Xbox360 gamepad za PC

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Vedo, May 7, 2009.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    moze. Mogu i wirlessi al ti treba PC reciver.
    Zlaja, na prodaju je moj Saitek X360 pad, pa taman bi ti legao sincini ja mislim :mrgreen:
     
  2. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Thnx vedo nekako mi je promakao ovaj post pa tek sad odgovaram, btw pc reciver mi treba za ove zicane il za wireless?
    Taj saitek jeste sjajan pad ali moji sinovi su zakleti tastaturasi :), ali uzecu ti mozda ja dok se ovaj moj podere ako ga ne prodas :smt006
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    taj reciver ti treba samo za wireless padove, ti zicani su isto kao i taj Saitek - ustekaj & igraj.
     
  4. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Hajde da ovdje napisem, na x360 gamepadu, koji podugo nisam koristio imam problem sa RB dugmetom.

    Ne detektuje mi uvijek da sam stisnuo, tj obicno po 4-5 puta moram tapnuti da registruje.

    Neki dan mijenjao izlizane gljive, pa usput malo ispuhao sve, na oko ne vidim nikakav problem, switch mi se cini ok.

    Bavi li se nego popravkom ovoga?

    Sent from my 6039Y using Tapatalk
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da se cisto radi o oksidaciji kontakt pločice. To je problem na svim uredjajima koji koriste isti princip. Od veš mašina do playera i miševa. Ocisti sam ih hiljadu puta samo ne vidim da se moze normalno rastaviti na x360 kontroleru. Evo gledma svoj rastavljeni kontroler i kao da je dugme fiksno zatvoreno. Mislim da ces morati zaletovati drugo.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    umociti cijelo dugme (sklop) u 100% alkohol.
     
  7. veki81

    veki81 Aktivista

    Kakav je taj saitek i kolko para?
     
  8. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Hm, hvala na savjetu, cistio sam malo, nisam ni probavao skroz skinuti dugme.

    Sent from my 6039Y using Tapatalk
     
  9. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Imao sličan problem, otvorio, pokušao riješiti, pokvario dugme. Opcija ti je da ništa ne diraš, da probaš kao što je neko napisao umočiš cijelo dugme u 90% alkohol i ostaviš malo da djeluje, druga bi bila da prsneš WD40 u kućište dugmeta i nadaš se da će tečnost doći do kontakta kako bi odreagovala i stvorila bolji kontakt, zadja opcija je da odlemiš dugme i zalemiš novo ali teško je naći kod nas zamjensko, moraš naručiti iz vana.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

  11. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Imam ti ja ispravno kućište za žičani kontroler. Čak je i skoro sve ispravno ali ne radi LB dugme. Prodao bih ti ga u stanju u kakvom jeste za 15 KM. Meni bez veze stoji.
     
  12. Thomasony

    Thomasony Aktivista

  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvala na ponudi ali sam našao.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Hoće ko da naručimo?
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Uračunajte i carinjenje u ovo, da se ne zaletite. Ako je ovo uopšte moguće naručiti iz BiH?
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Već otišlo izgleda. :)
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima li neko wired x360 model za prodati?
     
  19. chenta

    chenta Aktivista

    Zna li neko gdje se ima kupiti x360 wired gamepad za pc, u nasim radnjama kao i na piku nisam nasao a na ebayu su uglavnom 'fake' modeli ili je shipping preskup
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    chenta
    Jesi li našao šta? Koje si originale vidio na ebayu da su oriđiđi ali skup shipping ?