Opsesivno-kompulzivni poremecaj-diskusija

Razbijanje mita o informatičarima sa viškom kila. Najbolji savjeti za trošenje kalorija, zdravi život i ugovaranje termina.

Moderators: Dog_Father, selvin

efo
Komsija

Re: Opsesivno-kompulzivni poremecaj-diskusija

Postby efo » 17 Apr 2017, 13:54

Oko 3 godine sam imao problema sa kandidom, izbila na jezik, ujutro strasan smrad iz usta, ljeti na ledjima, pa po nogama izmedju prstiju... Naravno bila je i u crijevima i zelucu, odatle pocinje da se siri. Probao sam sa tom dijetom, tesko je ostati istrajan toliko dugo na mesu, kojeg sam vremeno takodjer poceo da izbacujem zbog drugih razloga. Vremenom sam naisao na malo bolji nacin i ono sto je meni najvise pomoglo, to je bio post na sokovima od 7 dana, znaci 7 dana pijes samo svjeze cijedjene sokove od povrca, najvise zeleni i sto manje voca, najbolje kiselijeg poput jabuke. Rezultati nevjerovatni. Pored toga, treba paralelno raditi jos neke stvari, jedna od bitnijih je suocavanje sa svakodnevnim problemima i situacijama i nedozvoljavanje da se taloze, jer u tom slucaju uzrokuju kontinualni stres i anksioznost, ako se konstantno zaobilaze ili potiskuju (to je ongoing proces). To dugorocno dovodi do razlicitih problema i unutar organizma. Uz to, ako nakon lijecenja ili djeomicnog lijecenja ne popravis ishranu i zivotne navike, sanse su da ce se kandida opet vratiti, jer ju je to i prouzrokovalo 'in the first place'.

Imam post na fejsu u jednoj grupi gdje objasnjavam detaljnije sta sam radio na tom postu, ako te zanima javni se u pp, pa cu ti proslijediti link i jos par stvari koje su meni pomogle, ima tu dosta toga.
Asus P8P67 PRO | i7 2600k 4.6GHz | LC-CC-120 | Asus GTX 770 DirectCU II 2GB | 8GB (2x4GB) Corsair Vengeance 1600MHz | Samsung EVO 840 120GB + WD Black 500GB | BeQuiet Straight Power 680W | LG 27MP68VQ-P
Sena
Lawyer

Re: Opsesivno-kompulzivni poremecaj-diskusija

Postby Sena » 19 Apr 2017, 12:11

Raja, hitno mi treba AD Mirtazapine, trade name Remeron, nema ga u BiH, moze li itko pomoci.

Return to “Zdravlje & fitness”