1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Zar nije Kabanica vlasnik svega toga?
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Ko ce ih znati :D
    Ja se sjecam dok sam jos imao ogranicen ADSL bilo je belaja s eltom. U postansko sanduce su u mom ulazu svi dobili pismo koje je napisao navodni (su)vlasnik Muhamed Tokaca i narod jedno vrijeme nije htio da placa racune dok se oni ne usaglase oko toga cije je sta.
    I onda su bile one navodne sabotaze sjekli se vodovi i sl. Nisu to cista posla u svakom slucaju :D

    http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... p?id=12816
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Zaboli me da je Dodik vlasnik, sve dok isporucuju odlicnu uslugu. Od kako ih koristim, evo 8 mjeseci nije mi nijednom konekcija pukla. Isporucuju svaki bit konekcije. Sto se tice BHTelekoma, sve je to mutno cim politika i stranke imenuju izvrsne direktore, tako sto se tice toga, zaboli me ko je vlasnik.
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Kako kod koga, ne znam je li ti ovaj opticki internet, ali kod mene je ovaj 6/0.5 paket od 20 KM, imam Cisco 2100 modem i kupio sebi tad zaseban TP-LINK router, sad daju dzaba i WiFi modem. Zvali me telefonom nudili su za marku vise 10/1.5, ali uz aneks ugovor od 2 godine plus novi modem. Imam 2 TV-a pored toga, taman koliko ima na splitteru nastavaka. Svi se uglavnom spajaju preko WLAN, i ako recimo imam par simultanih downloada i brzina je maksimalna, gotovo sigurno puca konekcija i onda se modem rekonektuje, nekad moram manuelno osvjeziti IP adresu u postavkama routera. I tako od prvog dana. Da ne govorim za kanale, ponuda bi mogla biti bolja, bar da Fox-ove vrate. Ali eto nek ima jedno 10 Pinkova.
    Sve sam nesto svoje pokusavao nagovoriti da predjemo na mojatv, pustili bi nam sigurno i 25/1, jer smo na dobroj lokaciji, prijatelj dobio tu brzinu i generalno nema nikakvih problema.
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli

    lol
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Iz prilozenog "jebo lud zbunjenog"
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Ping Belgija :)
    [​IMG]
     
  9. zdici

    zdici Aktivista

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Tale fina brzina bogme :) za pozeljeti ;) morat cu i ja uzeti 80/40 paket do kraja godine :D
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli

    [​IMG]
    [​IMG]
     
  11. Almir

    Almir Komšija

    Re: digitalna tv u Tuzli

    selamaljek moja tv tuzla :)
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Meni se MojaTV nije isplatila po mnogim tackama. Tako da sam odlucio ostati na TXTV i potpisati novi ugovor i dobio sam novi WiFi modem, prosli bio onaj Cisco 2100. Evo sadasnja situacija

    [​IMG]
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Koji su ti modem zamijenili.
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli

    I ja sam na TXTV nekih 7 dana. Za sad sve dobro, jedino sam DNS morao mijenjati, jer ovaj njihov mi nije pola stranica otvarao.
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Pozdrav radni narode. Da li ovdje ima itko tko radi za TXTV? Prijatelj u Zavidovicima ima njhovu TV i kablovski net. Spojim modem (neka Motorola) sa laptopom, laptop dobije public IP (31.47.2.x/255.255.255.0, gateway 31.47.2.1, DHCP 10.1.1.7, DNS 31.47.0.7 i 8) i net radi. Prijatelj hoce WiFi, ima par nekakvih Tenda routera, iskonfigurisem ih kao DHCP client na wan portu, i nijedan od njih ne dobija IP adresu. Donesem svoj TP Link 740N sa fabrickim firmware-om, ista stvar. Nabacim ddwrt, ista stvar. Ovi momci sto rade za njih u Zavidovicima su dobri momci, licno se poznajemo, ali veze o mrezama nemaju. Nazovem u tz, javi se neki iz podrske, dezurni, otprilike kao i ovi u Zavidovicima. Da li je netko nakacio kakav wlan router na njihov modem i da mu to radi? Da li rade kakav mac filtering? Da li je DHCP podesen tako da za prvu MAC adresu rezervise staticku jednu IP adresu sa lease time lupam 1 godina, a ostalim uredjajima sipak poslije?
     
  18. becke

    becke Aktivista

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Kod roditelja u stanu je njihov Cisco modem i nakacen na njega 740N. Sve uredno radi.
    Koliko se sjecam, nije bilo nikakvih problema da se podesi. Bukvalno plug and play.
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Kod mene je sve plug and play, Cisco modem i radi bez problema. Imao sam i motorolu prije ovog radilo sve plug and play.
    Nek traži jaran zamjenu modema, Cisco je višekanalni model i relativno novije proizvodnje, te motorole su iz 2005 godine.
    Ima pravo na gratis WIFI modem i nek to traži.
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Ovako je kod mene bilo postavljeno. Cisco 2100 + TP-LINK, posto modem ima samo jedan LAN port. U Quick Setup TP-LINK routera moras dati username i password od ISP, isto onako kao da pravis rucnu konekciju.

    - Operation Mode: AP Router, Subnet Mask: 255.255.255.0,
    - Network
    WAN Connection Type: Dynamic IP, Default Gateway: 192.168.0.1 (provjeri da li je isti i na tom modemu, trebalo bi da otvori postavke Motorole),
    MTU: 1500 je po defaultu, DNS je kod mene bio prazan, ali neke stranice mi nije otvarao pa sam stavio ove servere:
    Primary DNS: 208.67.222.222, Secondary DNS: 208.67.220.220
    -Wireless
    Channel: 4, Mode: 54 Mbps (802.11g)
    - DHCP
    DHCP Server: Enable
    Start address: 192.168.1.100
    End address: 192.168.1.199

    I to su relevantni podaci koje sam sad iscitao s mog starog TP-LINK routera, model je WR543G. Ako je sve u redu i dobija pravu adresu bice ti 31.47.2.x, ako nema interneta onda je to 192.168.1.100 tj lokalna adresa.
    Imao sam jedan stari modem, Thomson DCM425, nije uopste dobijao link, pretpostavljam neki prastari standard, izbacen iz upotrebe. U svakom slucaju treba traziti novi WiFi modem.