Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Benq

    Benq Komšija

    Koliko ja znam nema mogucnost izbora dekodera u postavkama EON-a , da li se to "zaledjivanje" manifestuje tako sto ima staticnu sliku kanala a vrijeme ide dalje ili bas sve zaledi ? Ako je ovo prvo u pitanju , onda nije do njega , nekad se i meni na racunaru zna desiti da jednostavno zaledi slika a vrijeme ide dalje i onda samo refresh uradim i nema frke , ili ako gledam propusteno pa se to desi , samo kliknem na timeline da preskoci par sekundi i nastavi kako treba.
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Ne može moja tv parirati telemachu, bar što se sadržaja i kvaliteta tiče, a ako cijena igra ulogu neka ti skromniji koriste moja tv. Jer kome treba tv i internet prije svega traži kvalitetnu isporuku istog, moja tv kod svakog ledi, brzina interneta ograničena zbog loših linija, HD kanala gotovo i nema. Na kraju gledat u par maraka je besmisleno...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
    Benq likes this.
  3. Benq

    Benq Komšija

    Potpuno se slazem , medjutim imas raje koja ne gleda na kvalitetu onoga sto placa, nego iskljucivo na ono koliko placa. Na drugim forumima pisu kako je mojatv jeftinija od Telemacha , istina , jeste malo jeftinija ali isto tako je i usluga dosta losija. Da ne pricam o azurnosti kolege Hame i osoba koje koriste "Telemach" nick na drugom forumu kako bi maksimalno pomogli korisnicima , sto se mene licno tice to nema cijenu.
     
    dams82 likes this.
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Hamo nije dužan da nam pomogne, to je njegova dobra volja, ali svejedno kad pozoveš podršku uvijek su ljubazni i znaju radit, ne dobijaju posao preko veze... Ma znam ja da kod nas narod gleda cijene, kupit će i što mu ne treba jer je jeftino, a ako je skupo neće iako mu treba...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Hamo gleda da pomogne raju sa foruma zato sto sam ovdje vec nekoliko godina i mada puno ljudi ne poznajem licno ipak su mi dragi na neki nacin.

    S druge strane, profesionalno gledano ako nas za bilo sta peglaju onda je to zadovoljstvo korisnika. Evo samo podatak da ukoliko kod bilo kojeg korisnika dodje do 3. reklemacije u mjesec dana obavjestava se generalni direktor, kao i direktori svih ostalih sektora. Nije rijetko da sam generalni bukvalno naredi da se pronadje uzrok reklamacije bez obzira sta je potrebno da se angazuje. Naravno i ovo ima nekih svojih ogranicenja, npr stara mreza a nema trenutno tehnickih mogućnosti za rekonstrukciju.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
    zoi, Benq and dams82 like this.
  6. Benq

    Benq Komšija

    Naravno da nije duzan , kao ni osobe koje koriste Telemach nick na drugom forumu. Ali nema nista bolje nego kad imas odredjeni problem , pa lijepo posaljes poruku sa detaljnim opisom problema i samo pratis situaciju kako se rjesava , jos te i nazovu da provjere da li je sve ok.. koristio sam i telecom i Europronet i HS pa takav odnos prema korisnicima nisam dozivio.
     
    dams82 likes this.
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Znam Hamo, svjestan sam toga, zato i kažem da iako nisi dužan uvijek izađeš u susret pa pomogneš jer je i raji lakše s tobom nego da zove podršku. Ja ako nije hitno probleme rješavam emailom jer znam da ću odgovor dobiti isti dan ili najkasnije sutra dan. Telefoni znaju biti preopterećeni... Nisu to neki problemi, nekad tražim samo informaciju. Pravu reklamaciju nisam nikad ni imao, da mi usluga nikako ne radi ili da je ograničena. I to sve može da ulazi u cijenu usluge, ali to ljudi ne vide...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  8. black

    black Komšija

    To bi bilo nice da napokon probijem 100Mbita, da imam koristi od gigabitne kucne mreze :)


