Ljetovanje...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by mobsterc, Jun 7, 2016.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Mozda fulih podforum, neka se premjesti ako ima adekvatnije...

    Otvorio bih ovu temu sa ciljem razmjene iskustava, preporuka, prijedloga i slicno vezano za ljetovanje/turizam (moze i zimovanje :smt003 ).
    Vidjeli ste neku ponudu, last minute, proveli se negdje dobro, mislim da bi moglo biti od koristi nekome u odredjenom trenutku.

    Zadnje dvije godine sam bio u Bolu na Bracu, za mene vrh ponude u Hrvatskoj (doduse skromno iskustvo). Smjestaj nadjem preko bookinga ili airbnb-a, bude uvijek nekih kupona i popusta tako da bude jeftiniji nego npr. makarska rivijera.
    Trazim uvijek smjestaj sa wi-fi, ali sam prosle godine bio primoran uzeti neki 4g jer je medju gostima bilo dosta djece koja su po citav dan na mobitelima i tabletima, a taj neki ruter se nije bas najbolje nosio sa tim.
    Svidja mi se sto je more jako cisto, krajolici nadnaravni a postoji dosta plaza i uvala gdje nije guzva, bukvalno 2m oko tebe nema niko na plazi (u sustini to mi je najvise i smetalo na ostalim mjestima).
    Ima i ogromna nudisticka plaza, i to se malo posjetilo :smt003
    Hrana u restoranima je nesto skuplja nego na obali, ali ko ima volje da sam pravi u samoposlugama nije neka razlika.

    U Hrvatskoj je svake godine sve skuplje tako da prema mojim procjenama, blizi se nekoj cifri potrebnoj za hotel u Turskoj sa polupansionom i avionskom kartom... tako da ove godine razmisljam u tom nekom pravcu.
    Da li je neko mozda isao i ima preporuke za druge zemlje poput Turske, Grcke, kazu da je Albanija hit ovoga ljeta? :smt003
    Bio sam u Tunisu, Crnoj Gori, Italiji, nisam bas ljubitelj plitkog mora :?
     
  2. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Albanija !
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    LOL, dokle smo dogurali :D
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne znam za vas ali ako nekoga ne zanimaju kulturne i historijske znamenitosti,meni to dodje sve na isto :D
    voda,more,plaza,puno ljudi,navecer setnje,klubovi,restorani i tako u krug 7-8 dana
    a ja ako vec idem negdej,volim da promijenim i da vidim i druga mjesta,mada generalno nisam ljubitelj mora,ovo mainstream
    volio bi profurati po nekim manjim otocima,ono duzi period pa se sazivjeti sa ljudima ,lokalcima ii tako

    ja vise volim prirodu,hladovinu,vatricu,rijeku ili potocic i tako...klasicni odlazak na more mene smori
    mozda zato i nisam bio 2-3 godine na moru ,odem na Boracko,odem na druga jezera,obidjem malo,i super mi bude
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja ne podnosim mjesta gdje imas samo hotel i plazu 5 kilometara. Obavezno negdje gdje se ima sta obici. Nema mi nista dosadnije od lezanja na plazi po citav dan. Bude ok 2 dana i onda se smoris od dosade
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Brac bas ima zanimljivih stvari za obici (u zavisnosti sta koga zanima), zato sam i htio da se razmjene iskustva i preporuci nesto, jer ipak je ovo mala komuna i koliko toliko se moze vjerovati ljudima.
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: RE: Re: Ljetovanje...

    Tome se radujem bar dvije knnige i totalni mir

    Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Rijeka, hladovina, rostilj, prava raja, nesto sto mi nikad nece dosaditi. S drustvom kampovanje na dva dana, a s famalijom dosta jedan dan.



    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Bio u Turskoj prije 3 god, samo ganjaj hotel gdje nema Rusa. Doduse sad ih je navodno dosta manje, kako im skinuse onaj avion. Uzeo ponudu od Fibula agencije (sve preporuke!) i onda na netu lagano user reviews, i saznas iz prve ruke gdje je cisto, gdje nema Rusa itd. Usluga je vrh (zao mi bilo ljudi sto rade tamo u hotelu), tresnes 2x cigaru, eto lika leti da ti zamjeni pepeljaru.

    Inace ljetujem na Makarskoj rivijeri svake godine, al bez auta bi dopizdilo jako brzo. Nego svake veceri u auto i onda u drugo mjestace (preporuka za restoran u Cakljama, klopa kao nigdje na Jadranu, stolovi im bukvalno na plazi, svijece ovo ono).

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kakva je situacija sad prelaska preko granice, konkretno prenosenja hrane. s obzirom da su susjedi poostrožili na granici da li se šta promjenilo, recimo unošenje mesa? ovih dana planiram ići da se bućnem, a postoji mogućnost da i odem na jedan dan autom. vjerovatno cu u zadar, nije daleko od bihaća srećom. je li ko sta prenosio preko granice, koliko para traže hrvati da imas uz sebe? nisam isao neko vrijeme u hr pa da priupitam.

    oko mene raja ide kolektivno minibusevima, pa mi bas to nije relevantno.
     
  11. kvaju

    kvaju Komšija

    Nitko me nikada nije pitao koliko para imam na granici, sumljam da itko ikad i hoće. Šta ako nosam samo karticu?

    A što se hrane tiče, ako ću više dana stanem u Lidl ili sličan market uz put u HR, jer je dosta jeftinije nego kod nas ako ću išta uzimati
     
    EL NINO CFC likes this.
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jel istina za smještaj u rvatskoj da je nemoguće naći koliko je popunjeno?
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    moguce, drustvo je mozda cak prije mjesec dana rezervisalo apartman.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Drugo je to. Mislim da odeš dole bez rezervacija i nadješ nešto.
     
  15. lolak

    lolak Aktivista

    Ljetovanje k'o nekad, zaredas par kuca, nema fule. Ali nema toga vise uz AirBnb i fore.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja rezervisao apartman za predzadnju sedmicu avgusta, zapravo imam na tri mjesta u Podgori za svaki slucaj :) samo kad hoce belaj, jucer pogledam pasos ono istekao u maju lol. Na sve mislio ali na to nisam jbg.
    Jutros predam za novi, sad ganjam veze da mi nekako bude za dvije sedmice ali sumnjam da ce uspjeti. Ne dam im 250KM za "brzu verziju" koja je navodno tri dana.

    Ako ima neko ovdje da moze pogurati one u Banja Luci neka se javi :)
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Mi u Drveniku nismo nasli ni jednu jedinu sobu. Apsolutno sve puno.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Mi smo mislili u Baške vode
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja sam prevuko 2kg cevapa jutros preko Izacica nije me niko nista pitao, doduse nisam vadio bh pasos vec sa hr licnom.

    Bio u trogiru neki dan ljepota rekordi svi poobarani, avioni u splitu svako 5min slijecu uzlijecu al bukvalno ko da je heahtrow. Dobar apartman 70 eur a i vise. Cijene zara za nas djep pizza velika 20km al nadje se i jeftinije. Recimo ista takva u Rijeci jedem za 7km a imas se gdje okupat more cisto autom za 10-20min od grada ekstra plaza jadranovo, crikvenica itd.
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I ja bas neki dan dodjoh s odmora. Bio na relaciji Split/Kastela/Trogir/Ciovo. Bas na Ciovu pojedem tortilju i popijem pivo,20km i to u nekom kiosku na plazi,nije restoran.
    I bas malo popricam s gazdom. Kaze rekordan broj gostiju ikad. Pored svih standardnih stranaca kaze pola skandinavije je tu.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk