Zvučna kartica

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by esmeraldo, Nov 27, 2016.

  1. esmeraldo

    esmeraldo Aktivista

    Pozdrav!


    Volim slušati muziku, lijepu muziku
    pa hoću da mi pomognete u odabiru zvučne. Naime, sada imam yamahino pojačalo AX430, zvučnike Quart 280 i zvučnu Creative sound blaster x.fi xtreme audio a želio bih iz postojećeg izvući malo bolji zvuk. Mislim da bih trebao bolju zvučnu. Bolju ali ne i da kupujem skupe felge i gume od Mercedesa za oronulog fiću. Kakvu zvučnu mi predlažete? Napominjem ove zvučnike podavno sam slušao ali na nekim drugim uređajima i sjećam se zavidnog kvaliteta zvuka.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Rekao bih da ti ne treba bolja od sound blaster Z.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i meni se cini da ti zvucna nije usko grlo
    jer i pojacalo ima svoj procesor koji obradjuje zvuk ...jedino moguce da su zvucne kutije te koje ti ne daju zadovoljavajuci zvuk
     
  4. GV

    GV Komšija

    Prvo probaj sa boljim kvalitetom mp3 ica, Flacom ili poslušaj pravi CD. Poigraj se sa razmještajem zvučnika, da li svi driveri rade? Ako zvučna ima digitalni izlaz (optički ili koaksijalni), a pojačalo ulaz probaj i tako.
     
  5. esmeraldo

    esmeraldo Aktivista

    Mislim da je sve sa zvučnicima ok. Kada slušam i balans na jednu i drugu stranu pomjeram, tada čujem istovjetni kvalitet zvuka. Uključivao sam na pojačalo i zvučnike kasetofon i osjetio sam nešto bolji zvuk, zato mislim, da možda malo bolja zvučna ili još eventualno, bolji kablovi za zvučnike, stvar mogu malo popraviti
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa sigurno da mogu,samo koliko je to sve isplativo...o tome se radi
    evo ja sam danas otkrio veliku razliku u zvuku sa zvucne xonar dx i sound baster audigy 2,kada se u playeru stavi direktan input zvucna
    nebo i zemlja zvuk u korist xonar--a

    samo sto je tvoja kartica vec solidna i jedino kada bi mogao kako isprobati prije kupovine,da ne bacas pare
     
  7. GV

    GV Komšija

    A šta ti nedostaje u zvuku, basova? Da probaš nabaviti polovan sub?

    Sent from my ALCATEL ONE TOUCH P320X using Tapatalk
     
  8. esmeraldo

    esmeraldo Aktivista

    Moguće i da je subjektivni osjećaj ili više stanje čula za sluh jer podavno sam slušao takve zvučnike koje trenutno imam. Kažem, podavno što podrazumjeva da se tada bilo mladje