    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
     
    Benq likes this.
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ove godine će nam povećati cijene, usvojene akcize pa cijena ide gore :D

    @hamo pipa Ako bi recimo i bilo tog hipotetičkog poskupljenja, pretpostavljam da se to ne može odnositi na one koju su potpisali ugovor na 2 godine po trenutnim cijenama?
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    nece poskupiti ako si pod ugovorom :)
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nazalost poskupljenje ako se desi odnosi se na sve. Vec sam napisao, prosli put kad su htjeli poskupiti 2 mjeseca su obavjestavali da se ugovor može raskinuti bez ikakve obaveze tipa da moras vratiti bonuse i sl. Znaci jedina kontramjera povecanju cijene jeste odjava usluge.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
    zoi likes this.
  12. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Pa nije bas ni u telemachu sve bajno. Korisnik sam prvo HS-a od kako su dosli u grad, a onda i telemacha, kod roditelja, a u zadnje dvije godine u svom stanu.

    Nekoliko stranica unazad ima moj post u kojem pisem da sam izgubio daljinski od D3-a. Iako su mi rekli u telemachu da ga nemaju na stanju i da ce me nazvati kad budu imali da kupim za 15 KM, nikad me niko nije nazvao. Sreca preko posla imam kontakta sa serviserima i jedan mi je dao nov zapakovan, dzaba...

    Prije godinu dana, malo vise kad su bile kide i grmljavine, tri puta mi pregorio D3. Svaki put sam po 5 dana cekao dana cekao da donesu zamjenski, a zadnji puy mi donijeli d3 mini i ja nisam pristao vec sam trazio isti uredjaj. Oni su to prolarakterisali kao da ja odbijam zamjenu, i tek kad sam rekao da mi prekinu ugovor ako nece rekli su moze ali da nemaju na stanju?! Dva puna mjeseca sam cekao, zvao svako tri dana - nemaju na stanju. U tom prijatelji kupe stan, odem im na naselje, kad hvale se evo jutros nam priključili telemach, i stoji D3 za koji meni dva mjeseca tvrde da nemaju na stanju. Ne bi bilo lijepo da se citiram, sta sam im sve nagovorio sutra ujutro, navece u 18h su mi donijeli novi resiver. Valjda se lakse nadje kad malo vise povisis ton.

    Uz to, vec dvije godine prijavljujem, zovem, molim da neko dodje i izmjesti par metara kabla koji mi ide preko krova, razvodna kutija je u haustoru i 100 puta je lakse uvesti direkt u stan, uopste ne znam kojom logikom je kabl izveden preko krova.

    Al generalno, pored navedenog, ostalim sam zadovoljan.

    Sent from my 6055K using Tapatalk
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja mislim da trebas iskljucivati uredjaje iz struje kad grmi :D
     
    dams82 and NaLe! like this.
  14. black

    black Komšija

    I to ne zbog Telemacha nego zbog vlasitih uredjaja.

    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja tu praksu imam godinama...od kada mi je izgorilo haman pa pola racunara ukljucujuci i modem :D
    sada cim sta zagrmi,istekam internet kablo a za svaki slucaj i letvu
     
  16. Benq

    Benq Komšija

  17. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ma vala samo mi jos to fali :D najljepse sjedit u kuci kad je kisa, ususkat se, kakav film i uzitak.

    A kod mene na D3 su crkavali mahom HDMI izlazi, sreca tv uvijek ostajao citav.

    Sent from my 6055K using Tapatalk
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni jue jednom spržio hdmi modul na tv, gdje su svi konektori i grafiku, komp bio spojen sa tv-om. Taman tv kupio , dan bio star :D
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    od svih pobrojanih kanala,kod nas se emituje samo sport klub
    ako ovakve stvari budu razlog za poskupljenje i 1 KM,onda je telemach teski amater i samo ce sebi nastetiti,ma koliko usluga bila bolja od konkurencije
     
  20. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ja bi radio na telemach otiso da imam mogucnost i da je duplo skuplje.