Upustvo za TP-LINK - MojaTV Net

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by SamiRX-8, Feb 25, 2011.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jel ovo telecom mijenjao pass pa nemogu da udjem u postavke modema, TP link TD-8840T, nije ni admin, nije ni onaj tajni pass? Zna li neko novi pass da ga neresetujem, trebam samo da pogledam neke postavke?
     
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

  3. flatron

    flatron Novi član

    Treba mi pomoc.Imam tp link modem TD-W8901G i podesen je prema ovom uputstvu i sve radi uredno.Sad me zanima kako da podesim da radi na 2 STB uredjaja jer sam juce zaduzio drugi STB u telekomu pa ako ima neko volje da mi to objasni bio bih zahvalan.
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Dodas još jedan ex na p2
     
  5. flatron

    flatron Novi član

    sad na drugom stb mogu gledati samo program koji se trenutno gleda na prvom...
     
  6. kio

    kio Komšija

    Raja pitanje,
    Imam ovaj TP Link TD-W8901G, zelim da napravim wi fi konekciju vec dugo.
    Prvi problem jeste da preko browsera ne mogu da pristupim modemu, kada ukucam ipconfig/all dobijem da mi je d.gateway: 2002:c058:6301::c058:6301
    Kako da rijesim ovaj problem. Mislio sam zvati support ali prije toga zelim da rijesim ovo. Kolega mi rece da sada kao wlan pustaju direktno iz centrale :roll:

    Nesto sam gledao po netu, ima li veze sto je ukljuceno ipv4 and ipv6 ? Moze li se manuelno postaviti d.gateway na modemu. Noob sam za mreze :D

    Moja tv Full paket je u pitanju.
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

  8. kio

    kio Komšija

    Hvala :D
    Moze li mi neko reci da li je subnet mask: 255.255.255.0 ? hvala :D
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Da, to je subnetmask :) na nekim malim mrezama, uvijek je maska sa prefixom 24
    255.255.255.0 zapisana binarno je 11111111.11111111.11111111.0 odnosno 24 uzastopna keca :)
     
  10. kio

    kio Komšija

    Konacno mogu uci u modem :D
    Jos samo da postavim wi fi i ozezi, malo cu im dosadjivati na podrsci :p

    Hvala raja, :smt006
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Obatali ga ti majstore, taj modem ne podržava dhcp on sa mtv full paketom i pppoe konekcijom
     
  12. kio

    kio Komšija

    Znam, malo je sh** što na uređajima moram posebno dodijeliti ip adrese ali bitno je da funkcionise. Dobar domet ima ovaj Tp link :)
     
  13. pentium4

    pentium4 Novi član

    zna li ko koji je novi password za bhtlecom ruter,više mi ne prolzi onaj vr10....a treba mi pristup ruteru radi forwardowanja portova za videonadzor...pomozite ako iko zna,baš je to potrebno....
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Svi novi modemi su zaključani za dodatnu konfiguraciju. Neki imaju user level pristup. Probaj user/user
     
  15. pentium4

    pentium4 Novi član

    ne prolazi user user....eh sad, znam da su nekako posebno zakljucani,ali bi valjala ta neka sifra za pristup...nekako mi je to nelogično njihovo zakljucavanje,pogotovo ko ima standardnu wifi sifru 1111... i onda svako zna tu sifru i svi se konektuju i ni to ne moze korisnik promijeniti
     
