Upustvo za TP-LINK - MojaTV Net

Kojeg providera izabrati, kakve su cijene, ping, tehnička podrška. Ako im telefoni ne rade, naš forum je dostupan.

Moderators: Dog_Father, selvin, Stihoklepac

Stihoklepac
Veteran foruma

Re: Upustvo za TP-LINK - MojaTV Net

Postby Stihoklepac » 01 Sep 2015, 12:44

Ovi tp linkovi su dobri samo sa običnu adsl konekciju i to ako se uradi zadnji firmware upgrade.
Za mojatv pakete hladno nazovite 1444 i tražite zamjenu za noviji.

EL NINO CFC
Veteran foruma

Postby EL NINO CFC » 15 Jul 2017, 16:02

moram oziviti temu

imam ovaj modem/router od tp linka wd8901g

nasao sam za ovaj modem postavke od moja tv full na netu od telekoma, odradim po tom tutu, ali ne radi mojatv ali radi internet, kako mi je na trenutnom zte w300 spor download oko 1mbs, na ovom pročepi 14mbs, drama, vjerovatno ce biti niza oko 9mbs kako mi je stihi jednom govorio radi druugog stb.a sto imam, mada nije mi ni 9mbs problem samo da se makne sa 1mbs jer je uzasno surfati s ovom brzinom, vrati me u 2010tu

pročitao sam ovu temu od pocetka, i vido sam na drugoj stranici da je SamirRX-8 napisao da taj tut nije tačan, i okačio je link od drugog tutorijala al naravno, vise ne radi taj link (evo od telekoma Link)

sta da uradim da napravim da radi i televizija, jer kad upalim tv pojavi nesto ´unknown error´

sa ovim modemom sam imao problema prije, reklame su stalno iskakale i na telefonu i na pc-u, zadnji firmware je tu, da i to napomenem.
ustvari da li je uopste moguce napraviti da ovaj modem bude baza odnosno za tv, a imam jos jedan rotuer koji bi sluzio za wifi samo.

zvao sam telekom dugo vremena, stihi ne moze nista uraditi, moraju doci njihovi radnici, ali niko ne dolazi, prije dvije sedmice se neko sjetio nazvati i rekose mi da nemaju opreme.
Image

zippoo
Komsija

Postby zippoo » 15 Jul 2017, 17:21

da i ja priupitam nesto,mozda ce mi zatrebati da kupim uskoro pa da znam sta da trazim
naime,trebaju mi informacije sta da trazim od onih wifi/wlan usb adaptera da mi prima signal od lokalnog wireles provajdera,koji ima antene na raznim lokacijama po gradu
prije sam imao nesto na ovaj fazon kao sa slike ali to je staro i ne vjerujem da bi mi radilo na win10,sjecam se da sam i za xp jedva nasao drivere :D
najvise me zanima koja brzina tih cuda mi je dovoljna,da li 150 Mbps ili 300 Mbps (znam da je vise bolje,ali ovo gledam da prodjem sto jeftinije,mozda da narucim i sa ebaya)
takodjer kako su se pokazali ovi usb wifi stickovi sa antenom,ima od tp link-a po 20-25 KM 150 Mbps adaptera

sto se tice APa od provajdera,udaljenost od kuce je recimo 100-150 m od najblizeg APa

ovo bi koristio u vikend kuci koja nema interneta ,pa da sa ovim cudom fatam wifi signal a od tog provajdera bi kupio kupon sa odredjenim brojem GB
ovo sam koristio 1-2 godine prije 5-6 godina dok sam radio ,pa u radnji nije bilo neta pa sam se na ovaj nacin snalazio
ali se sjecam da je internet bio ocajan i nekada nije nikako moglo raditi,dolazilo do zagusenja
takodjer me zanima,da li sadasnji internet radi ikako na 2,4 GHz ili moram ganjati cudo koje radi na 6 GHz
Image

