WPA konekcija problem

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by adnan_sa, Nov 12, 2010.

  1. adnan_sa

    adnan_sa Novi član

    Pozdrav svima, nije me dosta dugo bilo na forumu. Ne znam da li da ovaj problem stavim u umrezavanje ili ovdje, ako je pogresno mjesto premjestite.

    Dakle, imam slijedeci problem. Koristim MacBook Pro 13" na kojem je instaliran Mac OS X 10.6.5 Snow Leopard. Prije sam koristio konekciju sa WEP sigurnoscu i nisam imao nikakvih problema pri konektovanju. Sada mi je bezicna konekcija WAP i nije se moguce konektovati. Kada se pokusam konektovati, dobijem poruku da je password netacan, a siguran sam da je tacan i sa istim password-om, ista konekcija radi na laptopu sa Windows7 sistemom. Sav moj software je updated ukljucujuci i AirPort(mrezna kartica). Pokusao sam traziti savjete na net-u, otvorio sam temu i na Apple forumu ali jos uvijek nisam rijesio problem. Cudno mi je da tako dobar i skup MacBook se ne moze konektovati na WPA, a koliko vidim vecina je takvih.
    Koliko na ovom linku vidim http://support.apple.com/kb/HT2594?viewlocale=en_US sv potrebno imam.
    Nisam nesto iskusan s Mac OS tako da ne nalazim jos rjesenje.

    Ako neko ima neku ideju, bio bi zahvalan. :)
     
  2. adnan_sa

    adnan_sa Novi član

    Ah taman sto sam napisao temu rjesio sam problem. Nakon svih pokusaja problem je bio u tome sto je prvi znak passworda bilo slovo a ne broj. Nevjerovatno. Nadam se da tema moze jos nekome pomoci, ko bude imao slicnih problema.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Zanimljivo u svakom slucaju, siguran sam da ce jos nekome trebati u buducnosti. Pozdravljam postavljanje odgovora na temu.