Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Probaj u device manageru pod display adapter uraditi rollback driver.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    I mene neki sejtan natjera da uradim upgrade na 1709 na tabletu Toshiba Encore Mini WT7-C16MS 16GB.

    Bio sam zaglavio na nekoj verziji 15xx, ne znam tacno jer nije bilo dovoljno prostora (16Gb) za update. Na toj verziji mi je sve radilo osim rotacije ekrana, naime radionje suprotnu rotaciju tako da kako god okrenem tablet okrene mi ekran kontra. Ganjao sam jedno vrijeme neke nacine da pokusam popraviti ali bez uspjeha, pa sam na kraju iskljucivao autorotaciju.

    Ali sada na 1709, ne radi touchscreen, imam ispravnu rezoluciju ali nigdje grafike u device manager-u. Ne radi audio. Zavrsio sve update, u device manager-u prikazuje kao da imam sve drivere, a ovamo ne radi zvuk i touch. Nemam zivaca vise ganjati, valja mi se sutra zivcirati :D

    EDIT:

    Ne kaze se djaba da je jutro pametnije od veceri :D

    Helem, ako jos koga sejtan navede da uradi upgrade na ovom "sirotinjskom" tabletu prvo sto treba instalirati su driveri za CPU, ima ih na Toshiba suppport za win 8.1.

    A tek kad to instaliras pojavi se grafika, zvuk, touchscreen, rotation sensor u device manager-u.

    Uglavnom evo sada sve radi, cak mi radi i horizontalna rotacija dok je vertikalna i dalje obrnuta.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
    Last edited: Jan 14, 2018
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne znam je li do win 10 i novih upgrejda al et mozda i jest jer mi se pocelo dogadjat od prije par dana. Ako ostavim otvorene vise youtube videa koji su pauzirani na vise tabova i odem u sleep, kada se komp vrati iz sleepa svi ti videi automatski krenu. Ovo se nije prije desavalo, ne znam da li je do youtubea ili windowsa, ima li jos neko ovaj prob?
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Refresuje ti tabove. Je li i dalje koristis edge ? Da njega nisu updatovali.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    nope IE je. Po win updejtima zadnji je bio 10 januara i to flash player security update, ne vjerujem da ima veze sa ovim!? I ne bih reko da refreshuje jer bi video kreno iz pocetka a ovo samo ukljuci play i video nastavi.
     
    Last edited: Jan 18, 2018
  6. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    uzimali su ljudi...rade te licence odlicno
    btw. ko ti je kriv sto nisi bio insider kada se razvijao win10 :D
    insideri dobili dzabalama...vezano za mail...ja sam ga do sada aktivirao jedno 15 puta minimalno na 5-6 razlicitih uredjaja :D
     
  8. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Uzeću jedan pa probati, vidim da se tu navodno radi o licencama za "refurbished" računare, koje MS daje jeftinije.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja planiram obnoviti Office 365 Personal, dvije godine se provlacim dzaba i sad imam na onedrive bruku stvari... valjda cu moci to nekako iskomplikovati..
     
  10. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

  11. heroic

    heroic Komšija

    Utalite se 5 ljudi po ~30KM i kupite Office365 Home, svako ima svoje OneDrive 1TB.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    zar to nije jednogodisnja licenca ?
    ako ne produzis licencu svake godine,dzaba ti onedrive od1 TB,kada ce ti ga smanjiti
     
  13. heroic

    heroic Komšija

    Da 30KM godisnje, to je nista realno, a imas uvijek update na zadnju verziju.
     
  14. Ninja

    Ninja Komšija

    Neki dan sam htio da platim pretplatu, ali ne moze iz Bosne.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Može samo ti sve u accounting mora biti BiH

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  16. Ninja

    Ninja Komšija

    Uopste nije bilo Bosne na spisku drzava.
     
  17. heroic

    heroic Komšija

    Ja vec 2-3 godine bez problema placam Office365 Home i dosta Office365 (business) licenci.

    Stavi screenshot, trebas ici na https://www.microsoft.com/hr-ba/ to je Microsoft Store za BiH.
     
  18. Ninja

    Ninja Komšija

    We are sorry, the page you requested cannot be found
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    heroic and Ninja like this.
  20. heroic

    heroic Komšija

    Hvala na ispravci. Ja sam pokusao kupiti pa onda odrezao visak url-a.