dams82

Postby dams82 » 15 Jul 2017, 20:35

zippoo wrote:da i ja priupitam nesto,mozda ce mi zatrebati da kupim uskoro pa da znam sta da trazim
naime,trebaju mi informacije sta da trazim od onih wifi/wlan usb adaptera da mi prima signal od lokalnog wireles provajdera,koji ima antene na raznim lokacijama po gradu
prije sam imao nesto na ovaj fazon kao sa slike ali to je staro i ne vjerujem da bi mi radilo na win10,sjecam se da sam i za xp jedva nasao drivere :D
najvise me zanima koja brzina tih cuda mi je dovoljna,da li 150 Mbps ili 300 Mbps (znam da je vise bolje,ali ovo gledam da prodjem sto jeftinije,mozda da narucim i sa ebaya)
takodjer kako su se pokazali ovi usb wifi stickovi sa antenom,ima od tp link-a po 20-25 KM 150 Mbps adaptera

sto se tice APa od provajdera,udaljenost od kuce je recimo 100-150 m od najblizeg APa

ovo bi koristio u vikend kuci koja nema interneta ,pa da sa ovim cudom fatam wifi signal a od tog provajdera bi kupio kupon sa odredjenim brojem GB
ovo sam koristio 1-2 godine prije 5-6 godina dok sam radio ,pa u radnji nije bilo neta pa sam se na ovaj nacin snalazio
ali se sjecam da je internet bio ocajan i nekada nije nikako moglo raditi,dolazilo do zagusenja
takodjer me zanima,da li sadasnji internet radi ikako na 2,4 GHz ili moram ganjati cudo koje radi na 6 GHz
Image

Ma ne treba ti to,dok si u vikend kući imaš 3g internet na mobitelu,nećeš filmove skidat :)
Ja imam taj usb adapter,koristim ga u kući da ne razvlačim kablove,stoji pored prozora i ne hvata signal ni jednog lokalnog wireless provajdera...

zippoo
Komsija

Postby zippoo » 15 Jul 2017, 22:53

dams82 wrote:Ma ne treba ti to,dok si u vikend kući imaš 3g internet na mobitelu,nećeš filmove skidat :)
Ja imam taj usb adapter,koristim ga u kući da ne razvlačim kablove,stoji pored prozora i ne hvata signal ni jednog lokalnog wireless provajdera...

ne znam koji imas ali ja sam napisao da sam nesto slicno kao sa slike koristio 1-2 godine,dok sam radio u optici povis Konzuma...fatao wirac
kupovao kod njih one kupone gdje imas odredjen iznos a kasnije sam placao i mjesecno
e sada da li sam hvatao signal sa ozrenke ili sa klifle,to nemam pojma ali je radio net
ali to je bila neka starudija,radilo samo na windows XP,kasnije sam to dao nekome

sada me zanima da li su ovi noviji sta kvalitetniji :D
a sto se tice 3g,nije mi to problem ako budem par sati dole,tada i ne koristim net,nego cu mozda nacati pa da vidim sta mi je alternativa :D
mogu ja doduse i sa mobitela slati wifi signal na laptop,ali onda moram kupovati 3g net a znamo da on bas i nije isplativ

dams82

Postby dams82 » 16 Jul 2017, 21:14

Kod mene je TP-Link TL-WN722N ,radi super na kućnoj mreži,ali nije za to što ti planiraš... Imao neku staru wlan mrežnu,nije mogla ni 20mbita provuć pa sam zato kupio ovaj uređaj,sad imam punu brzinu na speedtestu...
A ti si imao ovo čudo :) Image
zippoo wrote:
dams82 wrote:Ma ne treba ti to,dok si u vikend kući imaš 3g internet na mobitelu,nećeš filmove skidat :)

ne znam koji imas ali ja sam napisao da sam nesto slicno kao sa slike koristio 1-2 godine,dok sam radio u optici povis Konzuma...fatao wirac
kupovao kod njih one kupone gdje imas odredjen iznos a kasnije sam placao i mjesecno
e sada da li sam hvatao signal sa ozrenke ili sa klifle,to nemam pojma ali je radio net
ali to je bila neka starudija,radilo samo na windows XP,kasnije sam to dao nekome

sada me zanima da li su ovi noviji sta kvalitetniji :D
a sto se tice 3g,nije mi to problem ako budem par sati dole,tada i ne koristim net,nego cu mozda nacati pa da vidim sta mi je alternativa :D
mogu ja doduse i sa mobitela slati wifi signal na laptop,ali onda moram kupovati 3g net a znamo da on bas i nije isplativ

zippoo
Komsija

Postby zippoo » 16 Jul 2017, 21:27

tako je izgledalo,ne znam sta je pisalo na njemu :D