature).
    Btw faktor pozdravi Edina, heeh.
     
  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Sto ne rece bolan? :D

    Evo i ja sam stavio, super fercera, ne mogu da vjerujem kakva je razlika u odnosu na stock. Pogotovo me bunila tastatura, blago receno uzas je, valjda je ono stock JB, i kontam da je do mene jer sam navikao na iOS vec dvije godine pa da se ne bunim, ali sad ova na CMu je super, triput bolja od one obicne.
     
  14. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Jos je onaj lik modifikovao da rade svi dodaci koji ubacis na usb(ethernet, 3g itd). Ima eto jos par stvarcica sto sam ja primjetio da moraju ispraviti, to je ovaj accelerometar koji radi u principu ali nije podrzan od dosta igara.
     
  15. wragg

    wragg Aktivista

    Zna li netko slučajno čega su klonovi ovi 2Look tableti iz Promedie? Tablet ne izgleda loše na papiru (1.2ghz, 512mb), ali je softverski očajan. Vjerujem da je to samo prebrandirani neki "poznatiji" tablet za kojeg ima custom romova na Slatedroidu, ali ga nebih volio brickati.
     
  16. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    mozda ovo ljudi i znate ali eto ja danas nasunjah pa da podjelim, a super je pa ne zamjerite ako je "izum tople vode"
    znaci u kuci imam dva racunara umrezena i imam wireless mrezu. kad spojim tablet na wireless onda na istom preko root explorer-a imam pristup folderima i na jednom i na drugom racunaru (naravno share-ovanim). preko istog toga imam i mogucnost stream-a video fileova preko mx player-a (cak i hd pici ko lud).
    iako je ovo logicno ali nisam znao da android moze to tako "tecno" odraditi.
     
  17. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ako nekoga interesuje Zenithink C97 o kojem je bilo diskusije sada mozete nabaviti za 520 KM u maloprodaji ;) Nije cilj reklama, nego je bilo dosta upita sa foruma za cijenu, pa eto da se zna ako kome zatreba ;)
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ova tema je dokaz da su tableti mrtvi :D
    5 godina niko nije napisao post :D
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja tablet koristim svakodnevno, i daleko vise od mobitela.
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja jedino kod djece vidjam po kućama, da ne smetaju :D
     
    zoi and Vedo like this.