Vrijednost konfiguracije i savjeti

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by zippoo, Oct 30, 2016.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pozdrav raja
    evo polahko se odlucujem na novu centralnu i pomalo pratim po piku,nesto pokusavam dogovoriti i sa @zeleni da mi tamo u dijaspori sta nadje,ako je jeftinije i izleti mi sinoc ova konfiguracija,djeluje mi odlicna i novija u odnosu na ove ostale na piku a plus ima i graficku solidnu (barem mislim da je solidna,jer ne pratim trziste godinama)
    evo konfiguracija sa pika ,cijeni je 600 KM,naravno da ne mogu dati toliko,moj budzet je 500 KM ali me zanima da li vrijedi
    prvo sam mislio uzimati bez graficke ,tj sa integrisanom grafom ali onda sam poceo traziti da bar ima neku graficku,mozda cu poigrati nekada nesto,iako godinama ne igram,jedan od razloga je i prastara konfiguracija

    Intel i3 4170 (sa garancijom)+ambalaza
    Asus B85M-G (sa garancijom)+ambalaza
    Kingston HyperX 1600Mhz 8gb dd3 (radna garancija mesec dana)+ambalaza
    Graficka kartica Sapphire radeon r9 270 (radna garancija)+ambalaza
    hdd 640gb WD (radna garancija mesec dana)

    da li je ovaj procesor dovoljan za neko laganije igranje (22 inca monitor, FHD) i osnovne stvari ,net,muzika a da to sve radi odlicno i brzo
    ili ako neko ima neku slicnu ili bolju konfu do 500 KM,neka okaci link pa da pogledamo

    svaki savjet dobrodosao ,jer slabo pratim sta zadnjih godina
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Witcher 3 sa sličnom konfom, samo je bila gtx 960 je išao preko 50 FPS na high, pa eto ti neki orijentir.
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    vise me zanima kakav je procesor dugorocno,jer konfu necu mijenjati sigurno 5 godina
    sto se graficke tice,mogu igrati neke starije naslove koje nisam igrao zadnjih 5 godina,mada ne vjerujem ja da imam puno zivaca vise za igre
    zanima me i vrijednost,da li je realna ova cijena koju je on zadao ?
    neke komponente su pod garancijom jos,procesor i MBO
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Dugoročno i3 nije nešto, pogotovo ne za toliki period. Opet zavisi od tvojih potreba. Meni je i dan danas i3 Sandy bridge a kupio sam otprilike kad je izašao i za moje trenutne potrebe je sasvim dovoljan. Probaj tog spustiti za tu konfu. Cijena može proći ali i da je niža 50 KM ne bi bilo ispod cijene.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sada koristim prastari intel e5200 @2.5 GHz a graficka HD 4670 512 MB :D
    maticna neka srednje klase...pa na tome guram pretezno net,igrica uopste nemam instaliranih
    ali i net i otvaranje foldera znaju skakljucati sa ovim procesorom
    nije sada da sam zahtjevan nesto posebno,ali uvijek pokusavam izvuci sto vise za pare koje dajem

    je li mozda bolji procesor i5 2400 (2500) od ovog ?
    ovi procesori su 1-2 generacije iza ovog navedenog gore,ako se ne varam ali i5 je cetverojezgreni a ovo je dvojezgreni
    koji je bolji
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Koji je bolji to vidi na anandtech, ima vjerovatno neka usporedba, ali bi trebao i5 biti bolji. Pa eto vidi s njim da ti spusti cijenu, keš ovo ono. Bolje mu je da odmah dobije pare nego da truhne još pola godine na oglasima pa izgubi i garanciju na komponente.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    gledam malo usporedbu procesora i ovaj i3 je negdje u rangu sa i5 2400 procesorom,stim da je kod i5 puno jaca grafika nego kod ovo
    ali ovaj i3 je noviji 3-4 godine od ovog i5

    najbitnije mi je da nadjem konfiguraciju koja ce gurati narednih godina,jer ja to ne mijenjam stalno
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Uzmi onda i3 zbog novijeg socketa da bi u budućnosti mogao lakše ubacit neki i5/i7.
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    bajo sto prodaje ovu konfiguraciju nece ni marke da je spusti :D
    pa sta konta,da je neko ovca i da ce mu platiti koliko zine...a najgore je sto i ne vrijedi 600 KM konfa

     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Samo spasi artikal na piku i čekaj obavijest kad smanji cijenu ;)
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma trazim dalje
    imam jos 1-2 konfe u igri,pa gledam cijenu i vagam sve
    bez graficke se moze uzeti solidan racunar i za 400 KM ali sa iole normalnijom (starijom) grafickom,ode to na 550-600 KM
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zašto ne bi naknadno uzeo grafičku a sad da kupiš taj PC koji si našao?
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa tako nesto i razmisljam
    uzeti bez graficke i onda ako prodam ovaj svoj stari dekstop,kupiti graficku i biti miran opet par godina,bar sto se interneta tice a igre kao igre,to stalno trazi dodatne i bolje graficke ali mene to svakako brzo prodje
    i ovdje na umu imam odigrati par pucacina i mozda par auto trke serijala i to je to
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma zippoo se zeza, njemu treba PC samo za Farming Simulator da se uhodava :D :)
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    farming je puno skuplji od neke gamerske konfiguracije :p
    zato idem na jeftiniju varijantu :D
    jos nista nisam nasao da valja i da opravdava cijenu,ovi na piku nabiju nenormalne marze i prodaju konfe stare 5 godina kao da su zadnja generacija
    ludnica
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Hoćes li da te računam ako šta od svojih komponenti budem prodavao? Sve je očuvano, ambalaže, garancija, kutije ha hu.. a naravno normalne i pristojne cijene.

    Grafička je trenutno dostupna ako si zainteresovan, može malo niža cijena za člana hwb.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne znam sta prodajes ni kakve su komponente,napisi ili ovdje ili na PM
    uglavnom,meni treba komplet centralna,ne dijelovi,jer je stvarno petljanija kupovati komponente po netu,raja neozbiljna i djetinjasta,niko nije poudan
    uglavnom napisi mi sta nudis pa ako mi bude odgovaralo,javim ti
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Imaš pp.