Windows 10

Discussion in 'Windows operativni sistem i aplikacije' started by NAILS, Aug 16, 2014.

1. zippoo

zippoo Komšija

meni je preksinoc iskocio porzorcic da je dosao fall creators update ali sam ga odgodio...em traje par sati nadogradnja em vidim da ima nekih bugova,pa mi se ne zeza sa tim sada...neka ms ispravi
    komp mi radi uredno i ovako i najradije bi ugasio sada update,da ne radi vise nadogradnje :D

2. zippoo

zippoo Komšija

jedno pitanje narode...je li neko od vas na na masini koja nije apple-ova ima dual boot sa apple OS i windows 10-kom ?
    je li ovo uopste moguce i koliko otprilike zauzima instalacija aplle OS na HDDu,jer mi je HDD prilicno mali

3. Vedo

Vedo Moderator

www.macworld.co.uk/how-to/mac-software/how-to-install-macos-on-pc-3632329/%3famp

Kaze treba ti 50GB slobodnog diska

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

4. zippoo

zippoo Komšija

jucer cijeli dan pokusavao instalirati hackintosh na moj laptop i milion problema i nisam uspio na kraju
    zavrsi instalaciju i dodjem do desktopa ali cim pokusam bez usb sticka ,odmah izbaci boot error...jedva sam na kraju vratio windows,sreca ostao mi bootabilan usb stick sa win10 na njemu pa uradio recovery i procepilo...onda formatirao particiju

moguce i da ovo moje cudo nije kompatibilno a takodjer sa ovom verzijom koju sam ja skinuo yoshemite,mnogi su imali problema
    tako da se necu vise bakcati sa ovim...nije vrijedno

5. Ninja

Ninja Komšija

Može se naći VMWare image na torentima, nemojte se džaba handrit oko toga.

6. XTRage

XTRage Veteran foruma

Ja ga imam kao virtualnu masinu, ovdje je sve fino objasnjeno i dat je link na image na gugl drajvu: https://techsviewer.com/install-macos-high-sierra-vmware-windows/
    GUI nije bas neka sreca sto se tice brzine ali moze se koristiti za tipkanje u Xcode-u.

Kontao sam triple boot sa Mint-om praviti ali pegla je teska tako da nisam ni pokusao.

7. Qler

Qler Veteran foruma

Evo mog tripple boot-a :)

8. zippoo

zippoo Komšija

dobar ti taj triple boot :p
    ja sam prije trazio neki stari laptop (do 50 KM) za instalaciju ubuntua i da se malo i na njemu ucim ali nikada nisam nasao a na starijem laptopu koji sam imao ,vecinom sam dizao windowse
    sada pokusao instalirati macOS ali nije proslo
    evo danas sam odradio i upgrade na ovu fall creators nadogradnju...valjda nece biti problema...na prvu ne vidim probleme :D

9. zippoo

zippoo Komšija

narode,da li se i vama na ovo zadnjem fall creators updateu taskbar automatski dize sa windowsima ?
    meni se desava i na desktopu i na laptopu
    inace,jucer sam i na laptopu presao na creators i nema problema...evo upravo sam obrisao i windows.old folder
    takodjer,nakon reinstalacije windowsa,nemam vise ni problem sa CPU usage-om,gdje je konstatno bilo zakovano na 99-100%,sada zna opasti i do 20-30%,ako nije opterecen

Share This Page