Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    wtf???? Ja se jos cudio sto se ljudi na IMDbu pitaju o cemu se radi kad i ovdje :D Ne mogu da vjerujem :D Pa nije mulholland drive jebemu :D
    Cojk operiso oca malca, bezuspjesno, mali se sveti tj daje mu mogucnost izbora zrtvovanja clana porodice. Sta nije jasno jebemu :D
     
    Last edited: Jan 13, 2018
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    https://www.vice.com/en_au/article/...of-a-sacred-deer-the-craziest-tragedy-of-2017

    Da se razumijemo ja sam film pogledao do pola, nakon punishera nisam raspoložen za ovo, ali sam odmah shvatio da ima dublje značenje. Večeras ću film završiti, definitivno je kvalitetniji od smeća koje izlazi.

    Ako tako gledaš stvari onda ti moram reći da je jako plitko. To ti je kao da si rekao da su Karamazovi krimić o ubojstvu :D
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa nije plitko jer je jak ovaj njegov izbor koji mora uraditi, u tom i jest snaga filma.
     
  4. mirseth

    mirseth Aktivista

    Iskreno reci da li bi skontao bit filma da ne znas na osnovu koje price je nastao ? A i da skontas na osnovu cega je snimljen lose je interpretiran. Muzika debilna i nesinkronizirana sa radnjom filma.Lik lagano hoda i prica bolnicom a muzika kao na vrhuncu nekog horor-trilera.Film usporen do bola.

    Sent from my LG-H500 using Tapatalk
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa da ono sto sam rekao to je to bez obzira na osnovu cega je nastalo, i da film i jeste fikcijska horor drama, nista ozbiljno. Ali kao sto rekoh ono sto filmu daje snagu je njegov izbor koji mora uraditi na kraju. Cudna atmosfera u filmu povecava efekat iscekivanja, sta ce se desiti na kraju.
     
    Last edited: Jan 13, 2018
  6. mirseth

    mirseth Aktivista

    Isto tako lose mi je legao i ghost story. 5 minuta kroz jedan kadar gledam kako cura jede pitu dok je duh gleda. Takodjer usporen do bola i bez neke zanimljive poente. Mozda je do mene i ovakvih tipova filmova.

    Sent from my LG-H500 using Tapatalk
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kad su filmovi u pitanju jedino gdje sam se slozio sa kolegom "dmr" je da je Dunkirk dosadan. Sve ostalo nismo ni blizu. Covjek voli mindfuck filmove...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    a nije ba ovaj mindfuck, al mi je bio bas zanimljiv :D Koliko vidim jedino meni i srvu film dobar :D
     
  9. GV

    GV Komšija

    Meni Dunkirk odličan :) rat iz drugog ugla, ni sekunde dosadan.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja ponavljam ovo stoti put,znaci moja vidjenje. Dunkirk je art work al me ubio u pojam. Gledao sam ga i slusao na dobrom zvucnom sistemu. Nauzivao se kvalitetnog zvuka,avioni lete kroz sobu,ono par metaka sto je opalilo kraj glave mi proletilo al radnja nikad,korak naprijed pa dva nazad.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja sam Dunkirk na pola prekinuo jednostavno meni licno nekako neuvjerljiv i losa gluma a mozda je sto sam bio i umoran haha.
    Zato mi je Blade Runner legao samo tako jedan od boljih filmova zadnje vrijeme iako sam ga iz dva puta sagledao. Doduse ja imam cudan ukus.
    Cekam sad The Darkest Hour dobar kvalitet, to ce biti dobar film cini mi se.
     
  12. aeRo

    aeRo Komšija

    Meni sinoc trebalo nesto malo da odmorim mozak i skinem Tropic Thunder po preporuci sa Reddit-a... Zaspao sam negdje na pola jer sam fakat bio mrtav umoran ali sam se u par navrata nasmijao do suza. Pozelio sam ove glupe komedije, slabo se sta radi ovog tipa u posljednje vrijeme...
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije neka sreca ovaj The Killing of a Sacred Deer. The Lobster mu je bio puno bolji. Vidim poslije da se dosta ljudi zali da nije fim skontalo. Ja ga pogledao bez i jedne informacije o filmu i poprilicno je straightforward. Ali se slazem da je bullshit uzeti radnju iz koneksta i napraviti film koji izgleda kao treca epizoda pete sezone neke "ongoing" serije. Radnja se moze vrlo lako vezati i za religijske obicaje. Barem je meni to prvo palo na pamet. A ovo bi bila, ako se ne varam, prava referenca:

    This is the essence of the myth from which The Killing of a Sacred Deer takes its name, Iphigenia in Aulis. Dating back to 405 BCE, Agamemnon and his men are stranded on an island because the goddess of the hunt, Artemis, has suspended the winds they require to set sail for Troy. If the war effort is to continue—and it must—he has to sacrifice his own daughter, Iphigenia, because he was previously responsible for the death of a sacred deer belonging to the goddess.

    Gluma je upecatljiva. Ostalo je monotono. Cak je i zavrsetak predvidiv.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ima li šta zanimljivo da pogledam na ovom socijala televizoru.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako nisi odgledao Black Book iz 2005 il 2006 obavezno. Holandsko njemacki film.Prica se njemacki holandski i engleski. WW2 tema. Strasno dobar. Zwart Boek je orginal naslov.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hard Candy iz 2005. Dobar.

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    gledao sam hard candy, skidam black book, ali ide sporo, ebga nema seedova.
     
  18. aeRo

    aeRo Komšija

  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Dredd dobra akcija, rijedak primjer gdje je remake bolji od originala.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pogledao, odličan movie.
     
    dino73n likes this.