World of Tanks MMO

Discussion in 'Igre i konzole' started by Bio_Sam_Zmijanac, Sep 15, 2010.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    To je dobar destrojer, ali... Pripremi se da budes fokusiran. Ljudi kad vide Waffentrager-a, sve ostale mete su nevazne. Jos kad tome pridodas, da imas najgoru kamuflazu u igri u tom tenku, ne pise ti se dobro. :D

    Ja ako ikad krenem tu liniju, ici cu na Grille 15. Da imam jedan i snajper tenk u garazi. :)
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    Koji skilove za posadu preporucujte idem na Jagdpanzer E 100
    trenutno sam na Jagdpanther i omisljam se dal uzet ferdinanda ili Jagdpanther II
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ferdinad je malo jaci sa oklopom ali dosta sporiji, i ja sam ga uzeo ali nisam bas odusevljen. Jagdpanther II je strasno brz i okretan barem po onom sto vidim kada ga sretnem u igri, ali doduse moras paziti na spot. Uglavnom kada bih ponovo uzimao isao bih na Jagdpanther II.

    Skillovi, obicno prvo treniram 6th sense, a ostale zavisno koja je sorta tenka, ako je sniper ganjam ove za kamuflazu, ako je heavy za popravak i tako.
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sto se tices skillova, meni su prva dva skilla uvijek: 1. 6th Sense 2. Repair. Nema veze koji tenk ganjam, ti skillovi su mi prioritet. Ja bi rekao da bi i tebi ova dva odlicno sjela kao prva dva skilla, jer, 6th sense te obavijesti da te neko gleda prije nego te oni uspiju i vidjeti/spotati, a Repair ce ti dobro doci u JPZ, jer ce svi gledati da te imobiliziraju, tako sto ti gusjenice uniste, pa da te mogu flank/zaobici (posto si destorjer, i nemas turet, pa moras citav tenk okretat kad hoces da nisanis negdje drugo osim pravo), a kad imas Repair, moci ces brze popravljati gusjenice, i u nekim slucajevima izbjeci flenkanje.
    Za JPZ, jos par korisnih skillova: BiA - Brothers in Arms, u kombinaciji za equipmentom Ventilation, ti daje 5% boost citavoj posadi. Znaci 5% brzi reload, 5% dalje mozes spotat, 5% brze popravljas gusjenice, itd. Veoma korisno. I Clutch Breaking ce ti dobro doci. Taj skill ti pomaze da se tenk moze brze okretati.

    Sto se tice te linije, ja bi isao na Ferdija. Usporedbe radi, imaju isti najbolji top, sa istim karakteristikama: 246 penetracija, 490 damage; Ferdi ima daleko bolji oklop od 200mm (100mm Panther2), ima 400 vise hit poena (zdravlja), bolji view range. JPanther 2, ima malo bolju kontrolu topa, ali ista posebno,i brzi je, sa top speed od 50, dok Ferdi pici 30km/h.

    Ovdje mozes sebi usporedbu raditi tenkova, ako te interesuje: http://tanks.gg/compare/jpanther-ii?t=ferdinand
     
  5. Mujka

    Mujka Komšija

    Jel ovaj 6th sense samo na komandiru se razvije ili kako ?
    Btw na ovoj stranici sto si dao ispade jpth II ima bolji armor jer je sloped
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Mislim da jeste samo za komandera 6th sense. Tu imas spisak skillova i na kome ih moras trenirat: http://guides.gamepressure.com/worldoft ... p?ID=16357

    U praksi Ferdijev oklop je puno korisniji. Barem ja kad igram protiv istih, uvijek mi je lakse penat JPantera 2, od Ferdija, a cesto na njih nalecem, jer uglavnom igram tier8-10.
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Mozda ti je najbolje da odgledas video review oba tenka, pa da vidis tako koji bi tebi vise odgovarao.
     
