Windows 8.1

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Vedo, Dec 23, 2010.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Uzmi mu neki pristojan android tablet onda, sacuvaj zivce.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Imaš fino "microsoft toolkit" na sivim stranicama koji uredno aktivira i Windows i Office bez ikakvih neželjenih efekata.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows 8

    RT je varijanta...
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Probaj svejedno, ne košta te ništa.
     
  5. emirr

    emirr Aktivista

    Re: Windows 8

    Imam licenciram win 7 i kontao ga updateovati na win 8 ali ispade problem(ako je neki problem)
    Pokrenuo sam windos updater sa microsoftove stranice i kao ovaj secure boot nije kompatibilan, hocu li moci updateovati zbog ovoga i hoce li ovo praviti problem?

    [​IMG]
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Neće praviti problem, slobodno možeš uraditi update. A sa 8.1 slobodno produži na win 10 :)
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Pa nek ide onda direktno na desetku :)
     
  8. igor.g

    igor.g Komšija

    Re: Windows 8

    Ne znam sta se jebe sa upgradeom za 8.1, skines 1511 tj. zadnju verziju Win10 i ukucas origigi kod od sedmice prilikom setupa.
     
  9. emirr

    emirr Aktivista

    Re: Windows 8

    Fazon je sto nemam kod, sticker sa kodom je od viste
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav radni narode. Jedno jednostavno pitanje. Prijatelju treba Win 8.1 (za neki specifican software). Ako kupi Win 10 Pro preko MS sajta, da li ima nacin da se uradi downgrade na 8.1? Tnx
     
  11. Ninja

    Ninja Komšija

    Što ne bi kupio licencu na ebayu pa regularno instalirao? Ne može downgrade originalno instaliranog sistema.
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Skontao sam da ne moze. Moze samo uninstall Win10 u slucaju da je on rezultat upgrade-a sa Win 8.1. Fazon je sto je ovo PC u firmi. Nisam siguran da ce inspekcija priznati tu licencu kupljenu na ebay kao legalnu, jer nema fiskalnog racuna i sl.
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Kako priznaju uplatu sa PayPal-a kada treba nesto ocariniti !?

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pitaj ih :) :) upravo u tome i jeste fazon, sto se ovo ne moze ocariniti haha
     
  15. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Re: RE: Re: Windows 8.1

    Fiskalni račun ne bi smio biti obavezan, ti možeš direktno kupiti licensu od Microsofta ili nekog trećeg ali na tu cijenu koliko ja znam je potrebno dodati 11% poreza. Volio bih da netko zna tačno sta je ovih 11%, i koliko je to nužno. Mi smo sve ove lokalne knjigovodstvene stručnjake pitali i niko nam nije znao precizno reći sta i kako sa softverom kojeg kupuješ direktno od proizvođača što svakako smiješ. Za eBay, mislim da je sve ok ako imaš pravi račun, ali to se tretira kao uvoz. Mi smo na kraju da budemo sigurni dodali taj porez od 11% kojeg plaćamo na neki depozitni račun porezne uprave.

    Sent from my MI 4W using Tapatalk
     
  16. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: RE: Re: Windows 8.1

    Ti ne kupujes Windows ti kupujes licensu odnosno pravo da koristis taj software-a i to ti moze samo prodati neko koje ovlasten za to. Razbijao sam ja glavu prosle godine oko toga da bi na kraju gazda preuzeo odgovornost i rekao da cemo pirata staviti :D Win i Office oko 700 mara koliko se sjecam ali je kazna za to minimalno 1000 KM a sigurno ce te kazniti ako uhvate. Inspekcija samo trazi nesto da te zakaci, pa ljudima pisali kazne sto nemaju ogledalo u wc-u.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk