Dark Souls 3

Discussion in 'Igre i konzole' started by Patton2410, Apr 18, 2016.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Igra li 'ko?

    Igra je odlicna. Ja imam nekih 20 sati vec igranja, i tek sam 5 bossa pobjedio. Jos sam tu 4-5 mini bossova poubijao. A, samo 5 bossova jer istrazujem sve zivo. Znam se zadrzati na jednim te istim predjelima satima pokusavajuci skontat kako doci do nekog dijela. Igra je super komplexna, raznovrsna, i bez bugova i problema. Eto 20 sati igram i nikakvih problema. Co op radi super. Invade radi super. Kad si u co op-u, i stavis pass, nemam lvl restrikcija, osim ako ti veci lvl ulazi, onda ga scale na tvoju razinu. Kad random co op se igra onda je 10 lvl plus i minus.

    Uzivancija, pogotovo kad zapnes negdje pa satima kontas koji klinac sad. Lol :)
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nikad mi nije bilo jasno šta ljudi vide u ovom tipu igara. Probao sam Dark Souls kec, Lords of the Fallen i nimalo mi nisu sjele. Ne znam koliko se trica i bloodborne razlikuju, ali po onom što sam čitao nije to za mene.
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Super komplexnost podrucja. Sve isprepletano, i da bi nekad prosao kro neka vrata kraj koji sad stojis a koja su zakljucana, moras proci citavo to podrucje pa iz drugof podrucja se tu vratiti. Raznovrsnost borbi. Gdje se trebas dosta prilagodjavati od bossa do bossa da bi ih pobjedio. Veliki izbor razlicitih buildova. Biras sebi build kakav ti odgovara. Ja uvijek na pocetku strength build, gdje sve lvlevonje stavljas u snagu, staminu i zdravlje. Kasnije uvijek idem onda sa kakvim buildom sa magijama i slicno.


    Meni je sama tezina igre privlacna, jer kad uspijes nekog bossa pobjediti koji te je izubijao 20ak puta, sadisfakcija je daleko veca. Danas sam bio sakupio 50.000 souls, dosao do predjela gdje nisam znao nazad gdje trebam, i neko me invade, i ubije. I onda pola sata istrazivanje gdje sam poginuo da bi vratio svoje souls, i kad sam ih nasao, kakva dragost. Hahahahaha. Ipak je to za mene bilo 7 lvl up. :D

    Razlika izmedju Bloodbornea i DS3, je sto u DS3 imas daleko veci izbor oruzja i opreme. U Bloodborneu mi je combat bolji, nekako fluidniji. Ima dosta slicnosti, ali i razlicitosti isto tako.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Dobra je, mada sam tek treceg bossa presao. S tim da se meni ni DS1, ni DS2 ne svidjaju, ali Bloodborne je fenomenalan. Dizajn levela odlican. Ne bih nikad online igrao, igra zna frustrirati svakako, jos mi fali PvP.
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma imam 10ak jarana koji igraju DS3, a i Bloodborne prije toga, pa smo mi co op cesto igrali, jer nekad stvarno ne mozes sam naci neku stvar. Pa istatrazujes podrucja zajedno. To se razlikuje u Bborneu od DS3. U Bborne si mogao sprijeciti da te neko invade, tako sto ubijes onu gospu sa zvonom, dok u DS3, te opcije nemas, i cim si u co op-u, ali samo u co op-u, podlezan si inavaziji kako kompjutera, tako i drugih igraca. U Bborne si mogao biti invaded i kad nisi u co op-u.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Znaci pobjedio si drvo sa mudima. Hehehe. Mene je vise puta izubijao mini boss, koji dodje poslije drvenog mudonje, nego sam mudonja, a moras proci kraj njega da bi dosao do drugog podrucja. :D
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Generalno su mi trash mobovi u ovim igrama tezi od samih bossova, pogotovo oni random hunteri koji imaju bolji AI od 99% ljudi sto igraju :D Sjebes se kad skontas da je AI
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Istina je to. Ja ih i u ovoj igri zovem hunteri, navika. lol Mene je ovaj mini boss isamar'o 7 puta, dok se nisam prilagodio. Lud lik napada ne popusta isto hajvan kakav. Lol

    Ali kakvih sam stvarcica nasao do sada u igri, ja sam umirao od smijeha. Imas item, da kada aktiviras ga, pretvoris se u granu, ili drugi jedan pretvoris se u kutiju. I sad kad te neko invade, ti aktiviras to, i zastekas se negdje gdje se dobro uklopis, i cekas ga da prodje. Lol. Ili imas item, kada nekog invade, iskoristis ga, i budes iste boje kao i on, pa te ne moze razlikovati, i cesto pomisle da si friendly. Dok on skonta ti ga izudaras na brzinu. Hahahaha.
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Prekucao napokon, nekih 32h sve u svemu, mislim da nisam puno fulao. Igrao kao pyro, prva polovina igre mi je bila 5 puta teza od druge. Dobio sam neke spellove i totalno sam OP bio. Zadnjeg bossa ubijem iz prve, ending je prilicno meh. Bila su 2-3 bossa da sam se patio, ostalo je prelagano sa pyromancies. Jos ako summonujes NPC-a, pa odvlaci aggro dok bacas spellove, onda je bas easy. Ima more igara koje nisam odigrao, ali sam mislio preci opet ovo kao melee.
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    DS1 mi je bio okej, dok je DS2 čisto smeće. Međutim. bloodborne me je oduševio.. Čekam da još spadne cijena DS3 da uzmem pa i to probam.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Dark Souls Remastered fixes:

     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Samo da se citiram - dvije godine kasnije sam skontao šta ljudi vide u ovim igrama :D Završen dks2, dks3 i bloodborne. Čeka se remaster da i ovaj pređem.
     
    Patton2410 and Esh like this.
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nema nista bolje nego kad sam sebi covjek promjeni misljenje. :D I, koja ti je najbolja od te 3? Meni licno Bloodborne.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Meni Bloodborne daleko najbolja, pa Demon's Souls, pa DS3. DS2 nisam nikad zavrsio, ne privlaci uopste.
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    I meni je bloodborne najbolji, ali njega sam prvog odigrao, čak i platinum pokupio pa dks2 pa dks3 pa nioh. Probao onda opet bloodborne i nema šanse igrati, previše se primjeti 30 fps nakon igranja ovih igara, a možda i zato što sam ga odmah nakon Nioha probao. Nioh odustao kod Umi-Bozu bossa, jednostavno mi se nije dalo nastaviti, ali Nioh ima ubjedljivo najbolji combat od svih dok mi se level design i previše oružja i opreme nije svidjelo. Bloodborne ima najbolji world setting ali je zato ograničen sa oružjima. Dark Souls 2 mi je draži od Dark Souls 3, iako je trica bolja igra. U trici jedino Nameless Kinga nisam ubio, probao malo i vidim treba pofino da se ubije i odustanem, igrale mi se druge igre :D
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja sam Nioh uzeo kad je izasla, ali je jos nisam poceo igrati. Sve sad cu, i krenem nesto drugo. :D Jaran sa kojim uzimam igre je totalni fanboy, ima nekih 800 sati utucenih u nju. Ima svaki moguci set u igri. Ma sve zivo. :D
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja volim igrati razne igre tako da pređem igru i idem dalje, a da imam 800 sati u jednoj SP igri pitao bih se šta radim sa svojim životom :)
    U Niohu jednostavno ima previše itema, od početka dobiješ ljubičaste iteme, jednostavno nemaš onaj osjećaj kao u Diablu recimo, što im je bila inspiracija, da si dobio neki legendary item i da je to nešto izvanredno, nego ti je trećina itema ljubičastih. Tu su totalno fulili poentu toga.
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Imam ja 600+ sati u Warframe-u. U sustini svo vrijeme koje bi islo na Battlefield, sad trosim na Warframe. :D
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ne postoji SP igrica na kojoj možeš imati 800 sati.. pa witcher 3 sa svim expanzijama da igraš, dereš, pređeš sve, uživaš maksimalno, 300 sati nećeš udariti.

    @Patton ok za MP igre, ja na wowu imam oko 11k sati. lol. Doduse igram od 2006.
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma ima naroda kamara koji na Skyrimu, Falloutu, Dark Souls igrama ima po 600+ sati. Pogotovo u danasnje doba gdje imas 'new game plus'opciju. Kad nesto volis djaba je. Ima ljudi koji probaju ama svaki build u igri i prekucaju igru sa svakim. Ne ko mi obicni predjes igru jednom dva puta. Ja licno imam 400 sati na Bloodborneu. Presao je sam 2-3 puta, i isto toliko i sa rajom. Plus mi je dusa bilo ulazit i pomagati randomima sa boss fightovima. Sjecam se da sam jednom liku koji je bio na new game +7, pomagao sa prvim bossom DLCa jedno 4 sata. I mene i njega boss 1 shot skoro svakim potezom, jer je se boss strenght scale sa njegovim new game +7. Predobra zabava jer je veliki izazov bio.

    Warframe je extra F2P igra.