  8. igor.g

    igor.g Komšija

    6th sense radi tako da kada te spotaju igra te obavijesti, ali je delay od 2-3 sec. Ne bi bio fazon da znas odmah kada te spotaju, onda ne bi nitko pravio damage na greske drugih u protivnickom timu, jer se ionako kempa zbog malih mapa, prava ludnica.
    Nikako im necu oprostiti sto su nam uklonili WT E100 i dali mi ovo smece zvano Grille15, da su iole posteni vratili bi mi sav exp i kredite ulozene u tu liniju nama koji zelimo obrisati progress u toj liniji. Da ne govorim kako je konzolitis verzija presisala PC od weekend events, vise tenkova, grafike, mapa...

    JP2 je puno bolji kada sakrijes donju plocu, dosta jaci armor oko topa ima jer je pod uglom, dok je Ferdi ko kutija sibica isto Tigar1 pa ga busi svaki botic.
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kod nas na konzoli imam osjecaj da onda 6th sense radi drugacije, tj. da te obavijesti kad te neko vidi, ali nije te ugledao jos. Znam da na PC kad te neko spota, i 6th sense ti to kaze, da onda 6th sense nestane, ali si jos odredjeno vrijeme spotan. Dok na konzoli, svo vrijeme dok si spotan, 6th sense je upaljen i pokazuje ti da si spotan. Kad nestane, znas da nisi vise spotan.

    Moze biti da je JP bolji, nisam jos tu liniju grajndao, niti planiram. Samo kazem iz licnog iskustva protiv njih. Ali opet moze biti da nisu tenkovi isti na PC i konzoli.

    Ima prilican broj misija za zaradjivanje na konzoli, samo iziskuju dosta vremena. Prosli mjesec amo imali Ops (misiju) koja je daval 5 razlicitih tenkova, plus kamaru premium dana. Nacin grajnda je bio, ako si prvi po xp, 5poena, 2gi i 3ci zarade po 3 poena, 4ti i 5ti po 1. Najbolja nagrada je bila na 1000 poena, gdje se dobio T95E2 tier 8 premium medium (ovo je tenk sa preferential matchmakingom, gdje igras samo do tier 9), plus 7 dana premiuma, plus jos nakih boostova. Druga najbolja na 825 poena, i to tier 8 light zvan Brazilian ili nesto tako,. Uz to isto 7 dana premiuma, i opet boosts.

    Citav mjesec je trajao taj event, i uspio sam ugrabiti oba ta tenka. Nije nesto bilo tesko, samo igrao tier 5, i to tT1 heavy i udri. Svaku skoro partiju medju top 5, cak i u tieru 7, jer mi nije bilo mrsko spamat premium ammo protiv t29ki, i isica. T1 heavy sam nabio na 100% MoE. Lol

    Sad ima event za nakav tier 5 ruski heavy tenk Bogityr, ili tako nesto. Isti sistem, samo sad nije top 5 po xp nego damage.

    Cesto nove mape izbace, ili urade remodeliranje stare mape, pa ko da je nova jer se gameplay na njoj u potpunosti promjeni. Cak uvode sandstorm, typhoon, thunderstorm, ili snowstorm verzije mapa, gdje ne vidis prst pred okom, i na tenku view range ti je max 150m. Lol. Nije bas zabavan mode, ali nesto drugacije.
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Jagdpanther je generalno bolji tenk. Ferdinand je dobar ako ti uleti tier 6 i 7. Inace ima previse vertikalnog oklopa, i ko zna, busice ga ko sir.

    Sixt sense upali lampicu 2-3 sekunde poslje sto si spotan. Znaci izdjes iz zbuna, neko te vidi, krene nisanit, ako je dobar top, dobices po brnjici, ako nije dobar top, imaces pola sekunde da se sklonis prije nego sto dobijes po brnjici.
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Dok sam ja igrao ferdi je bio smece cak i sa maus topom. Jagdtiger mi je puno vise legao, ali treba dosta skila za njega.
    Naravno jagdtiger full opremljen.
    Iako sam ja bio najuspjesniji sa lowe i IS-7 koji je tada harao( ne znam kako je sada).
    E-100 sam samo za CW koristio gdje sam koristio gold ammo
    Type-59 je epic tenkic isto meni bio, jos kad te smijesti sa tier 5,6 i 7, koljada, hhahaha.
    Meni se sve usralo kad su poceli dodavati nove tenkove svako malo, milion skilova i itd, jbg volim stvari simple.
    U moje vrijeme, stvarno je bilo tesko igrati ozbiljno bez placanja, tj(morao si imati celicne zivce ili jak klan), nije bilo djaba premium tenkica i premiuma opcenito, znaci vecina onih s kojim sa igrao su stesali stotine eura, ja sam probao na pocetku, ali nakon deset dana sam kupio lowe. :D
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Dev tim stalno izbacuje nove tenkove i nacije a na sljedećem updateu raniji best buy nerfaju.

