Windows 8.1

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Vedo, Dec 23, 2010.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Pocele spekulacije oko novih prozora, pa hajde da im dodijelimo i oficijelnu temu

    Microsoft wants Windows 8 to relaunch PC gaming

    http://www.techradar.com/news/gaming/mi ... ing-917416" onclick="window.open(this.href);return false;

    Meni ovo smrdi na najavu Viste, kao gaming je u centru samog Windowsa, preporod gaminga sa Dx10 i sl.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows 8

    O Windows 8 se ne zna jos nista konkretno, osim da ce na neki nacin biti vise orijentiran ka ovoj citavoj cloud viziji. Sto se Rahula tice, on nikada nije imao neke inicijative softverske prirode, osim sto je kroz svoj blog imao misljenje o svemu, dakle, covjek je radio na proizvodnji skupih gamerskih konfiguracija i nisam siguran koliko se uklapa u pricu o Windowsima.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Meni je win7 prejak OS i on je prekretnica bio. Ne vjerujem da će osmica biti nešto posebno revolucionarna, ako se bude bazirala na sedmici uz neke dorade mogao bi to biti dobar OS.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Windows 8

    Samo cudi me da MS nije proveo neku anketu medju korisnicima vezano za Ribbon, po njihovom nalogu Autodesk ga je morao ugraditi u AutoCad & 3Ds Max itd, prva stvar sto sam ucinio je - skinuo patch da ga ukine..
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Ako bude opet neko aero okruzenje opet fail, prave od OS-a neku igru ili sta?
     
  7. GW

    GW Moderator

    Re: Windows 8

    Ma da hoće omogućiti kakav lagan sistem plugina za explorer kao u firefoxu pa da svi možemo imati interfejs kakav hoćemo. Ovako opet još jedan remix bez razloga.
     
  8. svire

    svire Novi član

    Re: Windows 8

    ja mislim da ce to biti nesto ko vista (sranje) pa ce onda opet izaci bolja verzija kao sto je bila windows 7.
     
  9. nFare

    nFare Komšija

    Re: Windows 8

    I ja sam ispocetka tako reagovao na ribbon u autocadu medjutim kasnije skontas da je to bolje rijesenje kao i u office-u, sto se prije naviknes to bolje.
     
  10. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: Windows 8

    I meni je lego u Office-u, na pocetko ono cudno, ne znam gdje je sta, ali se vremenom navinkne covjek :) A i sedmica je ispala jako fina, ne vidim razlog da dzaba zeznu ovo, nije hica, nek polahko naprave sta fino. Ako i ne bude valjalo, moze se preskociti jedna verzija i nikom nista :)
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

  12. pac

    pac Komšija

  13. Vedo

    Vedo Moderator

  14. extibo

    extibo Komšija

  15. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows 8

    Na ovoj listi je nabaceno par stvari koje nemaju veze sa Windows 8, a WinFS bas bode oci :)
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows 8

    WinFS je bas Future Storage, jos nije izmisljen :D
     
  17. extibo

    extibo Komšija

    Re: Windows 8

    Ima smek W7 Phone OS-a.

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wo4anqp39z4&feature=player_embedded[/youtube]
     
  18. pac

    pac Komšija

    Re: Windows 8

    Izgleda kao sa se pripremaju za tablet-a.
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Pa da nisu rekli koji je sistem u pitanju, ja bih rekao neka nova verzija Windows Phone sistema. Rekao bih da su im tableti primarna meta sa ovim sistemom ;)
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows 8

    U pitanju je unificirani OS, tako da je u ovom slucaju rijec o GUI-u za tablet.