  16. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ovi tp linkovi su dobri samo sa običnu adsl konekciju i to ako se uradi zadnji firmware upgrade.
    Za mojatv pakete hladno nazovite 1444 i tražite zamjenu za noviji.
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    moram oziviti temu


    imam ovaj modem/router od tp linka wd8901g

    nasao sam za ovaj modem postavke od moja tv full na netu od telekoma, odradim po tom tutu, ali ne radi mojatv ali radi internet, kako mi je na trenutnom zte w300 spor download oko 1mbs, na ovom pročepi 14mbs, drama, vjerovatno ce biti niza oko 9mbs kako mi je stihi jednom govorio radi druugog stb.a sto imam, mada nije mi ni 9mbs problem samo da se makne sa 1mbs jer je uzasno surfati s ovom brzinom, vrati me u 2010tu

    pročitao sam ovu temu od pocetka, i vido sam na drugoj stranici da je SamirRX-8 napisao da taj tut nije tačan, i okačio je link od drugog tutorijala al naravno, vise ne radi taj link (evo od telekoma Link)

    sta da uradim da napravim da radi i televizija, jer kad upalim tv pojavi nesto ´unknown error´

    sa ovim modemom sam imao problema prije, reklame su stalno iskakale i na telefonu i na pc-u, zadnji firmware je tu, da i to napomenem.
    ustvari da li je uopste moguce napraviti da ovaj modem bude baza odnosno za tv, a imam jos jedan rotuer koji bi sluzio za wifi samo.


    zvao sam telekom dugo vremena, stihi ne moze nista uraditi, moraju doci njihovi radnici, ali niko ne dolazi, prije dvije sedmice se neko sjetio nazvati i rekose mi da nemaju opreme.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    da i ja priupitam nesto,mozda ce mi zatrebati da kupim uskoro pa da znam sta da trazim
    naime,trebaju mi informacije sta da trazim od onih wifi/wlan usb adaptera da mi prima signal od lokalnog wireles provajdera,koji ima antene na raznim lokacijama po gradu
    prije sam imao nesto na ovaj fazon kao sa slike ali to je staro i ne vjerujem da bi mi radilo na win10,sjecam se da sam i za xp jedva nasao drivere :D
    najvise me zanima koja brzina tih cuda mi je dovoljna,da li 150 Mbps ili 300 Mbps (znam da je vise bolje,ali ovo gledam da prodjem sto jeftinije,mozda da narucim i sa ebaya)
    takodjer kako su se pokazali ovi usb wifi stickovi sa antenom,ima od tp link-a po 20-25 KM 150 Mbps adaptera

    sto se tice APa od provajdera,udaljenost od kuce je recimo 100-150 m od najblizeg APa

    ovo bi koristio u vikend kuci koja nema interneta ,pa da sa ovim cudom fatam wifi signal a od tog provajdera bi kupio kupon sa odredjenim brojem GB
    ovo sam koristio 1-2 godine prije 5-6 godina dok sam radio ,pa u radnji nije bilo neta pa sam se na ovaj nacin snalazio
    ali se sjecam da je internet bio ocajan i nekada nije nikako moglo raditi,dolazilo do zagusenja
    takodjer me zanima,da li sadasnji internet radi ikako na 2,4 GHz ili moram ganjati cudo koje radi na 6 GHz
    [​IMG]
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Ma ne treba ti to,dok si u vikend kući imaš 3g internet na mobitelu,nećeš filmove skidat :)
    Ja imam taj usb adapter,koristim ga u kući da ne razvlačim kablove,stoji pored prozora i ne hvata signal ni jednog lokalnog wireless provajdera...
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne znam koji imas ali ja sam napisao da sam nesto slicno kao sa slike koristio 1-2 godine,dok sam radio u optici povis Konzuma...fatao wirac
    kupovao kod njih one kupone gdje imas odredjen iznos a kasnije sam placao i mjesecno
    e sada da li sam hvatao signal sa ozrenke ili sa klifle,to nemam pojma ali je radio net
    ali to je bila neka starudija,radilo samo na windows XP,kasnije sam to dao nekome

    sada me zanima da li su ovi noviji sta kvalitetniji :D
    a sto se tice 3g,nije mi to problem ako budem par sati dole,tada i ne koristim net,nego cu mozda nacati pa da vidim sta mi je alternativa :D
    mogu ja doduse i sa mobitela slati wifi signal na laptop,ali onda moram kupovati 3g net a znamo da on bas i nije isplativ