    Prvo je T54 bio ding master pa su ga nerfali još u beti.
    Isto se desilo sa Type59 i čitavom IS serijom.
    Onda kada su nerfali artiljeriju prvo rusku, pa njemačku pa francusku.

    Nedavno sam instalirao nakon više od dvije godine ne igranja i nakon 2h deinstalirao. Nije to više "ona" igra.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Uzimao sam od taleta acc nakon sto je IS-4 otisao u tier 10.
    Sjebali su ga posteno
    Opcenito su ga jos od bete svakim updateom nerfali pomalo, kad je tek krenulo taj tenk je bio horor, izuzetno jaka donja ploca. Vise sam volio viditi is7 i mausa zajedno nego njega samog. :D
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Trenutna meta, na PCu su super heavy tenkovi, u vidu Mausa i Type 5 Heavyja, koji su dobili armor i dpm buff. U sustini da bi ih se ubilo, ljudi u vecini slucaja spamaju premium shells.
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Na konzolama nema taj delay od 2-3 sec: "Sixth Sense: Enables the Commander to identify whether the vehicle has been detected by the enemy instantly."

    Nasuprot PC verzije: "Allows knowing if the vehicle has been detected by enemy. It has 3 seconds delay. It doesn't inform us, whether the enemy can still see us."
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Citam maloprije sta planiraju implementirati na konzolama. Debili hoce da uvedu HP regeneraciju, pomocu consumables. Zamisli debila. Iskoristis consumable, i u 30sec ti se regenerira 20% zdravlja tenka. Koji retardluk:

    [​IMG]
     
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ta glupost postoji od početka na warships-ima.
    Battlecruser sa tier 7 i par dobrih perkova može vratiti i do 70% healtha.
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Izgleda da su odustali od tog healanja tenkova na konzolama nakon mora loseg feedbacka. :D

    Jucer igram sa kolegom, i tim nam se istopio za cas, pa smo nas dvojica morali unistiti 14 tenkova da bi dobili partiju:

    [YOUTUBE]https://youtu.be/bMmySbK87Gw[/YOUTUBE]
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kako je Pershing mocan tenkic. Pravo mi lego. Sa njim se osjecam ok i u tieru 9, a ni 10 nije da se ne moze pomoci. Dobio sam i 3MoE.[​IMG]
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    WG nam bio dao misiju da se osvoje razno razni premium tenkovi, neki od njih su Cromwell B, Chieftain/T95, M4A1 Revalorise... sistem je bio prvih 5 po zaradjenom XP zaradjuje poene: 1vi = 5 poena, 2-3 = 3 poena, 4-5 = 1 poen. Za Cromwell B je trebalo skupiti 650 poena, pa ga mozes redeem ako hoces. Chieftain/T95 je kosta 825 poena a M4A1 je bio 1000 poena. Misija je trajala skoro mjesec.

    Ja se odlucio da idem na M4A1, jer mi se tsj tenk uvijek svidjao. I tako uletao svaki dan i grajfao poene po malo i skupim dan dva prije kraja i uzmem ga sebi. Uz tenk doslo i 7 ana premiuma, pa ovih dana samo kredite grajdam sa M4A1.

    Meni je tenk super. Nema oklopa ni zehre znaci, ali ja volim igrati sa takvim tenkovima koji zahtjevaju pametnije igranje. Ima zato top sa finim handlingom, koji ima 390 alfa damage, fin view range (390 stock) i gun depression od -10. Ev' jedna od prvih partija, gdje se privikavam na njegov gameplay.