Podesavanje @bih.net.ba maila

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by zippoo, Aug 25, 2017.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Narode,treba mi pomoc
    Treba mi nacin kako da ubacim mail na @bih.net.ba domeni u mail aplikaciju telefona i da normalno radi kao i gmail ili hotmail
    Prije sam to znao nastimati,ide se negdje preko pop3 necega ili nesto tako

    e sada ja mislim da se to mora nastimati u postavkama bih.net.ba maila ali ne vidim tu opciju
    zna li neko kako ovo nastimati

    i jos nesto,ovo nije za mene,pokusavam da ovo nastiman na android telefonu preko one klasicne mail aplikacije na androidu ?
    moze li se ovo kako napraviti i da sve poruke dolaze uredno,jer osoba koja ovo koristi kaze da mu nedolaze sve "poslate" poruke,tacnije ne prikaze na mobitelu sve odlazne poruke a dolazne prikazuje
     
  2. Esh

    Esh HWB

  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Cesto puta ima poseban folder za odlazne poruke poslate sa webmaila, a poseban za poslate poruke sa mobitela. Pogledaj malo sve foldere na mobitelu, vjerovatno ima jos jedan koji se ne sinhronizuje automatski a sadrzi upravo te poruke poslate putem webmaila.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    hvala
    podaci koji su mi trebali su ulazni i izlazni server
    evo probao sam preko imap4 nastimati na svom telefonu,preko outlook aplikacije i radi savrseno,prikazuje i primljene i poslate mejlove...nadam se da ce ovo raditi i kod ovog android telefona,jer moram pokusati nastimati to jednom starijem gosporinu,kojem mailovi od firme dolaze na bih.net.ba
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kako sam danas vidio,covjek koristi klasicnu mail aplikaciju na androidu,to dodje valjda gmail aplikacija i nema posebno odabranih foldera sa lijeve strane,nego mu sve poruke izlista odjednom ,barem mi je on tako rekao,nisam bas previse zagledao danas,nisam imao vremena
    a pogledati cu i to da li ima poseban folder,ako neko ima android,da proba i da mi javi ,kako se zove taj folder
    sto se racunara tice,oni mailove salju i primaju preko outlook aplikacije/programa
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i jos jedna stvar...je li ovako mail siguran,tj. zasticen,jer je to covjeku jako bitno...u smislu je li isto sve kao i na standardnom mailu koji vec koristi

    i moze li preporuka za neku dobru mail aplikaciju na androidu,ako sa tom klasicnom bude zafrkavalo a covjek je malo sikirli naravi :D

    edit
    isprobao sam na androidu,na gmail aplikaciji,IMAP postavke rade i uredno prikaze mailove sa bih.net.ba adrese
    mislim da nece biti problema oko ovog a zabiljezio sam sebi sta treba ukucati u koje polje prilikom podesavanja maila
     
    Last edited: Aug 25, 2017
  7. lolak

    lolak Aktivista

    Pa sa svim zahtjevima koje spominjes, ide se valjda na custom domain i ozbiljan email servis..
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    druze,nije ovo moje
    covjek koristi godinama ovaj mail u firmi...firma je starija,vjerovatno tada nije ni bilo gmaila i ostalih novojih,kada je ovo poceto da se koristi
    svi poslovni kontakti su mu na ovom mailu ...meni samo treba da mu uredno radi pregledavanje mailova i sa telefona