Battlefield 1

Discussion in 'Igre i konzole' started by bhd, Feb 1, 2016.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa znalo se za zajdi u igri jos na izlasku igre.
     
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nisam znao hahahaha.
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma


    nisam bio upoznat sa ovim In the name of the Tsar

    dakle, sad je središte eastern front, nije lose, na stranu kako neki komentarisu sam gameplay bf1, ali lijepo je ovo sto radi dice.

    kad bi sa sljedecim battlefieldom se dotakli ponovo ww2 tematike, ali opet da ubace neke druge perspektive, recimo nijemce protiv rusa
    moglo bi se tu izvuci dosta materijala i za sp.


    sa Tsarom, 6 novih mapa, plus 11 novih oruzja, not bad.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Materijal je u toj igri najmanji problem. Gameplay je odron, pa sta god da stave, nema svrhu ako niko nece igrat.
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    jbg, ja bih volio ovako graficki dobru igru tipa red orchestra.

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
     
  6. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Je li ikome crashalo prilikom ucitavanja mape? Isto mi je i sa single playerom. :/
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Available with Origin Access
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Znaci igra grohnula i oficijelno. Ko je dao prije 10 mjeseci 130 eur za premium verziju ispade budala.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Tako nekako ..ali meni nije bio nikada problem dati novac za BF jer se igra i po hiljadu sati. Problem je sto su oni bezidejni još od BF4. Grafiči dizajneri jedino rade posao za desetku.

    HL je fail, BF1 izgubio na hajpu. Bogme, ako slijedeci nastavak ne bude izvadio serijal, ovo moze završiti kao MOH.

    18,859 PC
    26,958Xbox One
    61,421 PS4
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma treba nam novi BFBC

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    ^

    "Dice: We don't know what people liked about BC2"
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    A behemot Counter-Strike ima pola miliona igraca trenutno :D Nisam znao da je toliko opala igra, meni je brzo izlapila. Meni je najveci ceif u BF bio imerzija, a onda vidis super heroje kako trce okolo. Jos samo lightsaberi fale
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Problem sa mogucim BFBC3, je taj, da ljudi koji su radili na BC1-2, njih u vecini vise nema u DICE-u. A ovo sto ovaj DICE radi u zadnje vrijeme u vidu BF1, Hardline-a i Battlefront-a, mi u opste ne uljeva pouzdanje da ce BFBC3 biti ono sto treba da bude, skill based timska igra, bez previse preseravanja za njubare. Na sta se svode sve 3 ove nabrojane gore.

    Mogu reci, kao BF fanboy, da mi je drago sto sam na BF1 potrosio samo 30$, i sto nisam uzimao premium verziju. Igru sam pre order, igrao mjesec, pokusavajuci sebi samom pravdat, dokazat da je dobra, dok mi napokon nakon 120 sati (sto je nekih 5%, nasuprot utrosenog vremena na BF3 i BF4) nije dojadilo to njubarenje, i nedostatak timske igre. Nisam je upalio ima 4-5 mjeseci, niti planiram, jer svaka promjena koju urade je minorna, i nevazna za core gameplay promjenu.

    Da mi fali BF, fali, ali ja i dalje igram BF4, pa nekako ugasim tu potrebu.
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Meni je bf1 dojadio i poigram ga samo povremeno radi klana. Sve klanove i apsolutno sve stare igrace sto znam davno su prestali igrati ovo osim nas par dinosaura sa ex hwb klana. Polako se raja prebacila na pubg i vratila na bf4. Ogroman potencijal, sjajna grafika ali nema onaj stari smek.
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    neka propadne sto se mene tice, samo neka bad company 2 ostane u zivotu


    i treba im kad su otisli sa serijalom u skroz drugom smjeru.

    ja mislim da nema vise nade za bf, bar ne za onakav za kakav smo mi stariji igraci navikli.

    igrao bf3 i bf4 ni za jeedan od ta dva nisam osjetio neku napetost tokom igranja.

    bf1 nisam imao priliku igrati, no dovoljno mi je da vidim onaj bullet drop koliki je da mi se ne svidi igra. kod bf1 sve je na visokom nivou osim gameplaya.

    kako su mi dosadile ove noob friendly igre, naprosto uzivam u red orchestra.

    Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
     
  16. chenta

    chenta Aktivista

    Ma kakav bf1, ja sam je izbriso, previse je casual nekako, nemam meraka ni sekunde dok igram. 120h i to je to sto se tice nje. Kad igram bf igracu 3-cu jer je najbolja uz bc2, bazaar B flag na pvt serverima i deri.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Zamisli RO sa BF1 grafikom i mehanikom. A DICE pajseri samo trebaju da izdaju dostojan HC mod i dobio bi epski naslov.
     
    EL NINO CFC likes this.
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Klan u kojem sam vec 6-7 godina, cak smo igrali kompetitivno na PS3/BF3, bili veoma aktivni na PS4/BF4 (nismo igrali scrims, i clan wars, ali nas 20-25 je visilo na BF4), na BF1 sada igra 2-3, a i to im dodje kao igra za ponekad da ubije dosadu. Svi iz klana su uzeli BF1, ali nas 95% odustalo u prvih 2-3 mjeseca od izlaska.

    BF1 se da popravit, ali DICE nema volje, zelje, a na zalost ni znanja da to uradi. Izbaci bahamute, konjenika, i sve pick up super heroje. Sve ovo je staka za lose igrace, da se mogu bustat, da eto napravise nesto u igri. Moraju prestati nagradjovati lose igranje. Vrati normalni conquest, a ne ovaj gdje je comeback skoro pa nemoguc ako protivnik napravi malo vecu prednost, zbog tog sistema odbijanja tiketa. Snajperima ukini sweet spot, i daj im veci bullet drop. Nerfaj shotguns gdje te ne moze 1 shot na 30 metara. Izbaci iz upotrebe auto repair, i quick heal za vozila. Tim ces vratiti potrebu za timskim radom u segmenu popravljanja tenkova od strane saigraca. Napravi tenkove da nemaju osjecaj kao da vozis kontenjer igracku na gusjenicama. Jaki jesu, ali gameplay je ubi boze dosadan u tenkovima, bas iz razloga sto su prejaki, i sto imaju samo samo popravljanje. Popravit gun gameplay, jer ovo sad je drzi dugme, i to je to. Skill not needed. Burst fire not needed. Spray and pray.
     
  19. chenta

    chenta Aktivista

    Uzeli iz battlefront-a movement igraca isto potpuno, onda to sa konjanicima i flamethrowerima itd. krajnje bespotrebno. Onda da ne pricam sto su ukinuli battlelog, sad npr zavrsi se partija nema nikakav scoreboard, profili nista. Hoces nekog da dodas u friends, moras mu zapamtiti username ili screenshot pravit i onda traziti u originu. A battlelog je bas super stvar po meni, dodje kao socijalna mreza sa feed, platoons itd. Zabavnije puno.
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma DICE je odavno izgubio dodir sa igracima. Hardline je bila igra koju niko nije htjeo, pa zato je i izumrla veoma brzo. Battlefront je imao hype, ali i ona zbog previse casual gameplaya je ostala bez igraca kroz par mjeseci. Silne DLC su izbacili, ne znam da ih je iko igrao. Na BF1 su nabili Destiny tip hypea, da bi i ona evo ostala na jadnom broju igraca. Izbacuju i DLC, a nema ko igrat, jer su prodali uzasno mal broj premiuma, pa ih niko ne igra. Prodali preko 22mil kopija, a nemaju koliko 100k igraca na svim platformama. PC verzija tu je gdje je. Uzmi koliki je to gubitak populacije.