Xbox One

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 21, 2013.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ima, možeš ga odigrati.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Imam ti ja to ako ti treba samo se javi na PP.
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ima li battlefield 1943? jesu li bas sve igre kompatibilne?

    ima li kakvih prednosti starih naslova na xboneu? veci fps, grafika i sl. il je sve isto?

    Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nisu sve igre, jer se za svaku igru moraju ganjati licence ponovo, i tu najviše zavisi od izdavača i ostalih koji imaju neka prava. Što se tiče Microsofta nema smetnje da sve igre budu backward compatible. U pitanju je emulacija tako da koliko sam primjetio najviše što se dobije jeste stabilniji framerate, rijetko koja igra da je dobila neki grafički upgrade, ako ima ijedna jer bi za neke veće stvari trebala ponovna obrada igre što bi ispao na kraju remaster. Naravno, dobiju se neke "social features.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    http://www.xbox.com/en-US/xbox-one/back ... able-games
    Ovo je lista svih igara, a dopunjava se svake sedmice. Na jesen stižu OG Xbox igre.

    Framerate i framepacing su bolji u gotovo svakoj igri, tearing je potpuno uklonjen, a neki naslovi rade znatno bolje (Call of Duty 2 npr).
     
  6. neer

    neer Aktivista

    Razmišljam da svoju Xbox One konzolu zamijenim sa Xbox One X kada bude dostupna. Ne toliko zbog boljeg outputa koliko zbog činjenice da je kompaktnija zbog unutrašnjeg adaptera pa će je biti lakše transportovati kada putujem. Nadam se da će hlađenje konzole zbog toga biti dobro riješeno, valjda su naučili lekciju sa Xbox 360.

    Ono čemu se nadam sa novom konzolom je da će se loading time smanjiti te blagom grafičkom poboljšanju. Koliko je realno očekivati grafičko unapređenje na TV-u koji nije 4K? Najavljuju primjetnu razliku sa upscalingom no je li to nešto zaista vidljivo ili samo za nove statističke rasprave tipa 56 vs 60 FPS?
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I u njemu ce biti 5,400rpm HDD, tako da loading nece biti nista brzi.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Siguran sam da će Xbox One X biti mnogo toplija i glasnija konzola od One S zbog manje zapremine i blower ventilatora. Loading može biti samo isti ili čak slabiji jer ce biti potrebno "napuniti" još više ram-a sporim mehaničkim diskom.

    Za kvalitetne 'assete' (koji će biti ekskluzivni na novom hardveru) je 4K TV vrlo važan, sa downsampling-om se gube neki detalji kao što su ovdje to fino objasnili:
    https://youtube.com/watch?v=5YAV-0_dE1Y

    Ako je podrška za PS4 Pro neka indikacija, onda definitivno ne vrijedi dati 300€ više za One X u odnosu na One S (koji također ima interno napajanje).
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Preskup one x, a ova generacija je vec odmakla poprilicno.
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ovaj One X je next gen ili nesto a la ps4 pro?

    Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Otprilike isto kao PS4 Pro - mid-gen hw update. Nema poštene nove generacije prije 7nm proizvodnog procesa.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da mogu igre 1080p 60fps onda bi se isplatilo, ovako je apsurdno to kupiti.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja se lahko priviknem na fps, valjda mi je to u personalnosti.
    Doduse ne igram mp, pa je mozda i to razlog.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nema ništa od 60fps-a u "velikim" naslovima dok ne batale nesretni Jaguar CPU.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Gdje kupujete xbox live credit, uk mi je regija, tj. kad hocu da kupim igru iz usd-a mi prebaci u funtr.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ako ti je ta regija uvijek će ti kupovati valutom iz te regije. Promjeni na drugu regiju. A Live Credit možeš ili direktno na MS stranici ili na Amazonu.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Majku mu, ne mogu naci na ms stranici, fakat sam ocorqvio, mozes li mi linkat?
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Možeš i preko Windowsa promijeniti regiju ako ti je isti account. Ja sam kupovao direktno karticom stvari, nisam morao dopunjavati kredit.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Joj, sad sam se pogubio.
    Ja kad hocu da kupim samo mi uk. Gdje se mijenja regija.
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    U samoj konzoli u postavkama, morat ces uraditi restart da bi prihvatilo promjenu, ili preko pc na Microsoft accountu, a tu mozes takodjer i dodati karticu ili PayPal acc za placanje.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk