Xiaomi Mi A1 uz stock Android

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by lolak, Sep 9, 2017.

Tags:
  1. lolak

    lolak Aktivista

  2. kvaju

    kvaju Komšija

    čini se odličan uređaj, nadam se da naši preprodavači neće previše marže na njemu uzimati
     
  3. lolak

    lolak Aktivista

    Konkurencija po cijenama je Motorola G5 Plus, isto dobar telefon.
     
  4. kio

    kio Komšija

  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa isti kao ovaj A1.
    Ovaj A1 se super čini, po cijeni i specifikacijama kao Nexus što je nekada bio.
     
  6. lolak

    lolak Aktivista

  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Valja mi ovo nabaviti, čim bude 199$. To je limit para koje dajem za mobitel.
     
  8. Esh

    Esh HWB

  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Fakat postaje zanimljivo sa Xiaomi mobitelima :D

    Opasno razmisljam da naredni mobitel bude njihov.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    It's just a phone.
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

    To se moglo reci u 90-im mozda :)
     
  13. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Prije par dana sam probao i 5X (A1 sa MIUI) i Max 2 i na kraju uzeo sebi Mi5s. Cijena 5X (portan je rom sa A1 tako da je to isto) kod nas je oko 450KM, prelijep mobitel zaista, a Max2 je jos ljepsi i mocniji ali brate preveliko. Htio sam reci da za 50KM vise mozete kupiti 5S sto sam i ja uradio. Telefon je fantastican u svakom smislu. Google Pixel hardware za smijesne pare (isti senzor kamere, selfi kamera fantasticna, odlican 1080p display, SD 821). Ja sam naravno odmah unlockao bootloader, instalirao Lineage OS 14.1 (Oreo je jos u beti i kamera ne radi). Instalirao modovanu google kameru sa hdr+ portanu sa pixela. Slike su fenomenalne i definitivno je mobitel flagship u svakom pogledu, zaokruzen telefon bez mane ako mene pitate.
    Znam da je mali off od teme, ali eto ko razmislja o 5x/A1 obratite paznju na Mi5S kojem je cijena dosta niza sada. Xiaomi A1 je fin telefon, ali nema sta da trazi pored Mi5S za 490KM (osim ako vam je bas vazna ova ubleha sa portret modom i optickim zumom)
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja ozbiljno mjerkam A1 jer mi ide na živce otključavanje, raznorazne bete i bug-ovi i flešovanje romova.
     
  15. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ja sam sve uradio za manje od sat vremena, a imas i ovo http://www.nxrom.us/mi5s.html cisto nexus/pixel iskustvo + OTA update. Ovo je bas stock iskustvo, a daily driver mi je LOS 14.1 cisto zbog vise customizacije samog interfejsa.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Gdje si kupio telefon?
     
  17. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ja sam uzeo verziju 3/64 za 520KM Hustel. Imas lika iz Livna (https://www.olx.ba/profil/kokye21) i Banja Luka ( https://www.olx.ba/profil/CIKA7) sa nizim cijenama a imaju i 4/32 verziju kome je prece drzati 3 igrice u ramu-u od storagea :) Ne reklamiram nikoga, licno sam kupio par telefona i od jednog i od drugog i nemam zamjerke.

    Crnu boju nema niko (ljepsi je front panel jer se ne vidi crni okvir oko ekrana), ja sam imao averziju prema gold varijanti, ali uopste ne izgleda kicasto uzivo, moze proci nije, toliko ofirna :D
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja ohladio, kad sam vidio kako je snimanje kamerom uzas, odnosno mikrofon katastrofa, neka X-factor sta napise u vezi toga ako snima ponekad.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja ne mogu brate bijeli ili rozi pa da je 300km. Kontam naručiti na netu, sa carinom predstavljam isto izadje. Super ako ima podršku pa da možeš tom nabaciti, ne bih mogao ni ovaj kineski šareni trpiti.
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Ma sigurno je Mi 5s telefon iz više klase, ali neće ljudi da se zafrkavaju sa flashanjem i ROM-ovima, malo dosadi kroz godine, a i nas ovdje su godine stigle :)