Windows 7

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, May 26, 2008.

  1. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ma nesto sam napravio, ko ga sisa ... gotovo !

    Hvala :) :wink:
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam u kojoj temi da pitam, ugl imam problem sa grafikom Nvdia 210. Grafika ima VGA, HDMI, DVI. DVI i VGA rade bez problema, HDMI neće nikako. Driveri i to sve se čeni ok. Nisam u mogućnosti da HDMI isprobam na drugom računaru, pa kontam da me sistem šta ne zeza, jedino mi to još pada na pamet. Grafika je nova tako da ne znam da li je prije radilo ili ne.
     
  3. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Skinem sinoc hobit film, 1080p 48fps, bas reko da vidim kako to djeluje, ali ne mogu nastimati da mi ne trzucka slika, cackao one postavke u VLC playeru ali uzalud, neko rjesenje ili ima neki drugi bolji player? ili je do konfe, Athlon 64 3000+, 2gb ram, 8800gt grafa, ali gledam u task manageru cpu radi samo 50-55% tako da nije do njega?
     
  4. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Nastimano, radi ok sa k-lite codec packom i ovim media player classicom. Dozivljaj je super, mnogo bolje od drugih filmova, djaba rezolucija kad je frame mali, tek sad vidim.

    [​IMG]
     
  5. mirseth

    mirseth Aktivista

  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imam win7pro licencu vec dugo,sigurno jedno 4 godine nisam reinstalirao sistem,a to je sad ono komp gdje djeca gledaju YT i mama im fura FB i gledamo filmove preko njeg jer je i TV nakacen tu i uglavnom vrijeme je da ga reistaliram,kud je se i C disk vec popunio i nonstop mi izbacuje low disk space.

    Pitanje je,mogu li skinuti negdje win7pro sa service packom i svim zakrpama a koristiti svoj stari serijal il moram instalirati sa onog diska koji mi je dosao uz licencu pa se patiti sa updateovanjem jedno 10 dana.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  8. nebojsa083

    nebojsa083 Novi član

    Pozdrav,
    da li je moguće na računar koji je kupljen sa licencom win 7 pro a zatim odrađen downgrade na xp ponovo instalirati win 7 koristeći ključ koji se nalazi na stikeru kupljenom uz računar i da li je to legalno? Hvala unaprijed
     
  9. black

    black Komšija

    Naravno da moze , 100% legalno.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Drugovi,treba mi neki sajt gdje mogu jeftino da kupim licencu za home premium.

    Ako je neko kupovao i nije naisao na probleme da ostavi link ovdje il na pm.

    Hvala.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Iko?
     
  12. black

    black Komšija

    Ebay?
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    jedno pitanjce
    imam neki stariji racunar sa 1 GB rama,athlon dual corex64 procesor na 2.0 GHz...i planirao sam instalirati neku lite verziju win 7 ili win 8
    neke sam vec i skinuo sa interneta...sta mi vi savjetujete,sta je bolje na ovakvu masinu?
    komp bi se koristio povremeno...sada mi je uz njega dosao linux i malo sam gledao,nije linux za mene,gubim se i tesko mi se snaci ,ipak cu nabaciti windows

    savjet ?
     
  15. mirseth

    mirseth Aktivista

    Re: Odg: Windows 7

    Instaliraj win7 home premium 32-bit verziju i uzivaj.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na laptopu mi je win 7 sa dvije gige rama i sve se popuni kada surfam i ukljucim youtube. Sa jednom gigom to ce biti patnja koji god win da stavis.
     
  17. mirseth

    mirseth Aktivista

    Re: Odg: Windows 7

    Nece biti patnja.Bit ce knap za 4-5 tabova.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma sve ja to znam...ali moRe se surfati i sa gigom rama...evo sa laptopa starog 10 godina pisem,pentium u njemu :D
    cesto steka ali ne toliko da je neupotrebljivo
    komp nece ni ici na net,ako ga odnesem na drugu lokaciju...vecinom je to za muziku i to je to :D
    ali ako bi nekada i isao,da ne moram maksuz ponovo instalirati novu verziju....zanima me koja bi bila adekvatna
    ove LITE verzije mi se cine prikladnim za to,jer sam vidio da je jedan frajer instalirao ovu lite 8.1 na neki laptop sa 1.2 GHza i 512 MB i boot time je isti kao i na njegovoj masini :D
    mislim da je osmica jos bolje optimizovana od sedmice ?
    je li neko od vas probao instalirati ovo na neku stariju masinu...procesor je dobar,jedino je ram usko grlo a necu ulagati u njega ni marke :D
     
  19. black

    black Komšija

    Skines najnoviji Debian i iznenadit ces se kako je dobar.Konkretno GNOME 3 radna povrsina.
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    dosao mi je instaliran "lubuntu",tako da je i on user friendly samo sto ja ne znam nista na linuxu ,izgubio sam se...jedva nasao da nadjem specifikacije racunara tj,system information :D

    ipak ja idem na windows,provjereno okruzenje :D