Nintendo Switch

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Oct 20, 2016.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Re: Nintendo NX

    Ne pratim baš previše Nintendo, ali mi je baš smiješno da najavljuju novu konzolu a Zelda nova još nije izašla, valjda su i sami svjesni da im je Wii U totalni krah doživio ...
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Nintendo NX

    Unatoč tome što je WiiU flop-nuo, ima najviše ekskluziva u ovoj generaciji koje su dobile super ocjene.
    Niska cijena i dobar marketing su vrlo važni uslovi da NX dobro prođe na tržištu.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Nintendo NX

    Jest, ako ne bude opet neki gimmick od konzole...
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Nintendo NX

    Nema veze ako bude (dugoročno) zanimljivo, jer je ostatak ponude (barem meni) skroz dosadan a situacija sa dobrim ekskluzivama nikad gora.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Nintendo NX

    Ako opet bude samo mario i zelda konzola bez 3rd party ne računajući ubisoft onda ili imaju jači fanbase od Applea ili im je rukovodstvo užasno.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Nintendo NX

    Sada spajaju konzolu i handheld u jedno, tako da ces imat i Pokemone i sve ostale DS/3DS fransize na njemu. Sumnjam da ce nesto se gurat da imas GTA / RDR i slicno na njemu, tu vec previse dominira Sony i MS.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Nintendo NX

    To je zanimljiv koncept s obzirom kakav se hardware danas može ugurat hangheld. 3ds još uvijek razvaljuje u prodaji. Marketing moraju srediti, ovo je zadnji voz da krenu reklamirati konzolu ako je namjeravaju pustit u prodaju u martu, tako da ovog puta ljudi koji nisu upućeni znaju šta kupuju.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Nintendo NX

    Nintendo konzola bez 3rd party podrške ne može prebaciti 20 miliona, a sada jel' to njima profitabilno ili ne, ne možemo tačno znati. Pretpostavlja se da i GameCube i WiiU nisu gubili pare.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Nintendo NX

    S obzirom da je najvjerovatnije i handheld moguce je da ovo ide ko halva, DS su prodali u preko 150 miliona komada, bez ikakvog AAA CoDa, Fife i sl na njemu.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Nintendo NX

    Džabe ako je istina da će cijena biti $300, pa će tržište to malo teže "progutati".
     
  12. vutra

    vutra Komšija

    Re: Nintendo NX

    Na ofišl nintendo stranici je navodno pisalo da je home console.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Nintendo NX

    Ja znam da cu ga uzet day-one, ako nista da u hali mogu igrat novu Zeldu dok noge ne utrnu :D
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Nintendo NX

    Za Zeldu imam WiiU. Osim ako baš ne bude mega ponuda ekskluziva u prvoj godini, malo ću sačekati.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Nintendo NX

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovo predobro izgleda! E sad koliko je ovaj tablet prenosiv kada uguraš i kontroler malo je upitno, mada izgleda odlično. Cijena od 300 dolara je ok ako ke hardware na razini.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Jel ono bi NBA 2K na njemu i Skyrim? Znaci ima 3rd party supporta.

    Uzima se ovo!

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  18. vutra

    vutra Komšija

    [​IMG]

    Partneri
    [​IMG]
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imao je i WiiU u prvoj godini, ja sam još uvijek skeptičan u vezi dugoročne 3rd party podrške kakvu trenutno imaju PS4 i Xbone.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa teško da ima hardware na razini ps4, a kamo pro modela...