Thread Status:
Not open for further replies.
  1. klima

    klima Aktivista

    [​IMG]

    Da li ima pristalica ovog softwareskog cudesceta? :)
    Ja sam skepticno ga krenuo koristiti, u sustini nije los ali ima nekih caka koje ili ja ne vidim kako ustimati ili se ne mogu ustimati.

    Prvi problem je afrikati (i to cini mi se samo č,ć,đ) ne mogu biti prikazani ni sa jednim karakternim setom. Probah i Western Europe i Central Europe i DOS i Windows Iso sta ja znam vise, ali ni na jednoj ne ide. Naravno, nije do mog sistema ili bilo cega drugog jer u svim ostalim programima su subtitlovi ok.
    One ostale zamjerke mogu se baciti njima na prijedlog za nove verzije a izgleda i ova, ukoliko neko nije rijesio problemcic ili zna nacin kako ga rijesiti.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Koristim ja od nedavno, fantastičan je, WMC je pao u zaborav. :)
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jeste li probali Boxee?
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ne, valjal išta.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Isto je baziran na XBMC-u, uz neke izmjerne. Sve je popularniji na HTPC sceni, posebno kako se pojavio Boxee Box.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne znam u koju temu ovo da stavim, pa hajd moze i ovjde. Ima li kakva alternativa Windows Media Playeru za streamanje 720p/1080p filmova sa PCa na TV putem mreze?

    WMP OK streama .mp4 fajlove, ali nece MKV. takodjer, .SRT fajlovi koji normala rade u BSplayeru ili VLCu - ne rade u WMP. itd itd, nedostataka tona.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Od svih, meni je Nero MediaHome najbolje radio posao.
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Danas sam bas instalirao xbmc..
    Koje addons ubaciti?
    Sportdevila sam ubacio ali nisam nesto pretjerano zadovljan, prvenstveno ganjam neke HD live tekme :D
     
  9. black

    black Komšija

    Ja imam DVB-S tuner sa TVHeadend , pa mogu pratiti tekme na ZDF , prebacuje kanale kao na TV-u jos mi je server na wi-fi.
     
  10. wragg

    wragg Aktivista

    Ova tema odavno zamrla. a XBMC/Kodi bolji i jaci nego ikad :D
    Da je malo ozivimo...
    Na kakvom hardveru koristite Kodi?
    Ja sam sebii za HTPC uzeo jednog ovakvog: http://www.ebay.com/itm/HP-DC7900-Ultra ... 1091050967 i mislim da je to visestruko bolje rjesenje od ovih kineskih igracaka baziranih na Androidu.
    Naravno, nisam ga kupio po ovoj cijeni vec po mnogo manjoj, a jedina mana bi nekome mogla biti nedostatak HDMI-a. Meni ne smeta jer mi je preko VGA slika dosta bolja (Vivax TV - ne manipulira pixelima bas najbolje )
    Plusevi su prosiriva memorija, prosiriv storage, zamjenjiv CPU, 8 USB-a, DVDRW itd...
    Ako kome treba, neka se javi na PM.
    P.S. - pogledati dimenzije u opisu
     
  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Kako je najbolje kontrolisati xbmc sada? ja imam K400.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Najbolje je preko HDMI-CEC ako podržava hardver. Inače ja ga koristim na originalnom Xbox-u kao dashboard.
     
  13. wragg

    wragg Aktivista

  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ma imam ja air mouse. Isti takav. Nije neka sreca, dosta neprecizan. Dok ubodes dugme smuci ti se :)
     
  15. black

    black Komšija

    Ja sam narucio sebi MCE remote.Tastatura mi ne treba jer za youtube koristim AirPlay koji radi i na Androidu.
     
  16. wragg

    wragg Aktivista

    Ma probao sam i ja koristiti mobitel kao remote, ali nije mi to to. Vise volim kada imam fizicke tipke.
    Razmisljao sam da modificiram wiimote da radi na PC-u, ali to cu kad budem imao vremena :)
    Nego, sta od plugina koristite za Kodi? Meni je Genesis najjaci definitivno. Jos nisam naisao na film ili seriju kojih tamo nema.
    BTW, ako tko ne zna, ubacite fusion u source i od tamo instalirate hubwizard koji vam instalira sve potrebne addone automatski.
    Koristi li tko IPTV preko Kodi-a? Iako ne gledam TV vec dugo godina, probao sam jednu komercijalnu listu (ima ih na PIKu po 5€ mjesecno) i radi savrseno.
    Uglavnom, imresioniran sam KODI-em kao media centrom i smatram da trenutno nema konkurencije medju slicnim programima.
     
  17. black

    black Komšija

    Ne koristim mobitel kao daljinski vec madjem klip spot pjesmu na telefonu i samo stisnem share i onda na stremables.
    Streamables je Airplay za android.
    Na iPhonu je jos jednostavnije , samo odaberem Airplay i onda klip automatski se pokrece na tv-u.
     
  18. Almir

    Almir Komšija

    najbolja stvar je sto ima raspmb u sebi onaj cec ili kako se već zove tj kad spojite na tv koristite remote od tv-a
    vidio sam da toga ima kupiti zasebno pa malo proguglajte...i tako sa jednim daljincem upravljate sto je najbolja opcija...

    imam i neki čajniz daljinac koji isto radi super..ali ga i ne koristim jel sa daljincem od tv-a sve zavrsim...jel nema potreba sta vise da drndam po xbmc osim play-pause i lijevo desno gore dole :)

    prava stvar se odrađuje na nasu gdje sickbeard skida serije. fino slaže u folder koji gleda xbmc-kodi uradi update bibilioteke u pozadini i vas obavijesti da ima nova serija za pogledati...ako je izašla nova epizoda..u dosta slučajeva skine i prevod :)

    isto radi i couchpotato za filmove....

    takođe profile i one postavke držim u mysql bazi i ev to radi godinama...

    u biti neke dodatne programe na xbmc više i ne koristim...to mi je dovoljno
     
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ima li neko slucajno kakve fine linkove za sportklub i slicno :)

    Xbmc ili vlc player da se ne patim oko linkova..
     
  20. wragg

    wragg Aktivista

    Meni je xbmc zakon upravo radi toga sto ne moram imati nas niti bilo sta skidati. Gledam samo streamove na Genesisu, i ne moram se misliti ni sta je izaslo ni kada a ni za prevode. Cisti no brainer :)
    Eldorado, sport klubovi i arene ti rade samo u komercijalnim listama. Ne trudi se naci ih free.
     
Thread Status:
Not open for further replies.