Windows 10

Discussion in 'Windows operativni sistem i aplikacije' started by NAILS, Aug 16, 2014.

1. dino73n

dino73n Veteran foruma

Probaj u device manageru pod display adapter uraditi rollback driver.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

2. hamo pipa

hamo pipa Komšija

I mene neki sejtan natjera da uradim upgrade na 1709 na tabletu Toshiba Encore Mini WT7-C16MS 16GB.

Bio sam zaglavio na nekoj verziji 15xx, ne znam tacno jer nije bilo dovoljno prostora (16Gb) za update. Na toj verziji mi je sve radilo osim rotacije ekrana, naime radionje suprotnu rotaciju tako da kako god okrenem tablet okrene mi ekran kontra. Ganjao sam jedno vrijeme neke nacine da pokusam popraviti ali bez uspjeha, pa sam na kraju iskljucivao autorotaciju.

Ali sada na 1709, ne radi touchscreen, imam ispravnu rezoluciju ali nigdje grafike u device manager-u. Ne radi audio. Zavrsio sve update, u device manager-u prikazuje kao da imam sve drivere, a ovamo ne radi zvuk i touch. Nemam zivaca vise ganjati, valja mi se sutra zivcirati :D

EDIT:

Ne kaze se djaba da je jutro pametnije od veceri :D

Helem, ako jos koga sejtan navede da uradi upgrade na ovom "sirotinjskom" tabletu prvo sto treba instalirati su driveri za CPU, ima ih na Toshiba suppport za win 8.1.

A tek kad to instaliras pojavi se grafika, zvuk, touchscreen, rotation sensor u device manager-u.

Uglavnom evo sada sve radi, cak mi radi i horizontalna rotacija dok je vertikalna i dalje obrnuta.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Last edited: Jan 14, 2018 at 8:33 AM

Share This Page