WinWin iskustva

Discussion in 'Generalna diskusija' started by WickedSaint, Sep 19, 2017.

  1. WickedSaint

    WickedSaint Novi član

    Zdravo raja,

    Kao što vidite novi sam ovdje i imao bih par pitanja vezano za WinWin. Nakon dugo godina planiram uzeti novi pc prvenstveno za igrica, nešto malo programiranja i T-SQL-a. Iskreno iznenadilo me koliko je povoljan WinWin pa me iz tog razloga zanima da li je sve regularno? Prvenstveno me zanima reklamacija koliko istu ispoštuju ? Cijene su ili niže ili iste u odnosu na pik (cpu je skuplji, ali zanemarivo). Inače sam iz Tuzle i sa Genelecom imam užasno iskustvo pa zbog toga i pitam kakva je ovdje situacija.

    Ako nekog zanima planirao sam sljedeće:

    CPU: Ryzen 5 1600
    GPU: Zotac GTX 1070 8GB
    Mobo: Asus A320M
    PSU: Seasonic S12-II 520W ( nadam se da je mogu nabaviti)
    RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3000Mhz
    HDD: WD Blue 1TB 7.2k RPM SATA III
    Case: Corsair Spec Alpha White/Red
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    pa otprilike 70-80% narudžbe nemaju na stanju, garancije do sada nisam koristio
     
  3. Almir

    Almir Komšija

    ja sam prije nekoliko godina kupio dell monitor, i sve ok, nije se kvario tako da nisam potezao reklamaciju i sl
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    i ja sam kupovo iz winwina ali nije bilo potrebe za reklamacijom. A kakva su to losa iskustva sa genelecom osim sto su preskupi? :D
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ubaci HDD iz starog računara i kupi SSD. Winwin je okej, imaš na forumu dosta komentara, pročaprkaj malo.
     
  6. WickedSaint

    WickedSaint Novi član

    Kao prvo nestrucno osoblje kojima je uz neznanje vidno krivo kada neko udje u radnju. Kupio sam citavu konf kod njih i problem se desavao tokom POST-a, nije se mogao prepoznati windows i ispise da se selektuje bootabilni uredjaj. PC je bio pod garancijom i nakon 3 nosenja nisu uspjeli ukloniti problem, a kako mi je poznato sve sto su uradili je zamjena SATA kabla.

    Svaki put bi rekli da je problem rijesen tako da im nije palo na pamet ponuditi novi HDD ili Mobo jer ocigledno ovdje nesto nije bilo kako treba, ali eto po njihovom jeste. PC sam koristio tako sto ga prilikom paljenja resetujem 3-4 puta dok ne prepozna HDD odnosno Windows kako treba.

    Druga situacija koja se desila je prilikom kupovine monitora, htio sam BenQ monitor, a u to vrijeme isti su se prodavali jedino u Genelecu. Nakon 3 dana gledanja na siteu stanje se promijenilo u dostupno. Odem sretan u poslovnicu na Stupinama da bi mi uposlenik rekao da taj model nema, mogao bi doci za mjesec dana, a mozda nece ni doci vise. Takodjer objasnjenje za promjenu stanja je "Web Admin ne zna sta radi".

    Ipak ja odlucim da odem u poslovnicu u Omegi gdje mi kazu da monitor postoji i da se nalazi na Stupinama. Vratim se na Stupine (ovaj put u veleprodaju direktno) i kupim monitor. Kasnije sam saznao da je lik koji radi u poslovnici na Stupinama (koji je rekao da monitora nema) zapravo prebacen tu zbog izrazito loseg odnosa sa kupcima.

    I evo jos jedan primjer za kraj. Odem u Genelec na Stupinama opet u potrazi za specificno naznacenom igricom. Gospodja koja radi mi pruza nasumican primjerak obrazlagajuci da "igrica je igrica, sve je to isto". Ponekad se pitam da li imaju zavrsenu osnovnu skolu.

    Rado bih uradio tako, ali trenutni PC ce mi i dalje biti potreban tako da mi treba taj HDD.

    Ma nije problem ni sacekati 15ak dana, ako su u stanju nabaviti sve sto zelim po normalnim cijenama.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da zalosno ali takvo je trenutno stanje u genelecu, haman otisli svi koji su nesto znacili, ali sto se toga tice nije stanje nista bolje ni u winwin. Ja kad sam narucivo stvari moro sam zvati po 5 puta dok nisam shvacen ozbiljno :D
     
  8. WickedSaint

    WickedSaint Novi član


    Izgleda da je najbolja opcija onda Neutrino ili Imel iako su skuplji barem te ljudi tretiraju kao covjeka. Jedini problem je sto je razlika izmedju Neutrina i WinWin 200KM za konf kakav hocu, a trenutno nemam te pare.

    Upravo me nedostatak komunikacije i los odnos prema kupcu odvratio od pika, ako cu isti tretman imati i u WinWin-u bolje mi je onda uzeti negdje drugo 8GB RAM pa dodati kasnije jos. Glavni problem na piku je garancija, mogu ugasiti profil kako hoce i tebe onda nema nigdje.
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    "igrica je igrica, sve je to isto" haha :D
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma jedino preko neta kupovati, jebo carinu i garanciju, i tako je kod naših seljaka i nema, a poštediš se sekiracije ako ništa