Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  2. p4ja

    p4ja Komšija

    Jel jos neko ima problem nakon ovog novog update-a, znaci svakih pola sata blue screen izleti i restart? Moze li biti da disk pravi ikakav problem, tj ovaj sto sluzi kao storage?
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa mozes li uhvatiti error code kada se desi BSOD?
    To ce ti dati najblizi odgovor sta je u pitanju.
     
  4. p4ja

    p4ja Komšija

    Skenirao sam code, ali odgovor je strasan. Nista ne pise, sem da se mora restart
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Meni se poremetila aktivacija nakon zadnjih updejta iako imam origigi win i nisam mogao aktivirati sta god probao jedino mi bila opcija kontaktirati Microsoft, odustanem skinem kms activator i mirna Bosna.
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pogledaj u Event Viever pod Administrative Events koji je tip errora i sta ti uzrokuje crash.
     
  7. p4ja

    p4ja Komšija

    Formatiroa sam disk, tj ovu particiju koju koristim kao scratch disk i storage.. jer jedan restart kada sam radio pisalo je nesto no dick detection.. so far so good.
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    da li neko zna sto ne mogu da "upgrad-ujem" windows 10,izbacuje mi ovu gresku sa slike i to pred sami kraj instalacije,kada radi restore prethodne instalacije
    ustvari ,ja zelim da nanovo instaliram samo sistemske fajlove,jer mi je laptop nesto usporio u zadnje vrijeme a najvise se osjeti u chromeu i pokrenem upgrade preko media creation tools i radi sve nekih 4-5 sati ,skine i najnoviji update i pred sami kraj,izbaci ovaj error
    da li se jos nekome ovo desavalo
    [​IMG]
     
  9. lolak

    lolak Aktivista

    Znaci vec si na Windows 10 i isao si preko one reset opcije iz settingsa?
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    da,instaliran je windows i svi updatei ali nesto mi je spor u zadnje vrijeme,trom...ne znam da li je opet pokupio prasine na ventialtoru pa porasle temperature ili je win sam od sebe usporio
    ustvari sam ga htio osvjeziti,ali bez formatiranja
    i nisam iz setingsa radio,napisao sam da sam ovo radio preko media creation tools.a
     
  11. lolak

    lolak Aktivista

    Pa hajd probaj direktno iz Windowsa bez media toola preko reset / refresh opcije?
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kada se ide tako,onda nema opcija da ti sacuva i programe i fajlove,nego ti sacuva samo fajlove i dobijes formatiran racunar sto se ostalog tice a to mi ne odgovara,jer mi je mrsko instalirati sve i podesavati
    pa samo oko kodija ima par sati posla dok se sve ustima a da ne pricam o ostalim programima

    inace ovaj nacin je radio,prije sam par puta na desktopu radio ovako preko MS alata i nije bilo problema...ovo je nesto do laptopa
    desava mi se i da mi se relativno cesto pojave neke crvene linijice,nesto slicno artifaktima na grafickoj samo sto sve zablokira i moram resetovati laptop
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Odvrti memtest za memoriju ako si sretan mozda je crkla neka plocica rama sto je lako zamijeniti.
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Imam ja. Nema rjesenja.
    7x se kacili iz ms 2x radio refresh jednom. totalny clean. Najcesce dobijem bsod kad startam torrent tad zna zaredat par puta bas kad pokrenem program ili samo klik na download magnetnog lonka.
    Probao sve moguce testove svih hdw sve100% ispravno.
    Nasao s da je win i jos nema rjesenja pravog i vezano je za prava nekog.usera na sistem. mislim kad microsoft tch strucnjaci nisu znali rjesiti pa ti vidi.2x.me.prebacivali na ono saljemo.vas strucnijim ljudima.
    ..i opet nista


    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  15. lolak

    lolak Aktivista

    Ako ti nije mrsko, probaj kako se ponasa sa ovim zadnjim insider buildom, trebalo bi da je blizu izdavanja..
     
  16. lolak

    lolak Aktivista

    Windows 10 Fall Creators Update izlazi 17.10.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ti updatei vise uopste nisu zanimljivi a i kako stoje stvari sa MSom,svakim novim updateom nesto shebu,umjesto da bude obrnuto

    ni za mobitel vise to ne pratim...ako sta ne shebu,sigurno nece nista novo ni donijeti
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Uvijek mozes da se vrnes na Windows 7/8/8.1 :) support za njih postoji. Niko nas nije ni tjerao na Win 10. Uostalom, za mene je bio for free, poklon, a njima ne gledas u zube :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Al nema winstore igara, a stize forza7 :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nisam ja nezadovoljan win10-kom,naprotiv i mene su vecinom fulali veci problemi od MSa nakon updatea ali generalno uvijek nesto zaseru i onda ih raja jos vise popljuje :D
    a ja se ne bi mogao vise vracati na starije sisteme,jer sam se navikao da mi je sve uvezano,na desktopu,na laptopu i na telefonu i da mi je sve pri ruci,samo se ulogujem sa istim accountom
    windows store mi je dobar,jer koristim i aplikacije na desktopu,viber,mail,zapya,onenote,weather i jos pokoju :D
    sve ovo je neuporedivo brze i bolje nego klasicni pristup,bilo preko browsera ili samostanih instalacija