1. zdici

    zdici Aktivista

    Re: digitalna tv u Tuzli

    moze li neko provjeriti da li TXTV radi sada ovo optiku u Zavidovićima ?? jer vidim vuku po 2x kabla jedan za TV drugi za Internet izgleda..i kazu sve ce kopati do stanova i kuca(kablovi pod zemljom)..mada ja kod sebe necu dati da mi kopaju vec da mi vuce kao i sada zracnom linijom !
     
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Upitat ću ja kad naletim na čovjeka. Stavljaj to pod zemlju bolje ti je :)
     
  3. Magnifico

    Magnifico Novi član

    Re: digitalna tv u Tuzli

    TXTV, Tuzla. Nestali Cinemax kanali. Zna li iko zasto? Zvao ih, niko se ne javlja.
    Hvala.
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli

    TXTV radi instalaciju u mom naselju, optika.
    Zanima me kakva su iskustva sa TXTV televizijom a posebno Internetom, jer imam namjeru da otkačim BH Telekom, pa me zanima ima li ko TXTV i kako fercera.
     
  5. zdici

    zdici Aktivista

    Re: digitalna tv u Tuzli

    ja koliko cujem od raje iz Doboja i Banja Luke ko ima optiku do kuce i opticki Internet da radi odlicno :D svi prezadovoljni sa optickim Internetom..mada ja jos cekam da pojeftine cijene optickog Interneta pa da predjem na optiku :) po Zavidovicima isto sve stavljaju optiku do stanova a kuce su malo zapostavili. Magnifico odkud tebi da je Cinemax bio u TXTV :) ??? Koliko ja vidim dodan je novi kanal TV Doboj to je najnovije u DVB-C mrezi a Cinemax nisam primjetio
     
  6. Magnifico

    Magnifico Novi član

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Do mene je. Pogresno ukucao. Mislio sam na Cinestar. Izvinjavam se. :)
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Moram pohvaliti TXTV internet, stigla je optika u kuću. Stabilnost bolja od ADSL-a, ping mnogo mirniji prema vani.
    http://www.speedtest.net/my-result/5537612004
    Uzeo sam ovaj start paket 10/1.5. Mnogo bolje nego usranih telekomovih 10/0.384 koje mi nisu mogli dati.
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Vala meni je internet katastrofa. Ako imam dva paralelna downloada ili sesiju na skype konekcija gotovo sigurno puca, modem se rekonektuje. Kontam sad da uzmem pojacalo signala, imam 2 TV-a + modem (iskoristeni svi ulazi na splitteru). Posto mi u stanu signal dolazi direktno iz kutije slika je dobra na oba televizora, a kablovi su ukopani u zid, tako da ne bi trebalo da je do kabla.
    Jos gora situacija ako razvodis kabl na vece duzine. Kod rodbine kuca do kuce i razveli su kabl do druge kuce preko tavana i u toj drugoj kuci ne valja slika ni na jednom TV-u, a internet uopste tu ne radi, ne moze da dobije link.
     
  9. zdici

    zdici Aktivista

    Re: digitalna tv u Tuzli

    kod nas u Zavidovicima TXTV radi optiku samo za zgrade (stanove) na kuce ne stavljaju jos optiku nego ostaju stari kablovi..kome se zaliti ? kad vec radi optiku sta im fali i svaku kucu povezati na optiku.
     
  10. black

    black Komšija

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Famozna optika hehe , ako je HFC (hybrid fiber-coax) mreza uradjena kako treba ne treba ti uopste fiber do kuce. DOCSIS 3.0 vec moze isporuciti preko 1 gigabit bez problema a sa DOCSIS 3.1 standardom do 10 gigabita.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Pa to je u urađeno, optika do ulice tj ispred kuće i onda Coax, oni već mogu da isporučuju 100 Mbitne pakete.
    Oni to zovu FTTB. Ja recimo ovakav ping prema Europi na ADSL-u nisam mogao nikada imati.
    [​IMG]
    Da ne govorim o usranoj brzini koja nikad nije deklarisana kao na ugovoru kod BHT-a.

    Kablovska im je bolja od Moje TV, HD kanali bolje izgledaju.
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Novi paketi, nove brzine
    [​IMG]
     
  13. zdici

    zdici Aktivista

    Re: digitalna tv u Tuzli

    opticki Internet brzine ludilo :) koristi li neko vec opticki Internet ? zadovoljan ? posto ja planiram uvesti ali tek na ljeto jer sam vezan ugovorom do ljeta na ADSL
     
  14. Benq

    Benq Komšija

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Joj ovaj 120/50 mi je tako sexi :D haha
     
  15. zdici

    zdici Aktivista

    Re: digitalna tv u Tuzli

    TX DUO M se paket isplati uzeti televizija + opticki Internet 50/30 Mbps i mislim da broj kanala ostaje isti 171 TV + 6 radio kanala..ne znam odakle im 120 TV kanala kada te nemogu ograniciti. Za cijenu od 41,90 KM nakon 6 mjeseci. Za te pare ja placam trenutno 16 KM TXTV + Internet ADSL 15/1 =30.30 KM = 46,30 KM tako da mi se isplati uzeti duo paket :) veca brzina hem jeftinije.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Da, ovaj od 41KM konacno se cini ko ok paket. Kakva je stabilnost txtv?
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Otkud ova brzina kada im je minimum 15Mb?
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Koji je fazon sa njihovim optickim interenetom? Ima li neka "caka"?

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Pa bila prosla brzina, od 20 januara 10-ku digli na 15
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Kako mislis caka, evo 6 mjeseci sam na optici nije mi niti jednom pukla konekcija. I imam deklarisanu brzinu u 100% vremena.
    Kako sam se rijesio BhT-a glava me nikako ne boli.