TV problemi

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Qler, Oct 6, 2013.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja imam isto problem sa svojim, u game modu dolazi do seperacije boja, vidim garancija vani negdje prolazi, negdje ne, shit.
     
    Last edited: Oct 30, 2017
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Moj TV kad se ugasi ima fini sephia efekat sada.. od male fleke sada je pokriven ravnomjerno citav ekran. Ali se ne primjeti kada je TV upaljen....
     
  3. Majesco

    Majesco Aktivista

    Ja svoj LG 43LH500T odnjeo danas na servis jos je pod garanciom.
    Ima tamne sijene na svjetloj podlozi, kao da je TV prljav, ali iznutra.
    Ima oko 4 mjeseca kako se to pocelo desavati i u zadnje vrjeme se pocelo siriti, krenilo iz gornjeg desnog coska pa se prosirilo na cijeli ekran svugdje pomalo.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bruka takvih televizora je kod nas stiglo. Moj samsung 48H6400 i jos hrpa istih sa istim problemom. Bas kao da se isprljalo staklo preko displaya al iznutra. Neki su nosili na reklamaciju i uvazena je. Ja sam odlucio da trpim fleke a da mi ga ne otvara neki nervozni domaci maher za televozore koji se noc prije posvadjao sa zenom/djevojkom/komsijom :)

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Nosi na reklamaciju,nema ti ko sta praviti probleme to je neispravno, a platio si ispravan tv, i nema tu neke diskusije
     
  6. Majesco

    Majesco Aktivista

    TV stigao sa servisa.
    Uradeno ciscenje filtera izmedu LED dioda i panela, ove mrlje nisu do panela, nego kako su mi rekli prilikom proizvodnje dobro ne zatvore TV i uvuce se u njega prasina vremenom i stvori taj prljavi ekran iznutra.
    Odradili ciscenje i izolirali panel aluminiskom foliom da se to ne bi opet ponovilo.
    TV je kao nov nikakvih ostecenja na njemu, slika cista i jasna baz packe, kao prvog dana kada sam ga kupio.:)

    @dino73n
    Moja ti je preporuka ako imas garanciju nosi neka ga srede.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
    lolak likes this.
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Fino da si rijesio, ali to pokazuje samsungovu neozbiljnost kao proizvodjaca, to se kod vivaxa nedesava, stvarno su debili.
     
  8. Majesco

    Majesco Aktivista

    Kod mene ti je LG 43LH500T, a prijateljica ima Teslu isto 43" i kod nje se malo pojavilo.
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Ja imao donedavno jedan philips star 10g, medju prvima 720p, i drugi 5g star, tacke nema na ekranu, sve je do kontrole proizvodnje, za teslu me necudi, to je smece pa se moze sve ocekivati, ali firme koje drze do sebe nebi smjele to dozvoliti.
     
  10. lolak

    lolak Aktivista

    U pravu si, ali izgleda da nije isti QC kod Samsung serije od 1000 km i od 4000 km..
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I ja imam Philips par godina star i na bijeloj podlozi ima more crnih mrlja od nedavno.
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Meni da su se pojavile ja bih ga kroz prozor bacio, doduse sve su bile kce serije pa vjerovatno imaju kvalitetniju izradu, ali nikad vise lcd.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    na sony-ju kod mene nema mrlja ,mada mu je godina dana tek
    a pogledajte ekran na starom LGju,kupljen 2009-10.,ne znam tacno :D
    ove crne tackice su sa slike,nisu sa panela :D

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ja sam poceo dobijati burnins na Panasonic ST60 plazmi. Ima joj nekoliko godina na vratu, ali daj.
    Posebno kad je playstation upaljen i ostane par minuta na glavnom meniju. One ikone igrica se burnaju in, i ostanu.
    Rijesi se sa par minuta onoga crno bijelog cleanera sto dodje ugradjen u tv, zivcira me.
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    Nemoj se igrati, i drzati staticnu sliku pa nece, hebi ga drug to i oled ima ako drzis jednu fiksnu sliku par sati, ima ciscenje koje to rijesi.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni se burn in pojavio brzo nakon kupovine PS4 samsung plazme i navikao se do sada. Koristim je kao drugi monitor pa nekad' i wallpaper stoji. Hebaji ga, "ocistio" se sama.

    To je standardno za plazme.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    taj efekat na plazmama se najbolje vidio u kladionicama ili kaficima gdje stoji teletekst od kladionice :D
    kod nas u jednom kaficu na velikoj plazmi,pola ekrana burn in...puste utakmicu a ovamo urezan teletekst haha
    promijenili su tv,sada je sigurno lcd neki pa nema toga
     
  18. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    nisam uspio pronaći zamjenski tv (opcija stari crt sa vikendice ne dolazi u obzir, ne nosio mrcinu), a i supruga opstruira, jer čini se da samo ja vidim pomenute "mrlje" .
    dolazilo i neko društvo (reakcije tipa: "daj baaa..."). moj samsung do daljeg ostaje. imam još godinu garancije,pa...vidjećemo.
    pozdrav!