Preporuka Graficka karta .

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by SoloUltra, Nov 26, 2016.

  1. SoloUltra

    SoloUltra Aktivista

    Pozdrav , da li mozete preporuciti neku graficku do 170 km .

    Planiram igrati bf1 na nekim medium postavkama , moze i polovna svejedno.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    R9 270 je najbliže tome ali je teško dobiti za tu cifru.
     
  3. SoloUltra

    SoloUltra Aktivista

    Puno mi je trenutno izdvojiti za nju , ima li jos kakvih opcija ?
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Za 170 KM ne mozes igrati BF1 na medium postavkama, cak ni na polovnoj kartici. Takodje dosta zavisi i od rezolucije na kojoj planiras igrati, na Full HD nema sanse.
     
  5. SoloUltra

    SoloUltra Aktivista

    Znaci morat cu se zadovoljit low i mozda nesto na medium , dosta dok se sta bolje ne uzme.
    Planiram kupiti 730 GT 4 GB ili R7 240 2 GB .
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Na tim karticama budi sretan da dobijes low u 800x600 rezoluciji :D

    Kao sto rekose kolege iznad, minimum ti je kartica poput R9 270, a i ona ce se napatit.
     
  7. efo

    efo Komšija

    Čovječe... Nemoj uzimati te karte, tj. uzmi ako mislis igrati sa 5fps na low. Pogotovo ta prva... Ooo sta pročitah :D

    Druze bolje sacekaj mjesec dva i skupi 250tak km, pa ganjaj 280x ili gtx 960 i slične, te sto si naveo su katastrofa za gejma... I obavezno polovnu od nekog provjerenog, jer novu za te pare u tom rangu ne mozes u Bosni naci
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ništa ne uzimati ispod 750Ti.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koliko je multiplayer zahtjevniji po graficku? Posto igram singleplayer na 280x na ultra 1200p reza i ne pada ispod 60 fpsa. Po SPu 270 mu je sweet spot.
     
  10. SoloUltra

    SoloUltra Aktivista

    Hvala na odgovorima :)

    Necu uzimati dok ne skupim za neku " solidnu " grafu .
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Imam 750ti i BF1 ide 40-80fps na 720p. Meni je skoro neigrivo jer su skokovi veliki. Na nekoj TDM mapi sam imao konstantnih 60+ fps i razlika je nebo i zemlja
     
  12. efo

    efo Komšija

    Nije ni 750ti vise neka sreća
     
  13. chenta

    chenta Aktivista

    Jedno je igrati tdm sa 24 igraca a drugo conquest 64 pogotovo gdje je velika koncentracija igraca i gdje ima destrukcije. Stalno ima dropova velikih i kad spadne na 50 vec se znatno osjeti u gempleju. Imam gtx780 a ne mogu igrati na high postavkama u fullhd rez. Tako da sa tim kartama zaboravi bf1.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Neko mu je preporucio pa govorim da ne uzima ako je za BF1. Treba jaca karta
     
  15. donjapa

    donjapa Overclocker

    Da ne otvaram novu temu (ako autoru smeta neka kaze pa cu otvoriti novu), pozelio se malo gejmanja na kompu, pa da uzmem graficku (opet).

    Da li se isplati platiti razlika od 1060 na 1070?

    Sta cu igrati? Vjerovatno ce se igrati osnovne igre koje mogu i sa integralnom + kad izadju neki novi titlovi. Pokusao na gamepad-u FPS, ne ide mi nikako, a FPS-as sam stari pa ovo je jedina opcija.
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ako si ogranicen na full HD i nije ti problem da nije bas svaka kvacica u svakoj igri u iducih godinu-dvije na ultra/mega/full onda je 1060-ka 6GB super.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Slazem se, gtx 1060 6gb je super izbor za fhd.
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    Nije problem, onda ce biti 1060 :) Hvala!
     
  19. efo

    efo Komšija

    Ja sam zapikao RX 480 4GB, ako cijena bude prava. Nedavno na black friday se RX 480tka 4GB mogla na amazonu uzeti za mnogo manje para nego sto je GTX 1060 6GB bila, oko 50tak $, sto je po mom misljenju dovoljna razlika da opravda kupovinu ove prve (nije toliko ova druga bolja, koliko je prva bila jeftinija). Plus bih imao freesync na ovom monitoru, sto je dobar plus. Uglavnom gadjaj price performance, sta bolje ispadne od ove dvije navedene karte.
     
  20. donjapa

    donjapa Overclocker

    Imamo sad izmedju bozica i nove godine opet snizenja nekakva (tipicna svedska) pa ocekujem da ce pasti nesto... Ide mali update, novo kuciste, graficka, mis-tast + mozda SSD. Gledati cu sta bude najbolje cjenovno u odnosu na performanse pa uzimati.