uslovna komanda u xml skripti

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by dmr, Jun 4, 2015.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nemam bas neko znanje iz programiranja sto se tice danasnjih programa, nekad sam razvaljivao basic i fortran :D.

    Radi se o slijedecem.
    Kako pravilno napisati uslovnu naredbu "if" u xml version="1.0" encoding="utf-8 fajlu
    Nasao sam slijedeci code
    Code:
    int force_turnoff = FALSE;
    main {
        if(get_val(PS3_PS) && get_ptime(PS3_PS) > 3000) {
            if(get_val(PS3_L1) && get_ptime(PS3_L1) > 3000) {
                if(get_val(PS3_R1) && get_ptime(PS3_R1) > 3000) {
                    force_turnoff = TRUE;
                }
            }
        }
        if(force_turnoff) {
            if(get_controller() == PIO_NONE) {
                force_turnoff = FALSE;
            } else {
                combo_run(TurnOff);
            }
        }
    }
    combo TurnOff {
        turn_off();
        wait(10); wait(240);
    }  
      
    E sad moze li se to napisati prihvatljivo za ovu xml skriptu i kako?

    Code:
    <?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
    <!--Created by: Better DS3 - http://betterds3.ciebiera.net-->
    <BetterDS3Settings>
        <StartMinimized>false</StartMinimized>
        <MinimizeToTray>false</MinimizeToTray>
        <CloseMinimizes>false</CloseMinimizes>
        <AutoOffTimeout>4</AutoOffTimeout>
    </BetterDS3Settings>
     
  2. Ninja

    Ninja Komšija

    XML dokument je samo skladište podataka, nema nikakvih naredbi ni izvršavanja. Taj XML kod su samo postavke programa, trebalo bi da bude neka dokumentacija koji parametri su validni.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    ok, a mogu li ja dodati ovu naredbu u neki drugi format ili napraviti programcic ili neki skriptu i kako? Znaci radi se o programu za kontrolu ps3 sixaxis kontrolera na PCu "better DS3" koji kreira ovaj fajl i ima mogucnost automatskog iskljucenja bluetooth konekcije, to je ovo <AutoOffTimeout>4</AutoOffTimeout>, ako ne diram nijednu komandu na kontroleru. E sad ja bih da na kontroleru mogu prekinuti konekciju, ovim kodom se to moze u drugom programu koji kaze ako pritisnem L1+R1+PS i drzim 3 sekunde kontroler se iskljuci.
     
  4. Ninja

    Ninja Komšija

    Vjerovatno ima neki način kad može taj drugi program. Ali ne bih rekao da možeš dodavati svoje komande u taj Better DS3.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    ne mora u ovaj program, moze li neki neovisan programcic koji ce izvrsiti iskljucenje kontrolera uslijed pritiskanja kombinacije 3 tipke? Zna li neko za neki program koji lezi u trayu i uslijed pritiska na odredjene tipke odraditi odredjenu radnju?
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Koliko ja vidim taj xml ti sadrzi samo settings, tj. vjerovatno ce se procitati samo jednom (prilikom pokretanja). A vjerovatno kontroleru trebas poslati neku komandu, a ne xml fajl.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da ali ako ja podesim vrijeme iskljucenja kontrolera na neku vrijednost ona se upise u ovaj xml i ne moram vise pokretati program vec samo ukljucim kontroler i on se spoji preko bluetootha i iskljuci se za to podeseno vrijeme. Sto znaci da se taj xml stalno provjerava dok god je kontroler konektovan i neovisno da li je glavni program pokrenut!? Zato sam kontao da mogu jos dodati logicku komandu koja bi nakon ispunjenja uslova iskljucila kontroler. U programu ima i dugme turn off koje direktno iskljucuje kontroler.
     
  8. Ninja

    Ninja Komšija

    Taj program vjerovatno samo prosljeđuje neke postavke drajveru za DS3. Sad bi trebalo naći kako se pristupa tom drajveru da bi se moglo to isprogramirati.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    znaci slabe su sanse :D. Jedino ako developeri ovog programa to ubace, postavio sam pitanje na support.