Ljetovanje...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by mobsterc, Jun 7, 2016.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja sam napravio turu po Ex-yu drzavama pa sam onda produzio u Grcku, tacnije Pefkohori (regija Halkidiki). Nisam imao neka prevelika ocekivanja ali sam ostao ugodno iznenadjen. More i plaze su top, ne znam da li sam ikad vidio cistiju vodu. Neka modro plava boja mora i pjescane plaze. Cijene su poprilicno pristupacne, rekao bih kao u Hrvatskoj ili malo skuplje - fin rucak za dvoje je nekih 25-30 eura. Ko hoce budzet varijante moze jesti doslovno i za 5-6 eura. Svaka plaza skoro ima beach bar na kojem platis pice i imas citav dan besplatno lezaljke, suncobran, wifi itd. Na smjestaj u kojem sam bio takodjer nemam nikakve zamjerke, za pare koje sam dao i vise nego dobro. Ja sam rentao quad i scooter 3 dana tako da sam obisao kompletno poluostrvo (Kassandra) na kojem sam bio, i privatne i javne plaze. Jedino sto nekome mozda moze zasmetati je sto su tamo Srbi kao u Turskoj/Egiptu Rusi. Svaki drugi covjek je Srbin i gotovo u svakoj prodavnici imate prevode na srpski.

    Uglavnom, sve preporuke. Ako koga jos sta zanima pitajte pa cu dalje pisati.
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Mi smo bili nekoliko dana u Hrvatskoj i nekoliko dana u Crnoj Gori. CG je 3 puta jeftinija u apsolutno svemu, a realno nije nista losije, pogotovo za omladinu, ko voli izlaziti, daleko bolji nocni zivot. Nije nista skuplje nego u Sarajevu, barem sto se tice Herceg-Novog. Da nisam bio u Hrvatskoj, mogao sam ostati u CG jos 10 dana za iste pare.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja završio u Makarskoj, Baške vode krcate, nema šanse naći smještaj. Jedva i u Makarskoj skontali
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja bas jutros rezervirao u Baskim vodama. Ali prvu sedmicu septembra.
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja idem vala CG, u Herceg Novi.
    Zajebi CRO ba, ko da su maldivi :)

    Uplaceno 15 dana ;)
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako ganjas hotel sa 4+ zvjezdice ili all inclusive, onda jest zara, bas zara, preko 1000 EUR za 7 dana po osobi.

    A ovako se nadje povoljno privatnih smjestaja sa ukljucenim doruckom i vecerom...
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kolko je to povoljno. Ja nisam nashao samo.apartman dobar ispod 60 eura. Dorucak ni u prici a ovo je samo.pbala. o otocima da ne apominjem gsje dodajes cijenu trajekta te skuplje ave u radnjama za 30%

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Baš tako, a valja uz to još čekati na granici i (nerijetko) biti izložen neljubaznosti. Ove godine po prvi put sa porodicom idem u Tursku, ako bude valjalo neće me Hrvati zadugo vidjeti. :)
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Grcka je najpovoljnija, albinija me ne privlaci, al CG cijene 10% skuplje od nasih sto je extra, i ljubazni, u hrvatskoj bi bili najsretniji da dodjes ostavis pare i odmah se vratis..
    puaj
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kazu da imaju dobre bazene.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja jos nikad nisam dozivio neljubaznost ili bilo kakvo lose iskustvo u HR. Doduse ljetujem sjeverno od Splita. Iskreno i ne cude me pojedine situacije vezane za makarsku rivijeru. Mogu misliti cega se ljudi tu nagledaju vezano za nasu bagru koja tu dolazi.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam cuo da mnogi iz EU ponesu gajbe hrane na more (u Hrvatsku), nema granice pa ih niko i ne gleda. Tako da to nismo samo mi...
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja sam godinama ispod Splita i nisam imao nikakvih problema. Ljudi su skroz ok. Sto se granice tice, mi predjemo kod Ljubuskog, ne bude bukvalno nijedno auto, a dalje je mozda 10-15min jer je nesto losiji put. Ne znam jel ljudi ne znaju za ovaj prelaz ili sta... Ali cijene su postale strasno visoke zadnjih 3-4 godine. U Gradcu je najjeftiniji hamburger bio 30 kuna, ujedno i najjeftinije jelo. I to oni fast food standovi pored puta. Restorane smijesno i pominjati. Bas se ne isplati ici vise.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zato Hrvati i nemaju mnogo a
    'all inclusive' ponuda, ne isplati im se jebiga, valja gosta oguliti maksimalno. :lol:
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma oni su i gori. Evo u Makarskoj solidan apartman u špici našli bez rezervacije za 20 eura po osobi. Ono što je mana jesu cijene hrane pića i ostalih stvari. Zaebajem se da možeš kupiti sve za 20kn, jer čini mi se šta god da kupim 20kn :D Deda mi je kod senja, tako da sam i sjever obišao dosta puta i taj dio mora mi je najljepši. Ugl slažem se da je bolje u crnu goru, isto sranje samo jeftinije.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Istra kao da je dio potpuno druge zemlje, sve na nivou, gospodski.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ali je skuplja, uvijek bila namijenjena za najbogatije.

    Moj ujak izdaje vilu, 200EUR dnevno. "Stane" 5-6 osoba.
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma


    svaka cast za 20€ po osobi apartman.
    Mi nasli u CG, stan 2.5 soban, klima, top.. 30 € :D nas troje
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja u subotu iz Zadra svratim u Posedarje, lijepa mala plaza, tu jedan kafic na plazi, i lole pustaju thompsona citavo vrijeme.
    Kontam jedna pjesma, kad citav repertoar.

    Isti dan se zaputim do Knina, a i bas sam potrefio i dan i datum.



    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  20. black

    black Komšija

    Ja sam izvadio brzi prije dvije godine i bio je gotov za 3 dana.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk